Wizyta księcia i księżnej Walii w Scarborough w hrabstwie Yorkshire

czwartek, 3 listopada 2022

Dziś książę i księżna Walii udali się z wizytą do miasteczka Scarborough znajdującego się w hrabstwie Yorkshire. Tam spotkali się z okolicznymi mieszkańcami oraz zapoznali się z działalnością dwóch organizacji charytatywnych: Two Ridings Community Foudation oraz The Rainbow Centre Ponadto para książęca ogłosiła dofinansowanie jednej z kampanii dotyczących wsaprcia zdrowia psychicznego młodych osób na kwotę 345 tysięcy funtów! Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Ich Królewskie Wysokości przybyli do Scarborough w godzinach popołudniowych. W pierwszej kolejności przybyli do Street Community Hub, aby zapoznać się z misją organizacji Two Ridings Community Foundation. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie należącej do tejże fundacji:

Two Ridings Community Foundation umożliwia ludziom ofiarowanie swoich datków czy tworzenie funduszy/darowizn przekazywanych na cele, na których im najbardziej zależy m.in. samobójstwa na terenach wiejskich, ubóstwo czy ogólne dobro dzieci. Z tych funduszy i darowizn Two Ridings Community Foundation przyznaje granty i wspiera setki lokanych społeczności i organizacji charytatywnych znajdujących się w hrabstwie Yorkshire, które świadczą kluczowe usługi i działania zmieniające życie miejscowej ludności. Te dotacje mają na celu zwalczanie nierówności, łagodzenie ubóstwa, samotność i poprawę dobrostanu psychicznego, pomagając w tworzeniu silnych, zrównoważonych społeczności.

Embed from Getty Images


Z tego powodu para książęca oficjalnie ogłosiła, że ich fundacja The Royal Foundation postanowiła przeznaczyć 345 tysięcy funtów na działalność Two Ridings Community Foundation, aby dofinansować działania związane z poprawą zdrowia psychicznego młodych ludzi zamieszkujących tereny hrabstwa Yorkshire. Jak skomentowała dyrektor naczelna królewskiej fundacji, Amanda Berry:

Zapewnienie młodym ludziom dostępu do szerokiej gamy wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego jest czymś, co księcia i księżnę Walii pasjonuje. Walka z piętnem związanym ze zdrowiem psychicznym i zapewnienie pomocy dla tych, którzy jej potrzebują, nadal jest jednym z największych problemów społeczeństwa. Zatem The Royal Foundation jest zachwycona, że współpracując z Two Ridings Community Foundation, odegrała kluczową rolę w pozyskiwaniu funduszy na wsparcie organizacji wykonujących tak ważną pracę w społeczności, wywierając długotrwały wpływ na młodych ludzi w Scarborough.


Kate i William mieli okazję zamienić parę słów z czterema młodymi osobami, które są częścią panelu zaangażowanego w alokację funduszy dla lokalnych społeczności w Scarborough. Ponadto wygłosili swoje sugestie dotyczące jeszcze lepszej poprawy życia młodych ludzi oraz ich potrzeb tak, aby mogli jeszcze bardziej się rozwijać. Nie zabrakło również rozmów z przedstawicielami grup finansowanych przez Two Ridings Community Foundation - Sidewalk Youth Project, Gallows Close Centre oraz Flash Company Arts.


www.tworidingscf.org.uk

www.tworidingscf.org.uk

Nie da się ukryć, że dzisiejsze show skradła czteroletnia dziewczynka o imieniu Callie, która powitała Kate i Williama w stroju księżniczki. Miała okazję przedstawić im swój rysunek plastyczny. 


www.tworidingscf.org.uk

Ponadto -w czasie krótkiego przemówienia księcia Walii - postanowiła udać się na krótki spacer wokół sali. A oto co książę William powiedział zgromadzonym:

Dla Catherine i dla mnie dziedzictwo dzisiejszego dnia czyli zbliżanie do siebie społeczności oraz współpraca, pokazywanie, co można zrobić, gdy społeczność pomaga, jest czymś, za czym chcielibyśmy podążać i mam nadzieję, że to będzie szerzej prezentowane na cały kraj.

Embed from Getty Images


www.tworidingscf.org.uk

www.tworidingscf.org.uk

Filmik z tej uroczej sytuacji:


Ich Królewskie Wysokości również spotkali się ze zgromadzonymi mieszkańcami:

Embed from Getty Images


Następnym jak i ostatnim punktem oficjalnej wizyty było The Rainbow Centre. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji:

The Rainbow Centre zostało założone w 1997 roku, aby oferować praktyczne wsparcie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji w lokalnej społeczności. Od tego czasu rozwinęliśmy się i oferujemy otwarte drzwi każdemu, kto potrzebuje pomocy w obliczu wszelkich problemów, oferując jednocześnie współczucie, wsparcie i dawanie nadziei. Każdego roku przeprowadzamy 12,5 tysiąca krytycznych interwencji, oferując pomoc osobom znajdującym się zarówno w trudnych sytuacjach jak i poza nimi.

Embed from Getty Images


W czasie pobytu, para książęca wzięła udział w zabawach związanych z lepieniem figurek z modeliny.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Max&Co

Sukienka - Gabriela Hearst

Pasek - Boden

Szpilki - Ralph Lauren

Torebka - DeMellier

Kolczyki - Accessorize

Embed from Getty Images


Filmiki z dzisiejszego dnia:1 komentarz

  1. Piękne wyjście i super wygadala Kate - elegancko i prosto:)

    OdpowiedzUsuń