Oficjalna wizyta księcia i księżnej Walii w Stanach Zjednoczonych - Dzień I

środa, 30 listopada 2022

Dziś książę i księżna Walii rozpoczęli swoja trzydniową wizytę w Stanach Zjednoczonych! Para książęca przybyła do Bostonu, aby tam odbyć szereg oficjalnych wyjść, w tym uczestniczenie w tegorocznej ceremonii wręczenia nagród The Earthshot Prize. Pierwszego dnia Ich Królewskie Wysokości wzięli udział w oficjalnym powitaniu przez burmistrz miasta oraz obejrzeli mecz drużyny Celtis. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Książę i księżna Walii udali się do Stanów Zjednoczonych komercyjnymi liniami lotniczymi British Airways wraz z innymi osobami na pokładzie. Pojawiły się zdjęcia z pierwszej klasy, gdy para książęca rozmawiała z niektórymi pasażerami:


Samolot wylądował w Bostonie około godziny 14:00 czasu amerykańskiego (21:00 czasu polskiego). Ich Królewskie Wysokości zostali powitani przez Gubernatora stanu Massachusetts, Charliego Bakera.

Embed from Getty Images


A tak prezentuje się oświadczenie pary książęcej na rozpoczęcie tej kilkudniowej podróży:

Catherine i ja jesteśmy zachwyceni powrotem do Stanów Zjednoczonych i jesteśmy niezwykle wdzięczni gubernatorowi Bakerowi i Pierwszej Damie Massachusetts za ciepłe powitanie w Bostonie. Podczas naszej pierwszej, zagranicznej wizyty od czasu śmierci mojej babci, chciałbym podziękować mieszkańcom Massachusetts, a zwłaszcza Bostonu, za ich liczne hołdy złożone zmarłej królowej, która z wielkim sentymentem wspominała swoją dwusetną wizytę w Stanach Zjednoczonych w 1976 roku. Moja babcia była jedną z osób, która patrzyła optymistycznie w swoje życie. Ja również taki jestem. Dlatego w zeszłym roku ogłosiliśmy The Earthshot Prize z ambicją stworzenia prawdziwie globalnej platformy, która będzie symbolem nadziei i optymizmu, gdy patrzymy w przyszłość naszej planety. Dziękuję mieszkańcom Bostonu. Jestem Wam bardzo wdzięczny za umożliwienie nam zorganizowania drugiej edycji The Earthshot Prize w Waszym wspaniałym mieście. Catherine i ja nie możemy się doczekać spotkania z wieloma z Was w nadchodzących dniach.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Garnitur - Alexander McQueen

Spodnie - Alexander McQueen

Szpilki - Gianvito Rossi

Kolczyki - kolekcja księżnej Diany

Embed from Getty Images


Kolejnym punktem programu było udanie się do ratusza, aby osobiście spotkać się z burmistrzynią Londynu, Michelle Wu oraz jej rodziną. Na początku rozmowa odbyła się wewnątrz budynku, podczas której para książęca zapoznała się z różnymi symbolami nawiązującymi do przyjaznych stosunków między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią m.in. zdjęcie królowej Elżbiety i księcia Filipa podczas ich wizyty w USA w 1976 roku. Ich Królewskim Wysokościom również towarzyszyła Prokurator generalna stanu Massachusetts, Maura Healey.

Embed from Getty Images


Następnie gospodyni jak i specjalni goście wyszli na zewnątrz, aby - przy zgromadzonym tłumie - wygłosić swoje przemówienia. Książę Walii również zabrał głos (oto fragment jego przemowy):

Istnieją dwa powody, dla których Boston był oczywistym wyborem na siedzibę ceremonii wręczenia nagród The Earthshot Prize w drugim roku jej trwania. Sześćdziesiąt lat temu przemówienie prezydenta Johna F. Kennedy'ego ,,Moonshot'' rzuciło wyzwanie amerykańskiej innowacyjności i pomysłowości. ,,Wybraliśmy lot na Księżyc'' - powiedział - ,,nie dlatego, że jest to łatwe, ale dlatego że jest to trudne''. Podobnie jak prezydent Kennedy, Catherine i ja mocno wierzymy, że wszyscy mamy w sobie siłę, by osiągnąć wielkie rzeczy i że istoty ludzkie mają zdolność przewodzenia, wprowadzania innowacji i rozwiązywania problemów.

Embed from Getty Images


Filmik z przemówienia:Potem miało miejsce oficjalne naciśnięcie przycisku rozpoczynającego oficjalną wizytę pary książęcej w USA. Wtedy ratusz - jak i inne miejsca znajdujące się w Bostonie - zostały podświetlone na kolor zielony oznaczający wydarzenie The Earthshot Prize.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Alexander McQueen

Sukienka - Burberry

Kolczyki - Shyla London

Torebka - Mulberry

Szpilki - Emmy London

Embed from Getty Images


Natomiast wieczorem (niepodziewanie) Kate i William przybyli na mecz National Basketball Association rozegrany przez drużynę Celtics oraz a Miami Heat w TD Garden w centrum Bostonu.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Co ciekawe, podczas rozegranego meczu, nastąpiła krótka ceremonia ,,Hero Among Us'', podczas której uhonorowano jedną z osób, która podejmuje czynne działania wpływające pozytywnie na społeczeństwo. Tą osobą była 15-letnia Ollie Perrault, której celem jest walka o sprawiedliwość, dlatego stara się zaangażować jak więcej młodych osób w działania na rzecz klimatu.


Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Celtis, która pokonała rywala wynikiem 134:121.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Chanel

Szpilki - Gianvito Rossi

Naszyjnik - Laura Lombardi

Kolczyki - Shyla London

Embed from Getty Images


Filmiki z dzisiejszego dnia:Do zobaczenia jutro! :D


1 komentarz