Oficjalna wizyta księcia i księżnej Walii w Stanach Zjednoczonych - Dzień II

czwartek, 1 grudnia 2022

Dziś książę i księżna Walii kontynuują swoją podróż po Stanach Zjednoczonych! Drugiego dnia pobytu złożyli oficjalne wizyty w dwóch miejscach: Greentown Labs (organizacja tworząca różnego rodzaju technologie w celu zażegnania kryzysu klimatycznego) oraz Roca (organizacja non profit wspierająca młodych ludzi znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej). Natomiast - w późniejszych godzinach popołudniowych - udali się na spacer do Piers Park, aby dowiedzieć się więcej na temat zagrożenia powodzią w Bostonie ze względu na podnoszenie się poziomu wody. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/KensingtonRoyal

Na początku Ich Królewskie Wysokości zawitali do Greentown Labs w Sommerville. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji:
Naszych członków, partnerów i pracowników łączy wspólna misja: rozwiązanie kryzysu klimatycznego poprzez przedsiębiorczość i współpracę. [...] Nasza społeczność chce zmienić sposób, w jaki ludzie myślą o energii, angażują się w nią i korzystają z niej. Chcemy zmienić sposób, w jaki budujemy nasze budynki, jak poruszamy się po naszych miastach i miasteczkach, jak uprawiamy naszą żywność, jak zarządzamy naszą wodą. [...] Naszym celem jest bycie wiodącym ośrodkiem, w którym ludzie z całego świata gromadzą się, aby pracować na rzecz wspólnego celu, jakim jest zrównoważona, odnawialna przyszłość.
Embed from Getty Images

Ich Królewskie Wysokości dowiedzieli się więcej na temat historii tego obiektu, którą dla nich przedstawiła dyrektor generalna Greentown Labs, Emily Reichert oraz przewodniczącego Northeast Clean Energy Council, Joego Curtatone'a. Ponadto zapoznali się z najnowszymi technologiami dotyczącymi środowiska, które są powiązane z pięcioma kategoriami The Eartshot Prize: ochrona oceanów, natury, klimatu, żywności oraz powietrza.
Embed from Getty Images

Książę i księżna Walii zostali pożegnani przez 8-letniego Henry'ego, który - specjalnie na tę okazję - założył narodowy strój żołnierza Wielkiej Brytanii.
Embed from Getty Images

Uśmiechnięty Henry po spotkaniu z Kate i Williamem:

Następnym punktem programu była wizyta w siedzibie organizacji Roca. Jak można przeczytać na jej oficjalnej stronie:
Misją organizacji Roca jest nieustępliwa siła w zapobieganiu ubóstwa, rasizmu oraz wpadania na ścieżkę kryminalną poprzez angażowanie młodych ludzi, służb mundurowych i systemów [...] w celu rozwiązania traumy, znalezienia nadziei i wprowadzenia zmian. 
Organizacja Roca współpracuje z młodymi ludźmi w wieku od 16 do 24 lat, którzy doświadczyli traumy w swoim życiu i stali się ofiarami lub sprawcami przemocy, a także z różnorodnymi systemami publicznymi, które mają wpływ na młode osoby.
Embed from Getty Images

Ich Królewskie Wysokości zamienili kilka słów z podopiecznymi i wolontariuszami tejże organizacji, aby mogli podzielić się swoimi historiami i doświadczeniami. Ponadto przedstawiono im model interwencji w postaci nauki o mózgu. Wśród osób wspartych przez Roca znalazły się także młode matki i ich dzieci, z którymi para książęca miała okazję chwilę się pobawić.
Embed from Getty Images

Nie zabrakło spotkań z lokalnymi mieszkańcami:
Embed from Getty Images

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Marynarka - Roland Mouret
Spodnie - Roland Mouret
Torebka - Chanel
Szpilki - Gianvito Rossi
Kolczyki - Daniela Draper
Embed from Getty Images

Następnie, w późniejszych godzinach popołudniowych, para książęca udała się na spacer po Piers Park, z którego można podziwiać widok na centrum Bostonu. Towarzyszyła im burmistrzyni miasta, Michelle Wu oraz szefowa ds. środowiska, energii i otwartej przestrzeni, Mariama White-Hammond.
Embed from Getty Images

Głównym celem wizyty w tym miejscu było dowiedzenie się więcej na temat zmieniającej się linii brzegowej amerykańskiego miasta ze względu na podnoszący się poziom wód.
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Płaszcz - Alexander McQueen
Sweter - Gabriela Hearst
Spódnica - Gabriela Hearst
Kolczyki - Daniella Draper
Kozaki - Gianvito Rossi
Rękawiczki - Cornelia James
Embed from Getty Images

Filmiki z dzisiejszego dnia:
 2 komentarze

  1. Kate jak zawsze ideal;nie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś zestaw na wyjsciu do parku nie podszedł mi...kroje tak ale kolory bure i dzianinowa sukienka to nie podoba mi się ...

    OdpowiedzUsuń