Inwestytura w Zamku Windsor + Kolejne artykuły autorstwa księcia i księżnej Walii + Zaproszenie księżnej Kate na nabożeństwo kolędowe + więcej!

niedziela, 11 grudnia 2022

 Książę i księżna Walii nie zwalniają tempa i nadal czynnie angażują się w swoje królewskie obowiązki. Kilka dni temu książę William przewodniczył kolejnej inwestyturze w Zamku Windsor, a następnie zorganizował spotkanie w ramach patronatu nad organizacją Fields in Trust. Natomiast księżna Kate - wraz z innymi członkiniami Brytyjskiej Rodziny Królewskiej - napisała artykuł dla specjalnego świątecznego wydania magazynu Good Housekeeping. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Zaczniemy najpierw od najstarszych informacji. 6 grudnia książę William zwołał spotkanie dotyczące organizacji Fields in Trust. Zaproszeni do Pałacu Kensington planiści, projektanci, deweloperzy oraz budownicy omawiali kwestie dotyczące terenów zielonych. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji:

Spotkanie przy okrągłym stole z udziałem księcia było okazją do wysłuchania aktualnych wyzwań i przedyskutowania naszych planów zmiany podejścia do tworzenia przyszłych terenów zielonych za pomocą praktycznych narzędzi i wskazówek. [...] Po merytorycznej dyskusji, wszyscy uczestnicy zgodzili się, że nadszedł czas na działanie i poświęcili swoją wiedzę i doświadczenie we współpracy z nami w celu wspólnego opracowania przyszłych wytycznych i zachęcania większej liczby liderów w branży do zaangażowania.

Z tego spotkania opublikowano tylko jedno zdjęcie.


***********************************************************************************


7 grudnia ICAP Charity Day obchodziło 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji książę William - jako patron organizacji Passage Charity, z którą ICAP współpracuje - wygłosił krótkie przemówienie. Jego Królewska Wysokość wyraził swój podziw i wdzięczność za wspólne działania pomagające osobom bezdomnym wyjść na prostą i zmienić swoje życie.


Tego samego dnia - na stronie internetowej People - ukazał się artykuł, który został napisany przez księcia Walii! W nim można przeczytać, dlaczego zdecydował się na zorganizowane tak ważnego wydarzenia jakim jest The Earthshot Prize oraz jakie kroki zostaną podjęte w celu ochrony klimatu i środowiska. Oto fragment:

Przyszłość naszej planety wisi na włosku. Działania, które podejmujemy w tej kluczowej dekadzie, zadecydują o tym, jaki świat zostawimy następnym pokoleniom. Na całym świecie genialni ludzie pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą naprawić naszą planetę. Właśnie dlatego uruchomiłem The Earthshot Prize - aby znaleźć tych, co zmienią reguły gry oraz dodać im mocy do działania. [...] Tak, przyszłość naszej planety jest niepewna i tak, zjawiska klimatyczne występują coraz częściej i mają znacznie poważniejsze, przerażające konsekwencje. Ale to nie musi być jedyna historia. Są ludzie, którzy pracują, aby coś zmienić, a podkreślając, wspierając i skalując najlepszych z nich, The Earthshot Prize ma nadzieję zainspirować nas wszystkich optymizmem i pilną potrzebą zmiany naszej przyszłości.

 

Pojawiła się również informacja, że książę William w godzinach porannych zwołał spotkanie, na którym byli obecni członkowie Komitetu Finansowego Księstwa Kornwalii.


***********************************************************************************


Z okazji setnej rocznicy założenia magazynu Good Housekeeping, członkinie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej (królowa Camilla, księżna Kate, księżniczka Anna hrabina Sophie, księżna Gloucester oraz księżniczka Alexandra) napisały artykuły na temat organizacji charytatywnych, którym patronują! W nich można przeczytać, jak każda z nich wpływa na życie podopiecznych, jakie działania są podejmowane i jakie są efekty ich pracy.


Księżna Kate napisała artykuł na temat organizacji Family Action, której celem jest wsparcie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (zdjęcie artykułu możecie zobaczyć poniżej). Pozostałe panie reprezentujące brytyjską monarchię zaapelowały o wsparcie dla następujących organizacji:

  • Królowa Camilla - SafeLives
  • Księżniczka Anna - Carers Trust
  • Hrabina Sophie - NSPCC oraz ISPCC
  • Księżna Gloucester - Missing People
  • Księżniczka Alexandra - Alzheimer's Society


***********************************************************************************


7 grudnia w Zamku Windsor odbyła się kolejna inwestytura, której przewodniczył książę William. Tego dnia, Orderem Imperium Brytyjskiego zostali odznaczeni:


Beth Shriever - brytyjska kolarka wyścigowa BMX; otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu (za otrzymanie tytułów olimpijskich oraz mistrzostw świata w kolarstwie).

Ayaz Bhuta - brytyjski paraolimpijczyk; otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu (zdobył złoty medal w grze rugby na wózkach na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2021 roku).


Sheila Parker - pierwsza kapitan narodowej drużyny w piłce nożnej kobiet oraz członkini English Football Hall of Fame; otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu.

Elidith McIntyre - brytyjska żeglarka; otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu (zdobyła tytuł mistrzyni olimpijskiej oraz tytuł mistrzyni świata w żeglarstwie).


Onjali Rauf - założycielka Making Herstory (organizacji zajmującej się prawami kobiet oraz wykorzystywaniem i handlem kobietami i dziewczętami w Wielkiej Brytanii jak i poza nią); otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dobroczynne.

Shalini Khemka - założycielka E2Exhange, która promuje i łączy przedsiębiorców, aby ukazać potencjał brytyjskich firm; za swoją działalność otrzymała tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego.


Filmik z Twittera Pałacu Buckingham:


**********************************************************************************


9 grudnia książę William zorganizował spotkanie online, podczas którego miał okazję porozmawiać ze zwycięzcami tegorocznego The Earthshot Prize, które odbyło się na początku grudnia. Jak można przeczytać na Twitterze Pałacu Kensington:

To była przyjemność móc porozmawiać dziś rano ze zwycięzcami The Earthshot Prize 2022! Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość dla tych genialnych rozwiązań i wspaniałych zespołów, które za nimi stoją.

 

***********************************************************************************


8 grudnia zmarł Mark Jenkins - działacz na rzecz ochrony przyrody. Razem ze swoim synem, Peterem, zginął w katastrofie samolotu w okolicach Tsavo National Park w Kenii. Z tego powodu książę William wystosował krótkie oświadczenie:

Wczoraj straciłem przyjaciela, który poświęcił swoje życie ochronie dzikiej przyrody w niektórych z najbardziej znanych parków narodowych Afryki Wschodniej. Mark Jenkins i jego syn Peter zginęli tragicznie podczas lotu nad Tsavo National Park podczas patrolu powietrznego. Dziś moje myśli są z żoną Marka, jego rodziną i współpracownikami, którzy stracili kochanego i podziwianego przez wszystkich mężczyznę. W


***********************************************************************************


10 grudnia odbył kolejny mecz Mistrzostw Świata w Katarze, a o miejsce w półfinale walczyły dwie drużyny: Anglia i Francja. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Francji, co oznaczało, że reprezentacja Anglii pożegnała się z dalszą grą na Mundialu. Nie zabrakło krótkiej wiadomości księcia Williama na Twitterze:

Gareth, Harry, cała drużyno Anglii [...] Włożyliście tak wiele w ten turniej i wszyscy jesteśmy z Was bardzo dumni. Głowa do góry i do następnego turnieju! W


***********************************************************************************


A na koniec - najnowsze zdjęcia księżnej Kate! Zostały one wykonane z okazji zbliżającego się nabożeństwa kolędowego, którego Jej Królewska Wysokość jest organizatorką.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(ta stylizacja zostanie uwzględniona w głosowaniu na najlepszą stylizację grudnia)

Sukienka - Needle & Thread

Szpilki - Gianvito Rossi

Kolczyki - Soru Jewellery


Prześlij komentarz