Zasadzenie drzewka na terenie Opactwa Westminsterskiego + Finał Mundialu + Pierwszy, przedświąteczny obiad u króla + więcej!

wtorek, 20 grudnia 2022

 Dziś księżna Walii przybyła na teren Opactwa Westminsterskiego, gdzie - w ramach organizacji The Queen's Green Canopy - zasadziła drzewko w Dean's Yard w celu uczczenia pamięci zmarłej Jej Królewskiej Mości królowej Elżbiety. W tym poście również uwzględniłam reakcję księcia Williama na finał Mistrzostw Świata w Katarze, a także nowe informacje dotyczące świąt Bożego Narodzenia w Sandringham. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/QGCanopy

Jej Królewska Wysokość została powitana przez dziekana Westminsteru, dr Davida Hoyle'a oraz członków Kapituły Westminsterskiej. Księżna miała okazję również zamienić parę słów z ogrodnikiem Opactwa, Janem Pancherim oraz jego pomocnikami, Cormackiem Connolly'm oraz Danny'm Bittenem.


Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Opactwa Westminsterskiego:

Drzewo, które zostało zasadzone, nosi nazwę czereśnia ptasia (Prunus avium Plena) oraz pochodzi z posiadłości Księstwa Kornwalii. Zastępuje kasztanowiec, który był już spróchniały i cierpiał z powodu opadania kończyn w czasie letnich upałów. Stanowi on część organizacji The Queen's Green Canopy.

The Queen's Green Canopy to inicjatywa na zasadzeniu dużej ilości drzew w ramach Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety, który był obchodzony w czerwcu tego roku. Działalność ta miała zakończyć się w grudniu, ale zadecydowano o jej przedłużeniu o trzy miesiące ze względu na sezon sadzenia drzew od października 2022 roku do marca 2023 roku.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Holland Cooper

Golf - Iris & Ink

Kozaki - Gianvito Rossi


twitter.com/QGCanopy


***********************************************************************************


18 grudnia odbył się finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Zwycięstwo odniosła Argentyna, która pokonała Francję w rzutach karnych 4:2 (w wyniku remisu 3:3). Nie zabrakło również reakcji księcia Williama na zwycięstwo drużyna Leo Messiego:

Co za finał! Gratulacje dla Argentyny i Messiego. Wyrazy uznania dla Francji - obie drużyny zagrały znakomicie. W


***********************************************************************************


19 grudnia pojawiła się informacja, że w tym roku książę Louis będzie towarzyszył rodzicom oraz starszemu rodzeństwo podczas spaceru na nabożeństwo bożonarodzeniowe do St Mary Magdalene Church w Sandringham. Pałac Buckingham opublikował oświadczenie, w którym podano, że król Karol zamierza kontynuować tradycję spędzania świąt Bożego Narodzenia w królewskiej rezydencji znajdującej się w hrabstwie Norfolk.


***********************************************************************************.

20 grudnia odbył się przedświąteczny lunch zorganizowany przez króla Karola w Zamku Windsor. Na miejsce przybyła dalsi członkowie rodziny królewskiej jak i rodzeństwo Jego Królewskiej Mości - księżniczka Anna oraz książę Edward z rodziną. Książę i księżna Walii prawdopodobnie nie byli na nim obecni, ponieważ do tej pory nie pojawiły się żadne zdjęcia z ich przyjazdu.


3 komentarze

 1. Pod postem o finale mundialu część osób pyta o sprawę Clarksona i czy będzie komentarz. Czy ktoś wie, o co dokładnie chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brytyjski dziennikarz Jeremy Clarkson opublikował felieton, w którym dość mocno skrytykował Meghan. Jego komentarze wobec niej wydały się aż za przesadne, dlatego obiło się to szerokim echem w mediach. Kilka dni temu opublikował krótkie oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie.

   Usuń
 2. Nie sądzę, żeby Kate i William opuścili tak wydarzenie jak przedświąteczny obiad - do tej pory co roku byli na nim obecni. Wydaje mi się po prostu, że brak zdjęć wynika z tego, że obiad odbył się na zamku w Windsorze - mogli przyjechać niezauważeni inną bramą albo wcześniej przed innymi.

  OdpowiedzUsuń