Koncert świąteczny w Opactwie Westminsterskim + więcej!

niedziela, 18 grudnia 2022

 15 grudnia odbyło się długo wyczekiwane nabożeństwo kolędowe w Opactwie Westminsterskim, którego organizatorką była księżna Kate! Tegoroczne wydarzenie miało szczególne znaczenie bowiem skupiało się na życiu, dziedzictwie i służbie królowej Elżbiety II, która zmarła 8 września tego roku. Oprócz koncertu, również w tym poście uwzględniłam ostatnie wyjścia księcia Williama oraz... krótką wzmiankę Pałacu Buckingham i Pałacu Kensington na temat serialu dokumentalnego Harry'ego i Meghan na Netfliksie. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Dzień przed rozpoczęciem tego wydarzenia, Pałac Kensington opublikował krótki filmik z udziałem księżnej Kate w trakcie przystrajania choinki:


Przed godziną 18:00 do Opactwa Westminsterskiego zaczęli przybywać pierwsi goście. Wśród nich można było się dopatrzeć członków rodziny księżnej Kate i księcia Williama. Na nabożeństwo przybyli: Michael Middleton, Carole Middleton, Pippa Matthews oraz James Matthews (rodzina księżnej). Z kolei Brytyjską Rodzinę Królewską reprezentowali: hrabina Sophie, Zara i Mike Tindall, księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi, księżniczka Eugenie i Jack Brooksbank, książę Gloucester, księżniczka Alexandra oraz Edward, książę Kentu.

Embed from Getty Images


W międzyczasie księżna Kate - jako organizatorka wydarzenia - zamieniła parę słów z artystami, którzy mieli występować tego wieczoru: Alfiem Boe, Melanie C oraz Craigiem Davidem. Nie zabrakło również podopiecznych organizacji, którym księżna patronuje, a także chłopczyka Theo, który miał okazję wręczyć jej kwiaty podczas oficjalnej wizyty w Walii we wrześniu tego roku.

Embed from Getty Images


Podczas prowadzonej konwersacji z zaproszonymi gośćmi, Jej Królewska Wysokości zdradziła, że jej umiejętności wokalne nie należą do najlepszych, a jej dzieci nie mogłyby jej wybaczyć, gdyby w ich obecności zaczęła śpiewać.


Pałac Kensington na Twitterze:


Na kilka minut przed rozpoczęciem koncertu, Jej Królewska Wysokość wyszła na zewnątrz Opactwa, aby powitać swojego męża i dzieci, księcia George'a i księżniczkę Charlotte.

Embed from Getty Images


Przybycie króla Karola i królowej Camilli:

Embed from Getty Images


Powitanie pary królewskiej przez książęcą rodzinę:


W trakcie godzinnego nabożeństwa, książę William przeczytał fragment przemówienia świątecznego królowej Elżbiety z 2012 roku:

W Boże Narodzenie zawsze zachwyca mnie jak duch wspólnoty leży również w sercu opowieści o Bożym Narodzeniu. Do młodej matki i posłusznego ojca z dzieckiem dołączyli ubodzy pasterze i inni goście przybywający z daleka. Przybyli ze swoimi darami, aby oddać cześć Dzieciątku Jezusowi. Aż po dzień dzisiejszy, to On inspiruje ludzi do zaangażowania się w dobro innych.

Embed from Getty Images


Rodzina z Walii opuszczająca Opactwo Westminsterskie:

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Eponine London

Kolczyki - Accessorize

Kopertówka - Mayfair

Rękawiczki - M&Co

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmiki:

***********************************************************************************


W związku z publikacją sześcioodcinkowego serialu dokumentalnego Harry'ego i Meghan, pojawiła się informacja, że Pałac Buckingham jak i Pałac Kensington nie zamierzają komentować rewelacji głoszonych przez byłych członków rodziny królewskiej.


***********************************************************************************


17 grudnia odbył się ślub Rose Farquar (byłej dziewczyny księcia Williama) oraz George'a Gemmella w kościele St. Mary The Virgin w Londynie. Jak się okazało - na tę uroczystość został zaproszony książę Walii, który pojawił się na nabożeństwie.


***********************************************************************************


13 grudnia książę William odbył prywatne wyjście. W godzinach popołudniowych uczestniczył w spotkaniu dotyczącym The Earthshot Prize.


Natomiast 15 grudnia przewodniczył spotkaniu Rady Księstwa Kornwalii.


10 komentarzy

 1. Bardzo szkoda, że rodzina nie chce odnieść się do bzdur wygadywanych przez M&H

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby się odnieśli to dopiero byłaby afera :)

   Usuń
  2. Jest to cnota nad cnotami trzymać język za zębami i rodzina królewska na szczęście w tym przypadku trzyma się tej złotej zasady.

   Usuń
  3. Po co mają się odnosić? Ludzie przeanalizowali każdy ich ruch i dalej analizują, wyciągają wszystkie kłamstwa i przekłamania. Brytyjscy politycy już mówią o tym, żeby im zabrać tytuły i usunąć z linii sukcesji. Sami się kompromitują, rodzina królewska nic nie musi robić, wystarczy, że poczeka. Na Twitterze są tagi: MeghanMarkleIsALiar, Markles, MeghanMarklebulliedCharlotte itd. 31 grudnia na Netflixie wyjdzie nowa seria o aktywistach, a narratorami są książę i księżna Sussex. Ale co lepsze, okazuje się, że to nie jest projekt Archewell, ale projekt kupiony, pod którym się tylko podpisali. Każdy ich ruch pogrąża ich jeszcze bardziej.

   Usuń
 2. Ciekawe czy stroje pań na uroczystości były zaplanowane. Chodzi o ten sam kolor, zastanawiam się czy nie ma to czasami związku ze slowami Meghan w serialu, że nie mogła ubierać się w kolory, które miała kobieta wyższa pozycją niż ona ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne zagranie z tymi ubraniami w tych samych kolorach-taki cichy, ale bardzo oczywisty pstryczek w nos Meghan i udowodnienie, że nie ma czegoś takiego, że członkinie RK nie mogą wystąpić razem w tym samym kolorze :)
  Bardzo podoba mi się to ogólne wsparcie Kate przez rodzinę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolory w sumie tylko Kate i Zara (Pipa nie nalezy do krolewskiej rodziny , a Charlotte to dziecko)Pięknie Kate wyglądała, czy grala coś jak w ub,.roku??? Czy Kate musi dygać przed Karolem i Kamila ?William nie pokłonił się ojcu .....?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic nie wiadomo na temat szczegółowego planu koncertu. Musimy poczekać na oficjalną premierę w brytyjskiej telewizji, która odbędzie się 24 grudnia. Co do dygania - tak, książę William, księżna Kate i ich dzieci - podczas oficjalnych wyjść/uroczystości - muszą dygać/ukłonić się przed Karolem i Camillą. Wyjątek może stanowić taka sytuacja, że tego samego dnia wcześniej się widzieli więc wtedy jest to niekonieczne. Być może dlatego William nie ukłonił się ojcu :).

   Usuń
 5. Kate ładnie się prezentowała tak samo Charlotte. Co do Harry'ego o Meghan trudno mi to ocenić nie wiem co myślec o tym widziałam fragmenty tylko ale i utkwiło mi w pamięci zdanie nie wiem czy dobrze zapamiętałam ale chodziło o to że wybierają kobiety co pasują do RK wtedy automatycznie przypomniało mi się historia Karola i Camili wiemy jak to było z nimi że on ją kochał prędzej a kogo wybrał? Nie wiem czy pamiętacie nie wiem czy to było przed ślubem czy po ślubie HM jak na świąteczne przyjęcia ktoś z rodziny założył broszkę przedstawiająca czarnoskóra osobę jak dobrze pamiętam jakąś afera była. Nie przepadam za nią i nie bronie jej tutaj po prostu to mi się przypomniało, a po za tym żaden z nas nie wie jak tam jest czy jak tam było po prostu pałac milczy HM swoje a praca tylko

  OdpowiedzUsuń
 6. A jaka jest prawda to oni są i wiedza. Jedna rzecz na pewno jest prawdą Harry na pewno się zmienił od dna ślubu czy na lepsze tego nie wiem? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń