Oficjalna wizyta księcia i księżnej Walii w Stanach Zjednoczonych - Dzień III

poniedziałek, 5 grudnia 2022

 Trzeci jak i ostatni dzień pobytu w Bostonie w Stanach Zjednoczonych był dla Ich Królewskich Wysokości dość intensywny! Tym razem odbyli oddzielne wyjścia związane z ich zainteresowaniami i działalnością - księżna Kate odwiedziła Uniwersytet Harwarda, aby dowiedzieć się więcej na temat projektów wspierających wczesne dzieciństwo, a książę William odwiedził JFK Library Museum w towarzystwie córki ówczesnego prezydenta, ambasador Caroline Kenedy. Natomiast w godzinach wieczornych odbyła się ceremonia wręczenia nagród The Earthshot Prize. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Na początku kilka ujęć z przygotowań do The Earthshot Prize. Autorem tychże fotografii jest Chris Jackson:


Po godzenie 11:00 amerykańskiego czasu (17:00 polskiego czasu) księżna Walii przybyła na kampus Uniwersytetu Harwarda, aby dowiedzieć się więcej na temat projektów i badań dotyczących pierwszych pięciu lat życia dziecka i ich wpływu na kształtowanie jego dorosłego życia.

Embed from Getty Images


Księżna - wraz z zebranymi ekspertami i naukowcami - wzięła udział w dyskusji, podczas której omówiono sposoby badania i postępy w nauce, aby potem móc je zastosować w praktyce. Założone przez Jej Królewską Wysokość The Royal Foundation Centre for Early Childhood oraz The Centre on the Developing Child na Uniwersytecie Harwarda połączyły swoje siły, aby wypracować rozwiązania na rzecz wczesnego dzieciństwa.

Embed from Getty Images


Jak skomentowała Amanda Berry, dyrektor naczelna The Royal Foundation:

Jesteśmy wdzięczni Harvard Center on the Developing Child za zorganizowanie tak fascynującej sesji i podzielenie się najnowszymi przemyśleniami. Jest wiele możliwości dalszej współpracy, biorąc pod uwagę, że nasze misje są tak zbieżne i nie mogę się doczekać jeszcze większej wspólnej pracy między tymi dwoma zespołami w przyszłości.

Na koniec wizyty, Jej Królewska Wysokość podpisała się do księgi pamiątkowej.

Embed from Getty Images


Podpis księżnej z bliższej perspektywy:

Embed from Getty Images


Oczywiście nie zabrakło spotkań z mieszkańcami:

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Emilia Wickstead

Torebka - Mulberry

Kolczyki - Lenique Louis

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:W tym samym czasie książę William udał się do JFK Presidential Library and Museum. Na miejscu został powitany przez córkę ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Caroline Kennedy oraz dwójkę jej dzieci, Jacka i Tatianę. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie muzeum:

JFK Presidential Library and Museum poświęcone jest pamięci trzydziestego piątego prezydenta naszego kraju oraz wszystkim tym, którzy poprzez sztukę polityczną poszukują nowego, lepszego świata. Znajduje się ono w parku o powierzchni 10 akrów, z widokiem na morze - które kochał - w mieście, które zapoczątkowało jego wielkie osiągnięcia. Biblioteka stanowi żywy hołd dla życia i czasów Johna F. Kennedy'ego. Muzeum przedstawia życie, przywództwo i dziedzictwo prezydenta Kennedy'ego, wyraża jego entuzjazm dla polityki i służby publicznej oraz ilustruje charakter urzędu prezydenta.

Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość miał okazję przejść się po korytarzach z eksponatami nawiązującymi do prezydentury J.F Kennedy'ego w latach 1961-1963. Warto przypomnieć, że sam fakt założenia The Earthshot Prize wynika z przemówienia ówczesnego lidera Partii Demokratycznej podczas której nawiązał do rozwijającej się technologii drugiej połowy XX wieku m.in. podroż na Księżyc.

Embed from Getty Images


Ponadto książę William odbył krótkie spotkanie z obecnym prezydentem USA, Joe Bidenem.

Embed from Getty Images


Wykonano również pamiątkowe zdjęcie z rodziną Kennedych:


Filmik z wizyty + filmik z rozmowy księcia Williama z Joe Bidenem:
Natomiast w godzinach wieczornych - w MGM Music Hall at Fenway - odbyła się druga edycja ceremonii wręczenia nagród The Earthshot Prize, na której byli obecni książę i księżna Walii! Reprezentanci Brytyjskiej Rodziny Królewskiej przybyli na miejsce kilkanaście minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Mieli okazję zapozować do zdjęć na słynnym, zielonym dywanie.

Embed from Getty Images


Ze względu na to, że ten post i tak już zrobił się obszerny, podjęłam decyzję o napisaniu oddzielnego posta na temat ceremonii wręczenia nagród The Earthshot Prize. Pojawi się on w przeciągu najbliższych kilku dni.

Embed from Getty Images


Tak prezentowała się scena:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Suknia - Hurr

Choker - kolekcja królowej Marii/księżnej Diany

Kolczyki - Asprey London

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmik z przybycia pary książęcej:Na koniec tweet Pałacu Kensington podsumowujący trzydniową wizytę pary książęcej w Bostonie:


3 komentarze

 1. Kate ładnie wygląda ale ta zielona sukienka krój ładny ale mi się wydaje że Kate stojąc na zielonym dywanie w tej sukni ... Nie pasuje to. A mam pytanko na internecie krąży wiadomość że Kate spotkała się z Harrym i jego dziećmi wiadomo coś na ten temat? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej jest plotka. Myślę, że gdyby doszło do tego spotkania, to byśmy mieli więcej artykułów na ten temat, w szczególności od takich stron jak ,,The Times'' czy ,,The Telegraph'' :).

   Usuń
 2. Pięknie się prezentowali , nie lubie tego odcienia zieleni ale związek ma z klimatem i klejnotami :)

  OdpowiedzUsuń