Święta Bożego Narodzenia w Sandringham + Księżna Kate pułkownikiem Gwardii Irlandzkiej + Nowe zdjęcia z nabożeństwa kolędowego w Opactwie Westminsterskim!

wtorek, 27 grudnia 2022

 Święta, święta i po świętach... To by było na tyle jeśli chodzi o tegoroczne obchody świąt Bożego Narodzenia. W ciągu tych kilku dni pojawiło się wiele ciekawych informacji na temat rodziny z Walii: począwszy od szczegółów nabożeństwa kolędowego, przez mianowanie nowych pułkowników, a skończywszy na świątecznym spacerze do kościoła św. Marii Magdaleny w Sandringham. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/RoyalFamily

Zaczniemy najpierw od najwcześniejszej informacji, która została upubliczniona jeszcze przed świętami. Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym ,,zaktualizował'' stanowiska członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej w poszczególnych gwardiach wojskowych. Jak się okazało, księżna Kate została mianowana pułkownikiem Gwardii Irlandzkiej, zastępując swojego męża. Tymczasem książę Walii otrzymał tytuł pułkownika Gwardii Walijskiej ze względu na przysługujący mu nowy tytuł królewski. Zmiany również nastąpiły w oddziale Grenadier Guards bowiem ich pułkownikiem została Królowa Małżonka Camilla (wcześniej ten tytuł przysługiwał księciu Andrzejowi ale - z wiadomych przyczyn - odebrano mu wszelkie tytuły wojskowe).


Buckingham Palace

Przy okazji potwierdzono, w jakim dniu odbędą się oficjalne obchody urodzin króla Karola. Otóż słynna parada Trooping The Colour odbędzie się w trzecią niedzielę czerwca czyli 17 czerwca!


Jesteście zadowoleni z nowych zmian wprowadzonych przez Jego Królewską Mość?


**********************************************************************************


 Premiera nabożeństwa kolędowego odbyła się 24 grudnia w brytyjskiej stacji ITV. Przy okazji mogliśmy zobaczyć jak wyglądała oprawa całego wydarzenia. Na początku opublikowano filmik z udziałem księżnej Kate, która zachęcała widzów do obejrzenia tegorocznego, świątecznego koncertu.


Natomiast w następnym krótkim filmiku wspomniała o dziedzictwie królowej Elżbiety, które stało się nieodłącznym elementem organizowanego przez Jej Królewską Wysokość wydarzenia. Oto co powiedziała:

Te święta Bożego Narodzenia będą pierwsze bez Jej Królewskiej Mości królowej Elżbiety. Święta Bożego Narodzenia były bliskie sercu Jej Królewskiej Mości oraz uważała je za czas, który zbliża ludzi i przypomina nam o znaczeniu wiary, przyjaźni i rodziny oraz okazywaniu empatii i uczucia. W tym roku zaprosiliśmy na nabożeństwo setki inspirujących osób. Tych, którzy pokazują siłę więzi i wartości społeczności, pozwalając nam kontynuować tradycję Jej Królewskiej Mości polegającą na uznawaniu i dziękowaniu tym, którzy zrobili wszystko, aby wspierać innych. Jej Królewska Mość pozostawiła nam niesamowitą spuściznę, która głęboko zainspirowała wielu z nas. Tegoroczne nabożeństwo kolędowe dedykowane jest Jej i wszystkim tym, których niestety nie ma już wśród nas.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(ta stylizacja nie zostanie uwzględniona w głosowaniu na najlepszą stylizację grudnia)

Kardigan - Self-Potrait


Kensington Palace

Więcej zdjęć z nabożeństwa z udziałem Brytyjskiej Rodziny Królewskiej:

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Krótki filmik z twittera Pałacu Kensington:


A teraz ciekawostka - w czasie trwania koncertu świątecznego, ukazał się filmik, w którym Jej Królewska Wysokość porozmawiała z osobami, które angażują się w różne akcje charytatywne oraz pomagają i wspierają osoby potrzebujące - nie tylko od święta. Rozmowy zostały przeprowadzone w St. Helens & Whiston Hospital w Merseyside. Podczas konwersacji ze zgromadzonymi, księżna Kate opowiedziała, że pewnego wieczora trójka jej dzieci - aby upamiętnić zmarłą prababcię - wykonała przedstawienie teatralne, podczas którego tańczyli wokół stołu.


***********************************************************************************


25 grudnia obchodzone były święta Bożego Narodzenia. Jak co roku Brytyjska Rodzina Królewska udaje się do rezydencji w Sandringham, aby tam spędzić rodzinne święta. Na początku tego wyjątkowego dnia, rodzina królewska udaje się na nabożeństwo w kościele św. Marii Magdaleny, aby następnie przez chwilę porozmawiać ze zgromadzonymi mieszkańcami. Lecz zanim to nastąpiło, Pałac Kensington opublikował rysunek księcia George'a, na którym widzimy renifera. Jak widać na poniższej fotografii, przyszły król Zjednoczonego Królestwa odziedziczył po swojej mamie zdolności artystyczne:


Przed godziną 12:00 brytyjskiego czasu, członkowie rodziny królewskiej przybyli do kościoła św. Marii Magdaleny. W tym roku był to debiut najmłodszego dziecka księcia i księżnej Walii, księcia Louisa.

Embed from Getty Images


Rodzina królewska opuszczająca kościół i witająca się ze zgromadzonymi osobami:

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Alexander McQueen

Sukienka - Mango

Kapelusz - Philip Treacy

Kolczyki - Sezane

Buty - Gianvito Rossi

Kopertówka - Stuart Weitzman

Embed from Getty Images


Filmiki:
***********************************************************************************


A na koniec - filmik The Royal Foundation podsumowujący 2022 rok:


Prześlij komentarz