Szczegóły dotyczące jutrzejszego nabożeństwa dziękczynnego za życie księcia Filipa!

poniedziałek, 28 marca 2022

 Royal Tour księcia i księżnej Cambridge dobiegło końca, ale to nie koniec oficjalnych wyjść w marcu! Para książęca ma się pojawić na nabożeństwie dziękczynnym za życie księcia Filipa, które odbędzie się jutro w Opactwie Westminsterskim. Kilka dni temu podano szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!


bbc.com

24 marca pojawił się komunikat Pałacu Buckingham ze szczegółami dotyczącymi nabożeństwa w Westminster Abbey. Postanowiłam przetłumaczyć cały tekst:

Członkowie rodziny królewskiej będą uczestniczyć w nabożeństwie dziękczynnym za życie Jego Królewskiej Wysokości Filipa, księcia Edynburga we wtorek, 29 marca. To nabożeństwo będzie okazją do podziękowania za oddanie księcia Edynburga rodzinie, narodowi i Wspólnocie Narodów oraz uznania znaczenia jego spuścizny w tworzeniu możliwości dla młodych ludzi, promowaniu zarządzania i ochrony środowiska oraz wspierania Sił Zbrojnych. Nabożeństwo w szczególności odda hołd za wkład księcia Edynburga w życie publiczne i niezłomne wsparcie dla ponad 700 organizacji charytatywnych, z którymi Jego Królewska Wysokość był związany przez całe życie. Wraz z rodziną królewską, członkami zagranicznych rodzin królewskich oraz dalszą rodziną i przyjaciółmi księcia Edynburga, nabożeństwo będzie obejmować ponad 500 przedstawicieli patronatów i organizacji charytatywnych księcia Edynburga, odzwierciedlając szeroki zakres spraw i interesów charytatywnych, których bronił Jego Królewska Wysokość i jako hołd dla tych, którzy kontynuują jego pracę. 

Embed from Getty Images


W dalszej części można przeczytać:

Gośćmi również będą przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii, Sił Zbrojnych i władz regionalnych, Wysokich Komisarzy, przedstawiciele terytoriów zamorskich, pracownicy Domu Królewskiego, przedstawiciele przynależności regionalnej księcia w Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciele Wspólnoty Narodów, a także duchowieństwo z różnych wyznań religijnych. Nagroda księcia Edynburga, ustanowiona przez Jego Królewską Wysokość w 1956 roku, będzie odgrywać ważną rolę w nabożeństwie z powodu hołdu, który zostanie złożony przez Posiadacza Złotej Nagrody. W uznaniu wieloletniego związku księcia Edynburga z Siłami Zbrojnymi, zespół Royal Marines zapewni muzykę przed i po nabożeństwie. Opactwo Westminsterskie oraz Chapel Royal Choirs zapewnią muzykę podczas nabożeństwa.Transmisja nabożeństwa rozpocznie się o 10:30 brytyjskiego czasu (11:30 polskiego czasu) w stacji BBC One. Możliwe, że też pojawią się inne transmisje na YouTube lub na Facebooku. Ze względu na zajęcia na uczelni, nie dam rady przeprowadzić Live Bloga. Postaram się dodać pierwsze zdjęcia i (jeśli to będzie możliwe) zaktualizować post tego samego dnia.


Poniżej zapowiedź:Do zobaczenia jutro na blogu!


1 komentarz

  1. Cieszę się, że nie było Harrego z rodziną. Dzięki temu nabożeństwo było skupione na celu, także królowa. Niech on sobie tam siedzi gdzie jest.

    OdpowiedzUsuń