Oficjalna wizyta w Belize i na Jamajce - Dzień IV #RoyalCaribbeanTour + więcej

wtorek, 22 marca 2022

Kolejny intensywny dzień Royal Tour po Karaibach dobiegł końca! Program dzisiejszego dnia prezentował się następująco: wylot w Belize, przylot do Jamajki, spotkanie z Gubernatorem Generalnym i jego żoną oraz spotkanie ze społecznością zamieszkującą slumsy Trench Town w Kingston - stolicy Jamajki. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

W godzinach przedpołudniowych Ich Królewskie Wysokości przybyli na lotnisko w Belize, aby wyruszyć do Jamajki. Dotarli na miejsce helikopterem prosto z hotelu, w którym się zatrzymali - San Ignacio Resort Hotel.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Yves Saint Laurent

Spodnie - Alexander McQueen

Torebka - Mulberry

Szpilki - Aquazzura

Bransoletka - Halcyon Days

Kolczyki - Anthropologie

Embed from Getty Images


Filmik:Po południu, książę i księżna dotarli na międzynarodowe lotnisko Norman Manley w Kingston na Jamajce. Zostali powitani przez dowódców Jamajskich Sił Obronnych, minister spraw zagranicznych i handlu zagranicznego Kaminę Johnson-Smith, a także członkinię Parlamentu Jamajki, Lisę Hannę.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Jego Królewska Wysokość dokonał przeglądu wojska.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Następnie udali się do Kings House, gdzie mieszka Gubernator Generalny kraju, Patrick Allen z małżonką Patricią. Tam mieli okazję porozmawiać o czerwcowych uroczystościach oraz o tematach związanych z edukacją i wczesnym dzieciństwem, w które angażuje się księżna Cambridge. Nie zabrakło także kwestii związanych z ochroną środowiska, które są bliskie sercu księcia Williama.

Embed from Getty ImagesOdbyła się również ceremonia odznaczenia jamajskich dowódców wojskowych, której przewodniczył książę Cambridge.

Embed from Getty Images


Para książęca złożyła swoje podpisy w księdze pamiątkowej.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Roksanda

Szpilki - Aquazzura

Kopertówka - Salvatore Ferragamo

Kolczyki - Sezane

Embed from Getty Images


Filmiki:

Ostatnim punktem czwartego dnia podróży była wizyta w Trench Town - slumsach znajdujących się na przedmieściach stolicy Jamajki, Kingston. Tam spotkali się z lokalną społecznością, która celebruje swoją kulturę za pomocą muzyki. To właśnie z tych terenów wywodzi się słynny piosenkarz, Bob Marley oraz gatunek muzyczny reggae.
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Para książęca została ciepło powitana przez zgromadzony tłum. Zdecydowanie widać rozbieżności między takim wydarzeniem, a protestami, które również mają miejsce na Jamajce. Już od dłuższego czasu mówi się, że lada dzień Jamajka podejmie kroki w celu zerwania unii personalnej z Wielką Brytanią, aby stać się republiką (niedawno te same kroki poczynił Barbados). Jak podały do informacji brytyjskie media, Ich Królewskie Wysokości są świadomi niezadowolenia społeczeństwa i uważają, że ostateczna decyzja w sprawie zmiany ustrojowej należy tylko i wyłącznie do tutejszego rządu jak i mieszkańców kraju.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Do Trench Town zawitali również znani piłkarze - Raheem Sterling (napastnik w drużynie Manchester City oraz w reprezentacji Anglii) oraz Leon Bailey (napastnik w drużynie Aston Villa oraz w reprezentacji Jamajki).

Embed from Getty Images


To skoro są piłkarze to może mecz? Oczywiście, że tak! ;)

Embed from Getty Images


Książę William miał okazję pokazać swoje piłkarskie umiejętności. Natomiast księżna Kate pełniła funkcję kibica :).

Embed from Getty Images


Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie z drużynami...

Embed from Getty Images


...oraz selfie z jamajską drużyną bobslejową. W momencie robienia zdjęcia, para książęca siedziała w specjalnych saniach, które są wykorzystywane do sportowych rywalizacji.

Embed from Getty Images


A skoro już mowa o muzyce - Kate i William grali na tzw. bongosach. Jak widać - świetnie się przy tym bawili.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Fotka z figurą Boba Marleya - zaliczona.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Willow Hilson

Kolczyki - Maria Black

Buty - Russel & Bromley

Bransoletka - Lashawndla Bailey-Miller

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:**********************************************************************************


Jak się okazało, opowieść o rafie koralowej zrobiła tak duże wrażenie na parze książęcej, że postanowili ją zobaczyć na własne oczy. Podczas drugiego dnia podróży udali się łodzią na tereny Morza Karaibskiego, aby zanurkować i zobaczyć te niezwykłe zjawisko. Jak podał do informacji Pałac Kensington:

Belize jest domem dla drugiej co do wielkości rafy koralowej na świecie. Chociaż skutki zmian klimatycznych są oczywiste, rząd Belize i społeczności w całym kraju zasługują na ogromne uznanie za ich wysiłki na rzecz przywrócenia tego niesamowitego środowiska morskiego - z zobowiązaniem do ochrony 30% tego środowiska do 2030 roku.


W dalszej części można przeczytać:

W niedzielę mieliśmy przyjemność spędzić czas nurkując w South Water Caye, bezpośrednio nad spektakularną rafą koralową Belize. To był zaszczyt zobaczyć na własne oczy wiodące na świecie prace w zakresie ochrony oceanów, jakie są tu wykonywane.


Filmik:


********************************************************************************


Tego dnia podano również informację, że na nabożeństwie dziękczynnym za życie księcia Filipa, będzie obecny książę Pavlos oraz księżna Marie-Chantal z Grecji.

 

1 komentarz

  1. Sukienka na przylot fajna dlugosc i kolor ,ta kokadra troche zbedna.
    Sukienka kolorowa nie podoba mi sie.Kwadratowy dekolt i ta dlugosc ,to duzy minus i te buty tez nie pasuja mi ...Szkoda ze Kate prostuje wlosy ostatnio mocno.

    OdpowiedzUsuń