Książę i księżna Cambridge na uroczystościach z okazji Dnia Św. Patryka + więcej

czwartek, 17 marca 2022

Dziś wielkie święto Irlandczyków - Dzień św. Patryka! Z tej okazji organizowane są uroczystości czczące świętego patrona Irlandii. Tego dnia książę i księżna Cambridge odwiedzili angielskie miasto Aldershot w hrabstwie Hampshire. Tam odbyła się coroczna parada z udziałem 1. Batalionu Gwardii Irlandzkiej. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal


Uroczystości rozpoczęły się od wręczenia oficerom i gwardzistom pęków kończyn. Tę czynność miała okazję wykonać księżna Kate.

Embed from Getty Images


Swoją koniczynę również dostał piesek rasy wilczarz irlandzki, który wabi się Seamus. W tym roku pełni on funkcję maskotki pułku.

Embed from Getty Images


Podczas parady, książę William (jako pułkownik Gwardii Irlandzkiej) zasalutował w stronę maszerujących żołnierzy.

Embed from Getty Images


Po zakończonych oficjalnych uroczystościach, Jej Królewska Wysokość otrzymała bukiet kwiatów od 20-miesięcznej Gai Money, która jest córką Roba Moneya - podpułkownika Gwardii Irlandzkiej. Nie obyło się bez uroczego momentu, kiedy tata nałożył dziewczynce swoją czapkę z niedźwiedziej skóry. Miny Kate i Williama - bezcenne ;).

Embed from Getty Images


Następnie książę i księżna porozmawiali z innymi uczestnikami biorącymi udział w tym wydarzeniu.

Embed from Getty Images


Wykonano także oficjalne, pamiątkowe zdjęcie.

Embed from Getty Images


Potem przyszedł czas na część mniej formalną. Para książęca udała się do jednej z sal obiadowych, aby tam wysłuchać przemówienia Starszego Gwardzisty Batalionu oraz wznieść toast za ten szczególny dzień. Na razie nie pojawiły się żadne zdjęcia z tego momentu ale mam nadzieję, że wkrótce zostaną udostępnione i będę mogła je dodać do posta.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Laura Green

Toczek - Lock & Co

Szpilki - Emmy London

Embed from Getty Images


Filmiki z dzisiejszego dnia:*********************************************************************************


Kolejnych królewskich gości ciąg dalszy! Dziś podano do informacji, że król Willem-Alexander, królowa Maxima oraz była królowa Beatrix z Niderlandów będą uczestniczyć w nabożeństwie dziękczynnym za życie księcia Filipa w Opactwie Westminsterskim.


Na razie potwierdzono obecność członków rodzin królewskich ze Szwecji oraz Niderlandów. Ciekawa jestem, kto jeszcze 29 marca odwiedzi Wielką Brytanię.


******************************************************************************


Już tylko 2 dni dzielą nas od rozpoczęcia Royal Tour po Karaibach! Możliwe, że jutro zostanie opublikowany dokładny plan podróży, który zamieszczę na prawym pasku bocznym. W ciągu tych najbliższych 7 dni będę się starała być na bieżąco ze wszystkimi informacjami i wyjściami oraz aktualizować posty z danego dnia podróży.


Kto z Was nie może się już doczekać? :)


3 komentarze

  1. Szkoda że Kate nie wybrała nieco żywszego odcienia zielonego - jakos smutno wyglada w tym kolorze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uważam, że wygląda tak pięknie. Bardzo pasuje jej styl żołnierski. A toczek cudo.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakoś nie przepadam za długimi plaszczami Kate, ostatnio zakłada je cały czas :) P. s. Potwierdzono właśnie przybycie do Wlk Brytanii króla i królowej Hiszpanii na nabożeństwo dziękczynne.

    OdpowiedzUsuń