Wizyta księcia i księżnej Cambridge w Walii + Odpowiedź prezydenta Ukrainy na oświadczenie pary książęcej + więcej

środa, 2 marca 2022

 Wczoraj w Walii był obchodzony Dzień św. Dawida - biskupa walijskiego, który stworzył kilkanaście klasztorów w celu głoszenia wiary chrześcijańskiej. Z tej okazji książę i księżna Cambridge udali się z wizytą do dwóch miejscowości: Abergavenny oraz Blaenavon. Celem tej podróży było dowiedzenie się więcej o znaczeniu przemysłu rolniczego dla ludności zamieszkującej tereny wiejskie oraz znaczenia wsparcia młodych ludzi zamieszkujących tamtejsze tereny. Po więcej informacji, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal


Na Twitterze Pałacu Kensington pojawiła się wiadomość poprzedzająca podróż pary książęcej do Walii:

Wesołego Dnia św. Dawida. Dydd Gŵyl Dewi Hapus. Do zobaczenia wkrótce, aby dowiedzieć się wszystkiego o roli małych firm w lokalnych społecznościach - od gospodarstwa, przez rynek aż po rozmowy przy stole - jak szanse młodych ludzi są poprawiane przez organizacje charytatywne i inne ujmujące projekty w całej Walii.


Pierwszy przystanek - Pant Farm położona w pobliżu miejscowości Abergavenny. Jest to farma, w której hodowane są kozy; pełni również funkcję gospodarstwa agroturystycznego. Na jej terenie znajduje się duży domek do wynajęcia, który może pomieścić 6 osób. Farma ta również położona jest u podnóża Czarnych Gór - jednego z najpiękniejszych miejsc znajdujących się w Wielkiej Brytanii.

Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości zostali powitani przez właścicieli obiektu, Garry i Jess Yeomans. Następnie zostali oprowadzeni po gospodarstwie. Podczas rozmów dowiedzieli się z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć przemysł rolniczy oraz jak wygląda ich współpraca z lokalnymi firmami usługowymi. Pant Farm słynie z dostarczania koziego mleka do miejsc, w których produkowany jest ser.

Embed from Getty Images


Nie zabrakło również spotkania z kozami :).

Embed from Getty Images


Tak wizytę skomentował Pałac Kensington:

Ich Królewskie Wysokości widzieli z pierwszej ręki korzyści, jakie lokalne firmy otrzymują dzięki swoim społecznościom w tej uroczej, rodzinnej farmie, promującej lokalne produkty i zrównoważone praktyki. Dowiedzieli się o znaczeniu przemysłu rolniczego dla mieszkańców społeczności wiejskich w Walii. Współpracując z lokalnymi firmami i promując lokalne produkty i zrównoważone praktyki, można naprawdę zobaczyć, że takie gospodarstwa stają się siłą napędową społeczności.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Kurtka - Seeland

Buty - Blundstone

Kolczyki - Spells of Love

Szalik - Hugo Boss

Embed from Getty Images


W godzinach popołudniowych książę i księżna Cambridge przybyli na targ w Abergavenny. Na początku mieli okazję zobaczyć stoisko z serami.

Embed from Getty Images


Para książęca również zwiedziła pozostałe stanowiska, w których kupowane są różnego rodzaju produkty, które pochodzą z lokalnych przedsiębiorstw - począwszy od ubrań, a skończywszy na ekologicznej żywności.

Embed from Getty Images


Książę i księżna porozmawiali również ze zgromadzonym tłumem.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Potem mieli okazję zasadzić drzewko w ramach Queen's Green Canopy w pobliżu Blaenavon World Heritage. Ciekawostką jest to, że tereny, na których leży miasto Blaenavon, zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2000 roku.

Embed from Getty Images


Zwieńczeniem podróży do Walii była wizyta w Blaenavon Hwb. Jest to ośrodek młodzieżowy, który pomaga wspierać około 600 młodych ludzi. Do jego zadań należy m.in:

  • zapewnienie zajęć rekreacyjnych w celu poprawy społecznej, mającej na celu poprawę warunków życia
  • zapewnienie wsparcia i działań, które rozwijają umiejętności i zdolności umożliwiające uczestnictwo w społeczeństwie jako odpowiedzialne jednostki
Embed from Getty Images


Jak można było przeczytać w oświadczeniu Pałacu Kensington:

Podobnie jak wiele miast w dolinie południowej Walii, Blaenavon musiało przezwyciężyć trudności ekonomiczne w ciągu ostatnich 30 lat; Hwb odgrywa swoją rolę, zapewniając, że następne pokolenie będzie w stanie wykorzystać swój potencjał. Zapewniona zostanie przestrzeń dla alternatywnej edukacji i wsparcia w postaci opieki dla doświadczonych i wrażliwych młodych ludzi.

Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości wysłuchali historii podopiecznych organizacji, a potem wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Para książęca pomogła młodzieży wykonać tradycyjne walijskie ciasteczka. Wykonywane są z takich składników jak: mąka, masło, jajka, proszek do pieczenia, smalec, porzeczka oraz mleko.

Embed from Getty Images


Jak widać na poniższym filmiku - robienie ciasteczek sprawiło im przyjemność ;).


Para książęca również skorzystała z gry w bilarda.

Embed from Getty Images


Mogę śmiało stwierdzić, że tym razem Wiliam królował pod względem mimiki twarzy :D.

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszcz - Sportmax

Spodnie - FRAME

Buty - Aquatalia

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:
****************************************************************************


W poprzednim poście napisałam o oświadczeniu księcia i księżnej Cambridge związanym z wojną w Ukrainie. Wiadomość ta dotarła do prezydenta zaatakowanego kraju, Wołodymyra Zełenskiego. Tak wyglądała jego odpowiedź:

Ołena i ja jesteśmy wdzięczni księciu i księżnej Cambridge, że w tym kluczowym momencie, kiedy Ukraina odważnie przeciwstawia się inwazji Rosji, stoją po stronie naszego kraju i wspierają naszych dzielnych obywateli. Dobro zwycięży.


***************************************************************************


Pozostając jeszcze w temacie dramatycznej sytuacji w Ukrainie - The Football Association (którego prezesem jest książę William) wystosował krótkie oświadczenie o następującej treści:

Z solidarności z Ukrainą i z całego serca potępiając okrucieństwa popełniane przez władze rosyjskie, FA może potwierdzić, że w dającej się przewidzieć przyszłości, nie będziemy grać z Rosją w żadnych rozgrywkach międzynarodowych. Obejmuje to każdy potencjalny mecz na dowolnym poziomie: seniorskim, młodzieżowym lub amp futbolu.


Jak zapewne czytacie i oglądacie wiadomości - cały świat sportu odwraca się od Rosji. Również państwa Europy jak i z innych kontynentów zawieszają współpracę z Rosją pod względem gospodarczym i ekonomicznym. Mam nadzieję, że taka mobilizacja i szybkie działanie przyczyni się do klęski władzy Władimira Putina i wycofania jego wojsk z terenów Ukrainy.


********************************************************************************


Kolejnych oświadczeń ciąg dalszy. Tym razem książę William wystosował pismo, w którym wyraża poparcie działań hrabstwa Cambridgeshire dla przeciwdziałania zmianom klimatu. Ta inicjatywa będzie się nazywać Cambridge Climate Change Year of Action. W wiadomości można przeczytać:

Piszę, aby życzyć The Cambridge Climate Change Year of Action wszelkich sukcesów. Jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań, staniemy w obliczu niszczącego kryzysu planetarnego i klimatycznego. Ale jestem optymistą. Ludzkość ma pomysłowość i determinację, aby zwiększyć bioróżnorodność, obniżyć emisyjność transportu, zmniejszyć ilość odpadów i przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Wymaga to zjednoczenia biznesu, naukowców, przedsiębiorców, rządów i społeczeństwa. To dlatego uruchomiłem The Earthshot Prize i pochwalam inicjatywę Cambridge. Dziękuję za przywództwo i powodzenia z dzisiejszym uruchomieniem. Jestem z Wami na każdym kroku.


******************************************************************************


Jak podaje do informacji Daily Mail, ostatnie dni lutego królowa Elżbieta spędziła w towarzystwie swoich wnuków i prawnuków. Do brytyjskiej monarchini przyjechała księżniczka Beatrice ze swoją córeczką Sienną oraz książę i księżna Cambridge z dziećmi. Jak można przeczytać w poniższym artykule, spędzili razem czas we Frogmore House znajdującym się na terenie Zamku Windsor.


1 komentarz

  1. Nie podoba mi sie kroj spodni Kate ,wyglada jak w legginsach.
    O niebo lepiej wyglada w szerokich spodniach czy nawet lekko rozszerzonych.

    OdpowiedzUsuń