Książę i księżna Cambridge oraz książę George (!) na meczu rugby Anglia-Walia na stadionie Twickenham + Oświadczenie ws. sytuacji w Ukrainie + więcej

sobota, 26 lutego 2022

 Dziś - na stadionie Twickenham - odbył się mecz drużyn rugby Anglii i Walii, który jest częścią 23.edycji Pucharu Sześciu Narodów. Na nim byli obecni: książę William (jako patron Welsh Rugby Union), księżna Kate (jako patronka Rugby Football Union) oraz - niespodziewanie - ich najstarszy syn, książę George. W tym poście również zamieszczone jest krótkie oświadczenie pary książęcej w związku z trwającą wojną w Ukrainie oraz niezapowiedziane wyjście księcia Cambridge. Po więcej informacji zapraszam do dalszej części posta!


ITV

Mecz rozpoczął się o godzinie 16:45 brytyjskiego czasu. Kilkanaście minut przed rozpoczęciem sportowych rozgrywek, Ich Królewskie Wysokości przybyli na stadion i zostali powitani przez prezesa Rugby Football Union, Jeffa Blacketta oraz prezesa Welsh Rugby Union, Geralda Daviesa. Zamienili również parę słów z innymi przedstawicielami Rugby Football Union.

Embed from Getty Images


Podczas rozmowy z wolontariuszami księżna zdradziła, że George często ćwiczy grę w rugby, a Louis uwielbia korzystać z gwizdka, który jest używany przez sędziów podczas meczu. Natomiast książę William dodał, że sportowa rywalizacja odbywa się również w ich domu, ale stara się trzymać od niej z daleka. Warto podkreślić fakt, że książę George jest bardzo wysoki. Jeden z internautów na Twitterze napisał post, w którym uważa, że za kilka lat prawdopodobnie przerośnie swoich rodziców. Mówi się nawet, że wzrost księcia będzie wynosił blisko 2 metry!

Embed from Getty Images


Mecz rozpoczął się od hymnu Wielkiej Brytanii ,,God Save The Queen''.

Embed from Getty Images


Filmik:


Pierwsza połowa była na korzyść Anglii, która zdobyła wynik 12:0. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem angielskiej drużyny, która pokonała przeciwników uzyskując z wynikiem 23:19. Jak można zobaczyć na poniższych zdjęciach, księżna Kate była bardzo zadowolona. Niestety książę William i książę George nie podzielali jej entuzjazmu.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Holland Cooper

Szpilki - Gianvito Rossi

Kolczyki - Accessorize

Torebka - Tusting

Embed from Getty Images


Filmik:


********************************************************************************


W związku z atakiem rosyjskich wojsk na Ukrainę, książę i księżna Cambridge wystosowali krótkie oświadczenie wyrażające solidarność z obywatelami atakowanego kraju. Jego treść prezentuje się następująco:

W październiku 2020 roku mieliśmy zaszczyt spotkać się z Prezydentem Zełenskim i Pierwszą Damą, aby poznać ich nadzieje i optymizm na przyszłość Ukrainy. Dziś stoimy z Prezydentem i wszystkimi mieszkańcami Ukrainy, którzy dzielnie walczą o tę przyszłość. W&C


Rzadko kiedy członkowie rodziny królewskiej komentują wydarzenia polityczne aczkolwiek cieszę się, że książę i księżna Cambridge odnieśli się do tej sytuacji. Wydaje mi się, że jest to jest na tyle poważna sprawa, że nawet rodzina królewska powinna w pewien sposób reagować (choćby tylko w postaci takiego krótkiego oświadczenia), żeby pokazać, że obserwują i śledzą te niezwykle smutne wydarzenia.


*********************************************************************************


W ostatnich dniach księżna Cambridge została zauważona w pubie Hollywood Arms znajdującym się w dzielnicy Chelsea w Londynie. Tam spotkała się z rodzicami kolegów i koleżanek jej dzieci z Thomas Battersea School.


********************************************************************************


24 lutego książę William zwołał spotkanie dotyczące organizacji charytatywnej Tusk Trust. Na tym wydarzeniu byli obecni Charles Mayhew (dyrektor generalny) oraz Ronnie Wood (muzyk).


Tego samego dnia (w godzinach porannych) książę spotkał się z brytyjskim sekretarzem obrony, Benem Wallace'em. Rozmowa dotyczyła bieżącej sytuacji na Ukrainie. Sekretarz powiedział Jego Królewskiej Wysokości, że armia rosyjska nie zrealizowała swoich kluczowych celów wojskowych podczas pierwszego dnia inwazji.


Patrząc na stan dzisiejszego dnia - media podają do informacji, że są duże straty w rosyjskiej armii. Ponadto mówi się, że Rosja nie spodziewała się aż tak dużej mobilizacji wojsk ukraińskich dlatego zaczyna odnosić porażki w toczonych starciach. Miejmy nadzieję, że ta wojna jak najprędzej się zakończy - oczywiście wielkim zwycięstwem Ukrainy. Nie może być inaczej!


Слава Україні!


4 komentarze

 1. Super widok ��������
  Czekam az Karolinka bedzie chodzic z nimi ��
  Fajna stylizacja Katarzyny taka w sam raz ..czekam na kolejne wyjscia szkoda ze to z tiarami akurat przesuneli.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też uważam, że to jest moment na zabranie głosu,zresztą mają tu dobry przykład pradziadka Jerzego i prababki Elżbiety.
  Możliwe, że George będzie bardzo wysoki - w końcu Kate i William są też wysocy.

  OdpowiedzUsuń