Księżna Kate wystąpi w programie CBeebies! + więcej

poniedziałek, 7 lutego 2022

 Dziś w brytyjskich mediach pojawiła się informacja, że księżna Kate wystąpi w telewizji. Jak się okazało - będzie to kanał dziecięcy, CBeebies. Jej Królewska Wysokość weźmie udział w jednym z programów przeznaczonych dla najmłodszych widzów - CBebbies' Bedtime Story. Ta inicjatywa wiążę się z rozpoczęciem Children's Mental Health Week (7-13 lutego 2022 roku). Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jak wspomniałam na wstępie, księżna wystąpi w programie CBeebies' Bedtime Story, podczas którego przeczyta jedną z książek. Wybór padł na The Owl Who Was Afraid of the Dark, której autorką jest Jill Tomlison. Opowiada ona o sowie, która ma na imię Plop. Jak wskazuje tytuł - bardzo boi się ciemności, ale dzięki pomocy innych, będzie nabierać większej pewności siebie, aby przezwyciężyć swój lęk. Dyrektor BBC Children's and Education, Patricia Hidalgo skomentowała tę sytuację:

Nie mogłabym być bardziej dumna z tego, że księżna wzięła udział w CBeebies Bedtime Story w czasie, gdy obchodzimy 20.rocznicę naszych kanałów - CBeebies oraz CBBC. To taka wyjątkowa istotna opowieść, która doskonale odzwierciedla temat tegorocznego Children's Mental Health Week. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę jak przedstawia swoje własne podejście do tak klasycznej historii i jestem pewna, że nasi widzowie również nie mogą się tego doczekać. 

Premiera programu z udziałem księżnej planowana jest na 13 lutego (niedziela) o godzinie 18:50 brytyjskiego czasu, oczywiście na kanale CBeebies.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sweter - Holland Cooper

Kolczyki - Missoma


***************************************************************************


Dziś Pałac Buckingham podał do informacji, że królowa Elżbieta II powróci do swoich oficjalnych obowiązków, ale będą mieć nieco ograniczoną formę. Mają się one ograniczać do audiencji, otrzymywana listów uwierzytelniających oraz spotkań Tajnej Rady - zarówno w formie wirtualnej jak i stacjonarnej. Opublikowano również trzy wyjścia, na których ma nadzieję być obecna brytyjska monarchini jak i podczas których można spodziewać się obecności księcia i księżnej Cambridge:


  • 2 marca - Diplomatic Reception na Zamku Windsor (tiara!)
  • 14 marca - Nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim z okazji Dnia Wspólnoty Narodów


Trzecie wydarzenie jest związane z nabożeństwem dziękczynnym za życie księcia Filipa. Dziś Pałac Buckingham podał datę - ma odbyć się dokładnie 29 marca 2022 roku w Opactwie Westminsterskim. Na nim ma być obecna rodzina, przyjaciele oraz byli pracownicy księcia.


1 komentarz