Wizyta księżnej Kate w Parents and Communities Together w Southwark

wtorek, 8 lutego 2022

Kolejnych wyjść księżnej Cambridge ciąg dalszy! Dziś księżna spotkała się z organizatorami i członkami projektu rodzicielskiego - Parents and Communities Together (PACT). Jest to organizacja mająca na celu budowanie społeczności rodzicielskiej, aby mogli zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy start w życiu. Wizyta ta jest związana z działalnością Jej Królewskiej Wysokości na rzecz wczesnego dzieciństwa oraz kontynuacji działań dla zainicjonowanego przez nią The Royal Foundation Centre for Early Childhood. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie PACT:

Parents and Communities Together (PACT) to prowadzony przez społeczność projekt wsparcia społecznego, utworzony przez Citizens UK, aby wspierać i wzmacniać rodziców w celu poprawy zdrowia i wyników rozwoju małych dzieci w Walworth i Camberwell. Projekt przyjmuje podejście do organizowania społeczności w celu promowania rozwoju wczesnych lat; walka z izolacją; wspierać zdrowie fizyczne i psychiczne, w szczególności zdrowie psychiczne matki; i przełamać wszelkie bariery, które uniemożliwiają rodzinom dostęp do usług zdrowotnych i socjalnych.

Embed from Getty Images


A tak skomentował dzisiejszy dzień Pałac Kensington:

Dziś rano Jej Królewska Wysokość porozmawiała z rodzicami, wolontariuszami i pracownikami służby zdrowia z PACT Southwark, aby usłyszeć o korzyściach płynących ze wzmocnienia społeczności i wsparcia zapewnianego przez tę niesamowitą organizację. Jednym z kluczowych wniosków było to, że lokalne sieci wsparcia są tak podstawową zasadą, która daje rodzicom pewność siebie i odporność, aby wspierać swoje dzieci. Projekt ten jest doskonałym przykładem najlepszych praktyk w wykorzystywaniu siły społeczności do wzajemnego wsparcia.

Embed from Getty Images


Podczas wizyty, księżna dowiedziała się, że PACT zapewnia również cotygodniowe spotkania dla rodziców. Podczas nich rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami, obawami oraz udzielają sobie wzajemnie rad na temat wychowywania dzieci. Jej Królewska Wysokość wysłuchała również jednej z pielęgniarek, która opowiedziała, w jaki sposób zapewniana jest pomoc zdrowotna podopiecznym.

Embed from Getty Images


Na koniec wizyty, Kate wzięła udział w warsztatach kulinarnych, w których brali udział zarówno rodzice jak i dzieci. Księżna pomogła najmłodszym uczestnikom w krojeniu owoców i warzyw. Nie obyło się bez uroczych zdjęć ;).

Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka (w tzw. kratę księcia Walii) - Catherine Walker

Sweter - Boden

Spodnie - LK Bennett

Szpilki - Gianvito Rossi

Naszyjnik - Astley Clarke

Embed from Getty Images


.Filmik z wizyty:3 komentarze

  1. Kate wygląda rewelacyjnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio częściej myślę, że bycie księżną, przyszłą królową to przede wszystkim działanie. Moda to sprawa drugorzędna. Miły dodatek, jednak nie powinien zdominować i przyćmić pracy. Inna sprawa, że w dzisiejszym świecie ludzie wystawieni na publikę chcą być najpierw widziani i tak są też najpierw oceniani. To przykre i męczące dla wszystkich jak sądzę. W tym momencie osoby nie prezentujące takiej postawy tracą. Skromność i umiar są passe. Mam nadzieję, że przepych i przesadne skupianie się na wygladzie kiedyś nam się przeje. Pomyślałam, ze to bardzo dobrze, że Kate nie jest prekursorką mody. Nie musi.

    OdpowiedzUsuń