Dziś księżna Cambridge rozpoczęła swój drugi jak i ostatni dzień pobytu w stolicy Danii, Kopenhadze. Program prezentował się następująco: wizyta w Stenurten Forest Kinderdarten, spotkanie z królową Małgorzatą II i księżną Mary w Pałacu Christiana IX, zapoznanie się z działalnością The Mary Foundation oraz prywatny lunch w Pałacu Frederika VIII. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części!
twitter.com/KensingtonRoyal |
W godzinach porannych, na twitterowym koncie Pałacu Kensington, pojawiła się krótka wiadomość nawiązująca do dzisiejszego dnia:
Wczoraj chodziło o zrozumienie najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka w Danii. Dziś przechodzimy do dalszych etapów ich życia, skupiając się na zdrowiu psychicznym i dobrym samopoczuciu dzieci.
Yesterday was all about understanding the very earliest stages of a child’s development here in Denmark 🇩🇰.
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) February 23, 2022
Today we move on to learn about the next stage of their life, focusing on children’s mental health and wellbeing.
Tak jak wspomniałam na wstępie posta, księżna odwiedziła Stenurten Forest Kindergarten w Ballerup. Jest to tzw. przedszkole leśne, w którym największy nacisk edukacyjny kładzie się na kontakt dzieci z otaczającą ich przyrodą. Tam Jej Królewska Wysokość dowiedziała się więcej o tym jak częste wychodzenie na świeże powietrze wpływa na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dzieci.
Przez 3/4 roku zajęcia dla przedszkolaków odbywają się na zewnątrz. Wtedy dzieci mają okazję skorzystać z różnych zabaw - począwszy od gier zespołowych, a skończywszy na przygotowaniu ogniska i pieczenia kiełbasek. Głównym celem tejże placówki edukacyjnej jest traktowanie rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci w sposób priorytetowy - na równi z umiejętnościami akademickimi czyli umiejętnościami liczenia, czytania i pisania.
Jej Królewska Wysokość spotkała się z przedszkolakami i miała okazję zobaczyć jak wyglądają ich zabawy na świeżym powietrzu. Księżna skorzystała z takich czynności jak rąbanie drewna czy skakanie na jednej nodze. Nie zabrakło również rozpalonego ogniska, przy którym prowadzone były rozmowy z nauczycielami oraz rodzicami na temat stosowanych metod nauczania dzieci w Danii.
CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Kurtka - Seeland
Sweter - H&M
Buty - Blundstone
Kolczyki - Liv Thurlwell
Kolejnym (jak i najważniejszym) punktem podróży było przybycie do Pałacu Christiana IX na spotkanie z Jej Królewską Mością królową Małgorzatą II oraz Jej Królewską Wysokością księżną Mary. O 11:45 panie weszły do jednej z komnat, aby tam zapozować do zdjęć, a następnie udać się do drugiego pomieszczenia w celu przeprowadzenia rozmowy bez obecności kamer.
Później mogliśmy zobaczyć księżną Kate oraz księżną Mary na placu Pałacu Amalienborg. Stamtąd udały się spacerem do Pałacu Frederika VIII (oficjalnej rezydencji pary książęcej i ich czwórki dzieci) na prywatny lunch.
Obie księżne udały się również do Danner Crisis Centre - schroniska, w którym zapewniane jest bezpieczne miejsce dla kobiet zagrożonych przemocą oraz ich dzieciom. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji, Danner:
[...] Rocznie w schronisku udzielamy schronienia ponad 50 kobietom i ich dzieciom. Przed skierowaniem na pobyt w schronisku Danner, kobieta uczestniczy w rozmowie i badaniu przez nasz profesjonalny personel, aby upewnić się, że pobyt w schronisku jest dla niej właściwą opcją. [...] Nasza kadra specjalistów w schronisku obejmuje psychologów, pracowników socjalnych, specjalistów dziecięcych i terapeutów rodzinnych. W prowadzeniu schroniska Danner bierze udział ponad 150 wolontariuszy. Nasi wolontariusze odgrywają zasadniczą rolę w zapewnieniu szerokiego zakresu usług, jakie świadczymy w schronisku. [...]
Schronisko te otrzymało duże wsparcie od fundacji księżnej Mary, której celem jest praca na rzecz dzieci, osób dorosłych i ich rodzin, którzy czują się izolowani od innych lub czują się wykluczeni społecznie. Wśród jej działań jest promowanie tolerancji wobec różnorodności oraz zapewnienie lepszych warunków do życia. Obecnie praca duńskiej księżnej skupia się na takich inicjatywach takich jak: znęcanie się i zdrowie psychiczne, samotność oraz przemoc domowa.
Podczas pandemii koronawirusa, fundacja księżnej Mary podarowała 25 tysięcy plecaków dla schronisk wspierających kobiety. W nich znajdowały się jedzenie, środki higieniczne, zabawki dla dzieci oraz inne rzeczy niezbędne do funkcjonowania w życiu codziennym. Wszystkie inicjatywy na rzecz kobiet podejmowane przez księżnę koronną zostały przedstawione w wyświetlonej prezentacji, z którą księżna Cambridge miała okazję się zapoznać.
Potem przyszedł czas na pożegnanie i udanie się na lotnisko w Kopenhadze.
Jej Królewska Wysokość miała okazję zamienić parę słów z ambasadorem Wielkiej Brytanii, Emmą Hopkins. Nie zabrakło również podziękowań dla pracowników lotniska jak i policji, która towarzyszyła księżnej w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa. Po godzinie 15:00 samolot (z księżną na pokładzie) odleciał do Londynu.
.@EHopkinsFCDO: “What a great visit! Saying goodbye to HRH at the airport after a packed two days” 👑 @KensingtonRoyal @RoyalFamily #RoyalVisitDenmark #DoubleJubilee pic.twitter.com/Ky4HVPX12z
— UK Embassy DK 🇬🇧🇩🇰 (@UKinDenmark) February 23, 2022
CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Płaszczyk - Catherine Walker
Torebka - Mulberry
Szpilki - Gianvito Rossi
Kolczyki - Maria Black
Naszyjnik - Monica Vinader
Filmiki z wizyty:
Danish Forest Kindergartens use the power of nature and the outdoors to:
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) February 23, 2022
• Help build children’s self-awareness
• Strengthen relationships with others
• Understand their value in society pic.twitter.com/90K58I5SOl
We’ve seen both in the UK as well as here, how early childhood trauma can impact later life outcomes.
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) February 23, 2022
And how the importance of supportive relationships, environments and experiences are vital to helping create positive outcomes for those experience trauma. pic.twitter.com/BmTu3mEASz
Po raz kolejny całość wygląda jak przetłumaczona translatorem. Tekst praktycznie nieczytelny. O co chodzi?
OdpowiedzUsuńProszę mi dokładnie wskazać, które fragmenty są nieczytelne? Tekst został przeze mnie dokładnie opracowany, a cytowane fragmenty zostały przetłumaczone zgodnie ze znajomością słów języka angielskiego + słowników w przypadku, gdy niektóre słowa nie były mi znane. Być może z perspektywy autora posta ciężko zauważyć błędy na pierwszy rzut oka więc byłabym wdzięczna za wskazanie tych fragmentów :).
Usuń