Księżna Kate odwiedzi Danię! + Nowe zdjęcia z zakupów

piątek, 4 lutego 2022

 Kolejna oficjalna podróż potwierdzona przez Pałac! Nie tylko książę William uda się za granicę w tym miesiącu ale również jego żona - księżna Kate. W godzinach popołudniowych pojawił się komunikat o podróży księżnej do Danii! Odbędzie się ona w dniach 22-23 lutego. Dokładny plan wizyty jeszcze nie jest znany ale już wiadome jest, że nie zabraknie spotkania z członkami Duńskiej Rodziny Królewskiej. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/EHopkinsFCDO


O godzinie 13:00 pojawiła się informacja, że w dniach 22-23 lutego 2022 roku księżna Kate złoży wizytę w stolicy Danii, Kopenhadze! Głównym powodem wizyty jest działalność Jej Królewskiej Wysokości na rzecz wczesnego dzieciństwa (założone przez nią The Royal Foundation Centre for Early Childhood).


Na Twitterze Pałacu Kensington pojawił się filmik z udziałem księżnej Cambridge. Widać na nim dłoń Kate, która z klocków LEGO ułożyła napis ,,Denmark'' i symbol korony czyli obecnie panującego ustroju politycznego skandynawskiego kraju. Dołączono do niego wiadomość:

Z niecierpliwością czekam na naukę od ekspertów, rodziców i praktyków na temat podejścia Danii do wczesnego dzieciństwa pod koniec tego miesiąca. Dania jest wzorem najlepszych praktyk w swoim podejściu do wczesnych lat, z kulturą, która stawia na najlepszy start w życiu. På snarligt gensyn (duń. Do zobaczenia wkrótce). C 


Pojawiło się również oświadczenie Pałacu Amalienborg, czyli oficjalnej rezydencji Królowej Małgorzaty II:

Jej Królewska Mość Królowa i Jej Królewska Wysokość księżna koronna przyjmą Jej Królewską Wysokość Księżną Cambridge w Pałacu Christiana IX w Amalienborg w środę, 23 lutego 2022 roku o godzinie 11:45. Po przyjęciu, księżna koronna zorganizuje prywatny obiad dla księżnej w Pałacu Fryderyka VIII w Amalienborg. Następnie obie księżne odwiedzą wspólnie schronisko dla kobiet, gdzie odbędzie się prezentacja działań The Mary's Foundation na rzecz około 2 000 dzieci, które co roku trafiają do schroniska ze swoimi matkami.


Będzie to druga wizyta księżnej Cambridge w tym kraju. Pierwszy raz udała się tam z księciem Williamem w październiku 2011 roku. Poniżej zdjęcia sprzed 11 lat (!):

Osadź z Getty Images


Plan podróży zostanie opublikowany w późniejszym czasie. Kto teraz nie może się doczekać tej podróży? ;)


***************************************************************************


Dziś również pojawiło się kilka zdjęć księżnej podczas zakupów w domu towarowym Peter Jones w jednej z dzielnic Londynu - Chelsea.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sweter - Ralph Lauren

Płaszcz - Massimo Dutti

Buty - Blundstone4 komentarze

  1. Super news! Myślę jednak, że lepiej zmienić "Wysokość" na "Królewska Mość" we fragmencie "Jej Wysokość Królowa i Jej Królewska Wysokość księżna koronna", bo teraz to wygląda tak, jakby królowa miała skromniejszy tytuł i stała niżej w hierarchii niż Mary i Kate. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowna wiadomość już nie mogę się doczekać

    OdpowiedzUsuń
  3. Z jednej strony nie fajne takie śledzenie przez paparazzi ,a z drugiej fajnie takie, zwykłe fotki zobaczyć Katie

    OdpowiedzUsuń