Dziś księżna Cambridge rozpoczęła dwudniową wizytę w stolicy Danii, Kopenhadze! Pierwszego dnia odwiedziła dwa miejsca - Wydział Psychologii Uniwersytetu Kopenhaskiego oraz siedzibę organizacji LEGO Foundation. Jak wspomniano w oświadczeniu Pałacu Kensington, powodem podróży księżnej do jednego z krajów Skandynawii jest jej zaangażowanie w kwestie związane ze wczesnym dzieciństwem. Po więcej informacji, zapraszam do dalszej części posta!
twitter.com/KensingtonRoyal |
Na lotnisku Jej Królewska Wysokość została powitana przez Emmę Hopkins (ambasadora Wielkiej Brytanii w Danii). Jak można zobaczyć, na jednym z tweetów zamieszczonych na koncie Ambasady Wielkiej Brytanii w Danii wspomniano o tegorocznych uroczystościach związanych z jubileuszem zarówno królowej Elżbiety II jak i królowej Małgorzaty II. W styczniu duńska królowa obchodziła 50 lat panowania, natomiast brytyjska monarchini - 70 lat.
Ambassador @EHopkinsFCDO is delighted to welcome @KensingtonRoyal HRH the Duchess of Cambridge to Denmark 🇩🇰 A fantastic way to kick off our #DoubleJubilee year of both Queen Elizabeth II and Queen Margrethe II 👑 pic.twitter.com/GWOEWBrGoC
— UK Embassy DK 🇬🇧🇩🇰 (@UKinDenmark) February 22, 2022
Jak dowiedziały się media, księżna Cambridge przyleciała do Kopenhagi samolotem pasażerskim linii British Airways z 30-minutowym opóźnieniem. W pierwszej kolejności odwiedziła Uniwersytet Kopenhaski, a dokładniej Center for Early Intervention and Family Studies znajdującego się na Wydziale Psychologii, aby dowiedzieć się więcej o projektach związanych z wczesnym dzieciństwem oraz zdrowiem psychicznym małych dzieci. Księżna została powitana przez Mette Skovgaard Vaever, dyrektor tejże placówki.
Jak można przeczytać na oficjalnej stronie centrum:
CIF znajduje się na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Kopenhadze. Centrum integruje teoretyczne badania teoretyczne i stosowane nad zdrowiem psychicznym dzieci w wieku od 0 do 6 lat (począwszy od ciąży, a skończywszy na wieku przedszkolnym), zasoby rodzicielskie, wczesne wykrywanie i interwencje profilaktyczne. [...] Oferuje kursy oparte na badaniach oraz edukację uzupełniającą dla profesjonalistów, którzy pracują z dziećmi [...] (np. psychologami, pielęgniarkami środowiskowymi, pracownikami socjalnymi i pediatrami).
Podczas rozmów z ekspertami, księżna zapoznała się z programem wspierającym zdrowie psychiczne dzieci - Copenhagen Infant Mental Health Project. Na stronie CIF można przeczytać:
Jest to projekt badawczy, który ma na celu promowanie dobrego samopoczucia psychicznego niemowląt i ich rodziców. [...] Ma on trzy główne cele. Pierwszym z nich jest zwiększenie zdolności pielęgniarek środowiskowych do identyfikowania niemowląt zagrożonych niekorzystnym rozwojem społeczno-emocjonalnym poprzez wdrożenie i ocenę nowej metody badań przesiewowych - ADBB. Drugi to walidacja narzędzia do badań przesiewowych w Edinburgh Postnatal Depression Scale [...], z której korzystają pielęgniarki środowiskowe. Trzecim jest porównanie skuteczności interwencji Circle of Security-Parenting z interwencjami prewencyjnymi oferowanymi obecnie przez miasto Kopenhaga. [...]
Warto podkreślić fakt, że księżna Kate ma również wielu fanów w Danii - także tych najmłodszych. Poniżej możecie zobaczyć dziewczynkę o imieniu Molly, która razem z mamą czekała 2 godziny, żeby zobaczyć Jej Królewską Wysokość.
Molly waited 2 hours in the freezing cold in Copenhagen to see the #DuchessofCambridge and was thrilled to get a wave as she left. Made her day! 🇩🇰🇬🇧👑 pic.twitter.com/qSYwjZvJgl
— Nick Dixon (@NickDixonITV) February 22, 2022
Kolejna wizyta dotyczyła LEGO Foundation Play Lab. Musicie przyznać, że księżna miała niezłe wejście bowiem skorzystała z mieszczącej się w budynku zjeżdżalni... ;). Po czym powiedziała: W duchu tego, gdzie jestem, musiałam to zrobić.
Nie zabrakło spotkań z profesjonalistami zajmującymi się wczesnym dzieciństwem. Tam księżna dowiedziała się więcej o gadżetach, które pomagają rozwijać kreatywność dzieci. Od dawna wiadome jest, że nauka przez zabawę jest ważnym elementem rozwoju dzieci. Dzięki zabawie, dzieci również mogą w stanie zrozumieć swoje własne emocje oraz je okazywać w różnych sytuacjach życiowych.
Ponad 6 uczelni wyższych z Danii połączyło swoje siły z LEGO Foundation, aby wzmocnić kreatywny świat oparty na eksperymentach i zabawie, aby podejście dzieci do świata było optymistyczne. Ponadto LEGO Foundation zorganizowała również ogólnoświatowy konkurs o wartości 143 milionów dolarów (!), aby zająć się rozwojem dzieci w pierwszych latach ich życia. Polega on na dofinansowaniu odważnych i wpływowych rozwiązań skoncentrowanych na wczesnym dzieciństwie. Jak powiedział Thomas Kirk Kristiansen, przewodniczący LEGO:
Wszystkie dzieci mają prawo czuć się bezpiecznie i mieć dostęp do wysokiej jakości edukacji i opieki zdrowotnej. Ale do tej pory rozwój we wczesnym dzieciństwie był nie tylko niedoceniany, ale i rażąco niedofinansowany. Dzieci są budowniczymi jutra. Aby zbudować lepszy świat dla przyszłych pokoleń - skupiając się na innowacjach i działaniu - musimy współpracować. Jeśli nie zainwestujemy w najmłodsze dzieci w naszym społeczeństwie, nie będziemy też inwestować w naszą wspólną przyszłość.
CO KATE MIAŁA NA SOBIE:
Marynarka - Zara
Top - ME+EM
Szpilki - Gianvito Rossi
Torebka - Aspinal of London
Naszyjnik - Monica Vinader
Kolczyki - Maria Black
Filmiki z wizyty:
We’ve arrived in Copenhagen! 🇩🇰
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) February 22, 2022
To learn more about Denmark’s approach to early childhood development
And explore how The Centre for Early Childhood can take learnings from this world-leading work. pic.twitter.com/5fKSndUCyo
In Denmark, they provide a vital two-step process to identify infants who are at risk of adverse social and emotional development.
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) February 22, 2022
Identifying these risks early can have positive lifelong impacts, which is why these approaches are so important. pic.twitter.com/HmwuDJ2vSI
Playful learning inside the PlayLab 🇩🇰 pic.twitter.com/4F4cMWV5Fi
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) February 22, 2022
Six university colleges here in Denmark have come together with the LEGO Foundation with an ambitious vision to strengthen children’s creative, experimental and playful approach to the world. pic.twitter.com/YNuUDptF2k
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) February 22, 2022
*******************************************************************************
Tego samego dnia odbyła się kolejna inwestytura na Zamku Windsor, której przewodniczył książę William. Wśród wyróżnionych osób znaleźl się:
Sue Barker - brytyjska tenisistka oraz prezenterka telewizyjna stacji BBC; otrzymała tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sportu, radiofonii i telewizji.
Sue Barker is made a CBE (For services to Sport, to Broadcasting and to Charity) by the Duke of Cambridge at Windsor Castle. 📸 @BradyBoxBrownie @PA pic.twitter.com/FtVUklciGR
— Derek Momodu (@DelMody) February 22, 2022
Kapitan Georgina Carlo-Paat - pierwsza kobieta z tytułem kapitana w branży pogłębiarskiej; otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi w zakresie promowania obecności kobiet podczas działań na morzu.
Captain Georgina Carlo-Paat received an MBE for services to promoting women at sea.
— The Royal Family (@RoyalFamily) February 22, 2022
After becoming the first female Captain in the dredging industry, in 2018 Captain Carlo-Paat then became the first female Harbour Master at Ilfracombe. pic.twitter.com/n1WBYhA1hs
Alan Olver - otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za działalność polegającą na budowaniu mieszkań dla osób bezdomnych i potrzebujących w hrabstwie Shropshire.
In 1990, Alan Olver MBE founded the STAY project which is the largest provider of supported housing for vulnerable and homeless people in Telford and Wrekin in Shropshire. pic.twitter.com/gTg6jj31yg
— The Royal Family (@RoyalFamily) February 22, 2022
Troche dziwnie wyglad jak Kate w eleganckim żakiecie i na obcasach zjezdzająca z zjeżadlni..mogla zdjąc to ma ten czas
OdpowiedzUsuń