Royal Tour po Karaibach oficjalnie potwierdzona + więcej!

czwartek, 24 lutego 2022

 Dziś Pałac Buckingham wydał krótki komunikat na temat podróży członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej zorganizowanych z okazji Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Książę i księżna Cambridge udadzą się na Karaiby, a dokładnie złożą wizytę w Belize, na Jamajce i Bahamach. Podróż ma potrwać siedem dni. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


caribbeanlifestyle.com


Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie Pałacu Kensington:

Ich Królewskie Wysokości książę i księżna Cambridge odbędą oficjalne wizyty w Królestwie Belize, Jamajce i Bahamach w imieniu Jej Królewskiej Mości z okazji jej Platynowego Jubileuszu. Wizyty odbędą się od soboty 19 marca do soboty 26 marca. Podróż rozpocznie się w Belize, gdzie Ich Królewskie Wysokości odwiedzą historyczne miejsca Majów i będą świętować bogatą kulturę społeczności Garifuna, a także badać bioróżnorodność kraju. Następnie książę i księżna udadzą się na Jamajkę, gdzie ich wizyta będzie obejmowała współpracę z Jamaican Defence Force i uczczenie przełomowej spuścizny Boba Marleya i innych muzyków pochodzących z Jamajki. Wizyta księcia i księżnej zakończy się na Bahamach, gdzie spędzą czas ze społecznościami na wielu wyspach i będą świadkami słynnej na całym świecie parady junkanoo.  

Embed from Getty Images


W dalszej części oświadczenia można przeczytać:

Odpowiedź na COVID-19 pojawi się również w programie podróży księcia i księżnej. Ich Królewskie Wysokości chcą lepiej zrozumieć wpływ pandemii na Karaiby i sposób, w jaki społeczności zjednoczyły się, aby odpowiedzieć na wyzwania, do których zostali zmuszeni. Podczas wizyty, książę i księżna będą mieli okazję upamiętnić Platynowy Jubileusz Jej Królewskiej Mości. Ich program będzie również dotyczył wielu tematów bliskich sercom Ich Królewskich Wysokości i kluczowego punktu ich pracy z The Royal Foundation, w tym The Earthshot Prize, zdrowie psychiczne i wpływu wczesnego dzieciństwa na całe życie.

Kensington Palace


Niedługo potem, na twitterowym koncie Pałacu Kensington, pojawiła się krótka wiadomość od księcia i księżnej Cambridge:

Jesteśmy bardzo podekscytowani wizytą w Belize, Jamajce i Bahamach w przyszłym miesiącu, podczas gdy obchodzimy Platynowy Jubileusz Królowej. Nie możemy się doczekać spotkania z ludźmi we wszystkich trzech krajach, celebrowania lokalnych kultur i lepszego zrozumienia innowacyjnej pracy wykonywanej w tychże społecznościach. W&C


Czyli podsumowując - szykuje się intensywny marzec dla pary książęcej :).


******************************************************************************


Jak podały do informacji brytyjskie media, 23 lutego książę William złożył nieplanowaną wizytę w Tajnej Służbie Wywiadowczej - znanej jako MI6. Prawdopodobnym powodem tejże wizyty były wydarzenia na Ukrainie.


Tego samego dnia książę zorganizował spotkanie związane z The Earthshot Prize.


***************************************************************************


Co prawda blog jest poświęcony rodzinie z Cambridge ale wydaje mi się, że warto wspomnieć o tym, co się dzisiaj wydarzyło. Niezależna i niepodległa Ukraina została zaatakowana przez wojska rosyjskie na rozkaz Władimira Putina. 24 lutego 2022 roku stał się dniem, który zostanie na zawsze zapamiętany w kartach historii. Z tego powodu chciałabym wyrazić swoją solidarność z naszymi sąsiadami, którzy uciekają z kraju, aby ratować swoje życie oraz z tymi, którzy wracają na Ukrainę, aby walczyć o swoją ukochaną ojczyznę. Wierzę, że Ukraińcy zwyciężą i pokonają rosyjskie zło.

Embed from Getty Images


 Niech żyje wolna i niepodległa Ukraina!

7 komentarzy

 1. Faktycznie caly marzec wyjsciami ,zapchany maja 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się, że tak niefortunnie wobec ostatnich wydarzeń. Tylko, że na Jamajce, Bahamach tego tak nie przeżywają jak w Europie, a wizyty są wcześniej planowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę dopisać, że nowa szata bloga choć ładna to dla mnie uciążliwa. Literki malutkie, przez to niewiele czytam, bo to zniechęca. Nie zawsze ma się przy sobie okulary. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do czcionki to spróbuję ją powiększyć, nie ma problemu :).

   Usuń
  2. To niezwykle miłe. Nie jestem roszczeniowa i dziwnie się czuję w tym momencie. Napisałam, bo dosyć mi to doskwiera, ale tez pomyślałam, że pewnie tylko mi :).
   Jeszcze raz bardzo dziękuję niezależnie czy to się uda.
   Bardzo przeżywam też sutyacje na Ukrainie. Boję się oglądać relacji. Sytuacja z czołgiem wjeżdżającym na samochód z człowiekiem dowodzi niewyobrażalnemu złu oprawców. Boję widzieć kolejne takie sytuacje. Dziękuję za wsparcie Ukrainy na blogu. Niech żyje wolna i niepodległa Ukraina !

   Usuń
  3. Nie ma problemu, naprawdę. Zależy mi na komforcie czytelników, żeby m.in mogli spokojnie przeczytać tekst. Czcionka została powiększona do 16 (wcześniej była 15). Jak by były nadal problemy z tekstem, proszę śmiało pisać ;).

   Usuń
 4. Super juz,czekam ciekawe, czy beda wystepowac w jakis strojach ludowych na wyjezdzie..:)))

  OdpowiedzUsuń