Gala Centrepoint w Pałacu Kensington

czwartek, 8 lutego 2018

Co roku w Pałacu Kensington organizowana jest gala Centrepoint, której od kilku lat patronuje książę William. Organizacja ta generalnie skupia się na młodych bezdomnych lub na osobach, które z pewnych powodów straciły dach nad głową.

WPA Pool/Getty Images Europe

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Centrepoint na Facebooku:

W tym roku ponownie odbyła się ceremonia Centrepoint Awards 2018 wspierana przez The Co-operative Bank. Już po raz trzeci organizacja Centrepoint docenia odwagę młodych ludzi, którzy starają się żyć optymistycznie po doświadczeniu bezdomności.

WPA Pool/Getty Images Europe

W tym roku wyróżnienia otrzymało 7 osób w poszczególnych kategoriach:
 • Transformacja życia
 • Edukacja
 • Rozwój osobisty
 • Inicjatywa
 • Sport
 • Wschodząca Gwiazda

WPA Pool/Getty Images Europe

W tym roku nagrody otrzymali: (od lewej z nagrodami) Nabila Mirza, Cludette Shay, Talisha Reid-Clementson, Joshua Gargett, Zinnia Young oraz Tamara Cobb. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia z księciem jak i dyrektorem generalnym Centrepoint, Seyim Obakinem.

WPA Pool/Getty Images Europe

Podczas wręczania nagród nie zabrakło przemówienia Jego Królewskiej Wysokości, w którym powiedział m.in:
Odwaga, którą wykazali się młodzi ludzie, pomimo przykrych doświadczeń w ich życiu, jest dla nas wielkim przykładem, a to co osiągnęli - np. uzyskanie pracy, dostanie się na wymarzone studia - jest dowodem nie tylko ich silnego charakteru, ale także poświęcenia dla organizacji Centrepoint.
https://centrepoint.org.uk

Dodał także:
Jednak dla mnie dzisiejszy wieczór jest jednym z najbardziej emocjonalnych wydarzeń. Wkrótce Centrepoint będzie świętował 50-lecie swojej działalności. Jestem dumny ze wszystkich osiągnięć Centrepoint, ale też nadal dotyczy nas frustracja, ponieważ w jednym z najbardziej prosperujących krajów na świecie, bezdomność wciąż istnieje i naraża przyszłość naszych młodych obywateli.
WPA Pool/Getty Images Europe

Po zakończeniu oficjalnej części, przyszło czas na spotkanie z zaproszonymi gośćmi jak i laureatami nagród. Wśród bardzo znanych osób znaleźli się aktorka Emilia Clarke, prezenter telewizyjny Jonathan Ross oraz twórca serialu Downtown Abbey, Julian Fellowes.


Kolejna okazja do zobaczenia pary książęcej będzie 18 lutego. Wtedy książę i księżna wezmą udział w corocznej gali BAFTA Film Awards w Royal Albert Hall! Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę się doczekać, by zobaczyć Kate w długiej kreacji.

WPA Pool/Getty Images Europe


3 komentarze

 1. Ciekawa sprawa. Ci nagrodzeni ludzie byli kiedyś bezdomni? Czy to są Ci, którzy bezdomnym pomagają? Nie wyobrażam sobie, jak musiało im być ciężko bez dachu nad głową. Ale najważniejsze, że z tego wyszli. "Im trudniejsza walka, tym większe zwycięstwo."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, byli kiedyś bezdomnymi, ale teraz pomagają innym wyjść z tej sytuacji :)

   Usuń
 2. W tym tygodniu tj. od 10.02 do 18.02 z pewnoscia nie zobaczy Kate i Williama. Zarówno w szkole Georgia jak i przedszkolu Charlotte trwa w tym czasie tygodniowa przerwa srodsemestralna zatem pewnie będą odpoczywać Np w Norfolk.

  OdpowiedzUsuń