Kate w RoyalCollegeObsGyn i St Thomas' Hospital

wtorek, 27 lutego 2018

Dziś księżna Kate odbyła kolejne oficjalne wyjście w lutym. Tym razem zawitała do RoyalCollegeObsGyn oraz St.Thomas' Hospital, nad którymi objęła niedawno patronat! Całą tę sytuację potwierdził Pałac Kensington.

AOL.com


Pierwszym punktem programu była wizyta w Royal College of Obstetricians and Gynaecologists czyli Królewskim Kolegium Położników i Ginekologów. Jego celem jest podniesienie standardu opieki świadczonej kobietom oraz zachęcić osoby do studiowania położnictwa i ginekologii.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Księżna została ciepło powitana przez prezesa RCOG, Lesley Regan, z którą miała okazję spotkać się na spotkaniu roboczym w Pałacu Kensington (pisałyśmy o tym TUTAJ). Ciekawostką jest to, że oficjalnej inauguracji kolegium w 1932 roku dokonali rodzice Królowej Elżbiety, Elżbieta Bowes-Lyon oraz Jerzy VI.Ostatnio księżna miała okazję odwiedzić to miejsce 23 marca 2017 roku, kiedy to uruchomiła nowy program Best Beginnings poświęcony macierzyństwu. Polega on na zwiększeniu świadomości matek w zakresie zdrowia psychicznego oraz rozmowach na temat rozwoju dzieci.Podczas wydarzenia miała okazję dowiedzieć się o różnego rodzaju programach edukacyjnych dla lekarzy, którzy pragną rozwijać się w kierunku położnictwa i ginekologii. Przyglądała się specjalnym warsztatom dla stażystów, na których zaprezentowano techniki operacyjne oraz podstawowe zasady medyczne.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Księżna dowiedziała się także o osiągnięciach Centrum Zdrowia Kobiet RCOG, którego celem jest zmniejszenie ilości zgonów matek oraz noworodków. Zapoznała się także z programem centrum, który obecnie działa w Południowej Afryce i Tanzanii.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Odbyło się także krótkie spotkanie przy stole, podczas którego omawiano sposoby zakwestionowania piętna na temat zdrowia kobiet, a zwłaszcza ich zdrowia psychicznego. Co ciekawe, księżna miała okazję porozmawiać z Jacqueline Dunkley-Bent - położną, która była obecna przy porodzie księcia George'a i księżniczki Charlotte.

https://twitter.com/KensingtonRoyalNa sam koniec miała miejsce ceremonia wręczenia certyfikatu, który oficjalnie potwierdził współpracę księżnej Kate z tą organizacją. Po wręczeniu nagrody, prezes RCOG powiedziała m.in: Jesteśmy pewni, że otrzymasz doskonałą opiekę od naszego wspaniałego zespołu. Taką jaką otrzymałaś podczas narodzin George'a i Charlotte.Filmik z wręczenia certyfikatu:

Nie zabrakło również wpisu do specjalnej książki Royal Visitors.

http://hrhduchesskate.blogspot.com

Kolejnym przystankiem była wizyta w St.Thomas' Hospital, której celem było uruchomienie nowej kampanii Nursing Now. Polega ona na zwiększeniu ogólnoświatowego profilu pielęgniarek oraz umożliwieniu im podjęcia większej roli w podejmowaniu decyzji dotyczących polityki zdrowotnej.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Po raz pierwszy księżna miała okazję zwiedzić oddział Snow Leopard, gdzie tam zapoznała się z doświadczeniem i zaangażowaniem pielęgniarek w pomoc chorym dzieciom. Również była okazja do rozmów z podopiecznymi jak i sanitariuszkami.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kate spotkała się z roczną Amarą oraz Kim - dziewczynkami, które obecnie znajdują się na oddziale Snow Leopard. To tutaj stosuje się specjalnie urządzenia, które pomagają dzieciom oddychać. Ponadto pielęgniarki zapewniają szkolenia dla rodziców i krewnych w używaniu sprzętu wentylacyjnego.

https://twitter.com/KensingtonRoyalNastępnie księżna wzięła udział w dyskusji na temat tego, jak wygląda rola pielęgniarki w XXI wieku oraz jaki wpływ na ich zawód może mieć uruchomiona kampania Nursing Now.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Nie zabrakło również przemówienia (postanowiłam przetłumaczyć najważniejsze fragmenty):
Ta kampania wiele dla mnie znaczy. Moja prababka i babcia były pielęgniarkami. W czasie swojej pracy nauczyły się opieki i współczucia, które czasami zapewniają tylko pielęgniarki [...] Wasze poświęcenie i profesjonalizm jest wielką inspiracją. Dziś dowiedziałam się o ogromnej liczbie obowiązków, jakie mają pielęgniarki, które polegają nie tylko w zapewnieniu opieki zdrowotnej, ale i w podejściu do opieki nad naszym zdrowiem fizycznym i psychicznym pacjentów [...] Świat będzie potrzebował aż 9 milionów pielęgniarek w 2030 roku. Mówiąc najprościej to około 2 000 pielęgniarek każdego dnia [...] Chciałabym pogratulować i podziękować wszystkim pielęgniarkom na całym świecie za to co codziennie osiągacie.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

Filmik z przemówienia:

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Jenny Packham
Szpilki - Jimmy Choo
Kopertówka - Russel & Bromley

12 komentarzy

 1. Będzie chłopak:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate wygląda fenomenalnie. Niebieski to zdecydowanie jej kolor.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienka ładna ale płaszczyk kojarzy mi sie z fartuchem. Nie lubię takich jednokolorowych stylizacji. Wszystko niebieskie łącznie z biżuterią:/

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba przyznać księżnej,że w czasie trzeciej ciąży wykonuje bardzo dużo dobrej pracy. Połączenie tego ważnego dla niej osobiście okresu z promocją opieki nad matką i dzieckiem oraz zagadnieniami zdrowia mentalnego jest świetną inicjatywą.
  Kobaltowy płaszczyk ma jej ulubiony kolor,ale ciekawy i nowy fason.Sukienka ślicznie się układa,a te szafirowe kolczyki są jednymi z jej najlepszych.
  W mojej ocenie to jedno z jej najlepszych wyjść. Coraz lepiej odnajduje się w roli księżnej- więcej wizyt,więcej charytatywnych tematów,więcej patronatów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pasuje do Kate taki total look i pomyśleć ze już za 2 miesiące nie będzie już tego brzuszka

  OdpowiedzUsuń
 6. Kate wygląda pięknie! Nie jest łatwo ubrać się w trzecim trymestrze ciąży tak, by wyglądać zgrabnie. A ona wyglada naprawdę super!

  OdpowiedzUsuń
 7. Strój przeciętny można było lepiej, ale pamiętając niektóre poprzednie stylizacje nie jest tak źle od taki płaszczyk i sukienka bez szału. Choć jakiś plus, że zdezydowała się na płaszcz o prostym kroju, a nie znów zapięte szeregowe guziki. Brakuje mi takich prostych płaszczyków o nowoczesnym kroju z krytymi guzikami w jakimś ładnym kolorze, ubranych na ciekawą sukienkę lub zestawionymi z eleganckimi spodniami i elegancką koszulą. Kate nie jest niestety miszczynią dodatków zawsze ma nieciekawe kopertówki i buty. Kopertówki W stylu Kate nosiło się 10 lat temu, teraz jest super wybór na eleganckie dodatki jej są takie szczerze mówiąc trochę jak wyciągnięte z lumpeksu elegancko to nie wyglada forma i kształt nieciekawe (Widzę, że tu nie ma zbliżenia na kopertówkę, ale w angielskiej prasie można zobaczyć).

  OdpowiedzUsuń
 8. Ksiezna wyglada pieknie i mlodo

  OdpowiedzUsuń
 9. Kate wygląda super, ładna sukienka i płaszcz , w jednym kolorze, elegancko i z klasą, stosownie do okazji i wieku, troszkę poprawiła się na buzi, ale jak urodzi to zgubi to od razu, tak jak w poprzednich ciążach, ona szybko wraca do formy .

  OdpowiedzUsuń
 10. Dostała przepiękny bukiet :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Biedne dzieciaczki, to trudne patrzeć na cierpienie takich skarbów, zwłaszcza będąc w ciąży.

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna stylizacja. Uważam, że Kate wygląda najlepiej w jednokolorowych ubraniach, a, niebieski to zdecydowanie jej kolor.

  OdpowiedzUsuń