Kate, William z Harrym i Meghan na forum Royal Foundation

środa, 28 lutego 2018

Dziś miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko dla fanów Kate i Williama, ale i także Meghan i Harry'ego! Cała czwórka pojawiła się na The Royal Foundantion Forum, podczas którego oficjalnie uruchomiono program Making a Difference Together.The Royal Foundation została założona przez księcia Williama i księcia Harry'ego we wrześniu 2009 roku. W 2011 roku dołączyła do nich księżna Kate, a tuż po ślubie Harry'ego w maju 2018 roku, dołączy do nich Meghan Markle. Celem tej fundacji jest zjednoczenie ludzi w uporaniu się z najważniejszymi wyzwaniami społeczeństwa.Forum odbyło się w godzinach popołudniowych. Specjalni goście zostali powitani przez prowadzącą dzisiejsze wydarzenie, Tiną Daheley, która obecnie pracuje dla stacji BBC. Jako pierwszy swoje przemówienie wygłosił książę William mówiąc m.in.: Kiedy pracujemy razem, jesteśmy lepsi niż suma naszych części.

https://twitter.com/KensingtonRoyalKate, William, Harry i Meghan wypowiadali się na temat kwestii, które są bliskie ich sercu oraz jakie są ich ambicje na przyszłość. Tak jak wspominaliśmy kilka notek wcześniej, The Royal Foundation zainwestuje 2 miliony funtów w utworzenie nowych cyfrowych innowacji w zakresie zdrowia psychicznego, aby pomóc ludziom w rozmowach na temat zdrowia psychicznego.Podczas spotkania, Kate wypowiedziała się na temat swoich własnych doświadczeń jako patronka kilkunastu organizacji oraz jako matka:
Nauczyłam się wiele dzięki organizacjom, którym patronuję, ale także od niesamowitych ekspertów, których napotkałam na swojej drodze [...] To z pewnością był wielki wpływ na to, jaką jestem mamą, jak się uzupełniamy jako rodzina i jakie wiążemy nadzieje z wychowywaniem dzieci.
Potem dodała:
Myślę, że jest wiele rzeczy, z których jestem dumna z Fundacji [...]: Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w stanie przeprowadzić kampanię Heads Together z kolejnym pokoleniem członków rodziny królewskiej. Myślę, że jest to ekscytujące, a dzięki ciężkiej pracy nad tą samą przyczyną, możemy wywrzeć prawdziwy wpływ.


https://twitter.com/KensingtonRoyal

Następnie mieli okazję obejrzeć filmik kampanii HeadsTogether. Cytując brytyjskie media:
Dziś młodzi royalsi pokazali swoją łagodniejszą stronę na The Royal Foundation Forum żartując o wyzwaniach wspólnej pracy jako rodziny. Po tym, jak prezenterka Tina Daheley zapytała, czy kiedykolwiek mieli do czynienia ze sporem, William wybuchnął śmiechem, a następnie odpowiedział ''O tak!''. Potem książę Harry wyznał, że to są zwykle ''nieporozumienia'', a konflikt pomiędzy nimi szybko mija.
Po obejrzeniu filmu, przyszedł czas na przemówienie księżnej Kate. Powiedziała m.in że chciałaby również współpracować w tych sprawach z młodszym pokoleniem oraz jak wielka jest jej pasja w angażowanie się w zdrowie psychicznej. Na koniec dodała: Zdrowie psychiczne dzieci i dorosłych jest sytuacją, która będzie miała wielki wpływ na przyszłe pokolenia.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na sam koniec wydarzenia, cała czwórka spotkała się z zaproszonymi gośćmi oraz działaczami na rzecz fundacji.CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Seraphine
Kopertówka - Russel & Bromley

7 komentarzy

 1. Cudownie było razem zobaczyć pary zaangażowane w wspólne tematy charytatywne.
  Cieszy mnie to,że pomimo swojej nieśmiałości Kate poradziła sobie zarówno z przemówieniem,jak i z odpowiedziami na pytania.Niewiele osób lubi publiczne wystąpienia,a cóż dopiero te o bardziej spokojnym i cichym charakterze.Trzeba mieć ogromną siłę,żeby się przełamać i za to cenię Kate,bo ja chyba bym nie potrafiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super,że Kate znów założyła tę sukienkę. Bardzo ją lubię. Jest ciążowa,ale jednocześnie nie jest workiem,tylko ładnie podkreśla brzuszek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate chyba jeszcze nigdy nie miała tylu wyjść jedno po drugim to dobrze bo po porodzie pewnie będziemy ją widywac sporadycznie
  Myślę że Meghan dzięki swojemu doswiadczeniu w pracy charytatywnej i zaangażowaniu będzie cennym nowym pateonem książęcej fundacji może nawet rozwinie swój własny projekt

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc nie byłam przekonania do Megan, ale po obejrzeniu konferencji muszę przyznać, że zmieniłam zdanie o niej. Z całej czwórki jest najbardziej inteligentna, widać szczerość w jej słowach i naprawdę chęć pomocy, i to że naprawdę interesuje się wieloma sprawami (Z ciekawości obejrzałam jej wcześniejsze wystąpienia). Z przykrością też muszę powiedzieć, że Kate wypadła najgorzej ta kobieta jest 7 lat w BRK naprawdę można się nauczyć mówić wyraźnie i zdobyć pewność siebie. A tu widać, że czytanie cały czas z kartki nie wyszło jej na dobre. I proszę nie zwalać na jej cichy charakter ja też jestem osoba cicha nie lubię się wtrącać w rozmowy, szczególnie jak jestem w nowym środowisku. Ale jeżeli są tematy na których mi zależy obronna słabszych, zwierząt itp. To potrafię przemóc swoją nieśmiałość i walczyć lub zachęcać do tego co uważam za słuszne. Bo jeżeli tak naprawdę nam Ba czymś zależy to się da. Wiec ja to odbieram trochę tak, że Kate robi to bo musi a nie chce. Co do powierzchowności Megan przy Kate wyglada znacznie lepiej na pewno młodziej. Wiadomo, że Kate jest w ciaży i zmęczenie i zle samopoczucie robią swoje. Jednak Megan jest naprawdę ładną kobietą i inteligentną co jest ważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj dużo lepiej wypadł William niż Kate, oczywiście moim zdaniem. Ma stanowczy głos, kiedy mówi, chwilami jest zabawny, potrafi zażartować, a ponad to lubię kiedy Harry i On razem rozmawiają, wydaje się zaangażowany. Kate, no cóż, bardziej wycofana, ale trzeba też wziąć pod uwagę że jest w zaawansowanej ciąży i pewnie wystąpienia publiczne są ostatnią rzeczą na jaką ma ochotę, może nie czuje się dobrze. Ale mimo wszystko zgadzam się z komentarzami u góry, jeśli chodzi o przemówienia, wypada bardzo słabiutko. Wszystko z kartki, a kiedy trzeba powiedzieć coś z głowy, tak jakby miała kluski w buzi, cicho i niewyraźnie. Wiem że to też kwestia charakteru, sama nie lubię mówić i pewnie większość z nas gdyby nagle musiała przemawiać publicznie byłby taki sam bełkot, tylko ze wszystko można wypracować, wiem po sobie. Zwłaszcza ze to nie nowość dla Kate. Teraz poszła duża krytyka w jej stronę, bo przy Meghan, która wypadła świetnie, nie tylko pod względem wymowy ale była zaangażowana, rwała sie do rozmowy i prezentowała to co myśli w bardzo stanowczy sposób, to rzucało się w oczy. Wie czego chce, już od początku widać co jest bliskie jej sercu i w jakim kierunku pójdzie.
  Moim zdaniem Kate sama, lub z Williamem czy Harrym wcale nie wypada źle, ale w zestawieniu z Maghan, faktycznie robi się przepaść.

  OdpowiedzUsuń
 6. Meg jest super.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widzę, żeby Kate wypadła jakoś strasznie i nie wiem skąd tyle pochwał pod adresem panny Meghan? Kate jest po prostu typowo introwertyczną osobowością (pod tym względem przypomina Melanię Trump; obie mówią stosunkowo cicho, są stonowane, nie ma mowy o krzykach, głośnym śmiechu i wymachiwaniu rękoma) i to jest widoczne na takich spotkaniach. I nie różni się za bardzo od reszty; William mówi tak monotonnie, że spokojnie można usnąć, Harry jak zwykle bardzo wyluzowany i ogólno nic ciekawego. Meghan jest trochę bardziej ekspresyjna, ale co do jej retoryki, nikt poważny nie oceniłby jej na 100 punktów. Uważam, że wszyscy byli na podobnym poziomie i nie tworzył się żaden kontrast.

  OdpowiedzUsuń