20. rocznica śmierci Lady Di - Co robi William, aby jego dzieci pamiętały o Dianie?

czwartek, 31 sierpnia 2017

Niedawno brytyjska telewizja wyemitowała bardzo wzruszający dokument "Diana, Our Mother: Her Life and Legacy", w którym wypowiadał się sam książę William i książę Harry.


Wtedy książę William zdradził, że bardzo mu zależy, aby jego dzieci wiedziały o ich babci, pamiętały ją. Powiedział m.in.
W domu mamy coraz więcej jej fotografii [księżnej Diany]. Bardzo chcemy, aby dzieci wiedziały o niej jak najwięcej. Niestety moja żona [Kate] nie może przekazać im wszystkich szczegółów, ponieważ jej nie znała.
Regularnie, kiedy kładę George'a i Charlotte do łóżka rozmawiamy o niej [Dianie]. Próbuje im uświadomić, że w ich życiu są dwie babcie - a raczej były. Ważne jest, aby wiedzieli kim ona była - i że istniała.

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci księżnej Diany. Nikt pewnie nie może uwierzyć, że to już tyle czasu, od kiedy nie ma z nami Lady Di. Niestety smuci nas fakt, że świat przypomina sobie o niej tylko przy okrągłych rocznicach, lub gdy z Pałacu wyciekną nowe skandale...


Taka sentencja na dzisiejszy dzień...
Skieruj do kogoś akt dobroci i nie oczekuj nagrody, wtedy możesz być pewny, że pewnego dnia ktoś zrobi to samo dla Ciebie ~ Księżna Diana

5 komentarzy

 1. William i Harry robią piękną rzecz, starając się przekazać obraz jej osoby jako ciepłej,serdecznej,która była kochającą matką, chciała po prostu pomagać.Media prześwietlają jej życie,snują teorie spiskowe,wyjawiają intymne szczegóły,a jej synowie chcą,żeby jej praca była pamiętana.Taki wizerunek chcą przekazać dzieciom.W tyle lat po śmierci Diana zasługuje na szacunek i spokój,na pamięć o jej dobroci i inspirowanie się nią, tak jak na przykład tym cytatem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Swoją drogą to ciekawe, czy odbędzie się dzisiaj jakieś nabożeństwo na cześć księżnej...

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć dziewczyny :) Wiem, że Wasz blog jest stricte o Kate i Williamie, ale przy okazji rocznicy smierci księżnej Diany przeczytalabym coś na jej temat. Ostatnio Guardian opublikował ciekawy artykuł: https://www.theguardian.com/books/2017/aug/26/the-princess-myth-hilary-mantel-on-diana . Chętnie przeczytalabym Wasz komentarz na ten temat, o ile znajdziecie trochę czasu i miejsca na blogu ;). Mysle, że to wartościowy i ciekawy tekst, warto o nim podyskutować ;) Pozdrawiam i będę dalej tu zaglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ci co chcą i tak zawsze będą o niej pamiętać. Ja jestem tego przykładem :) Moje zainteresowanie BRK zaczęło się właśnie od Diany i mimo fali krytyki, uważam, że wychowała swoich synów wspaniale. Niestety czasy były takie, że dla BRK liczyło się nazwisko i status, a nie miłość. Na szczęście William i Harry mają już inaczej i myślę, że Diana byłaby z tego bardzo szczęśliwa :) Tak naprawdę dużo się zmieniło właśnie dzięki niej...ale ludzie wolą pamiętać jej błędy. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może po prostu łatwiej jest pamiętać czyjeś bledy, wpadki niż sukcesy
   Rewelacyjny blog. Gratuluje dziewczyny:-D

   Usuń