Dlaczego książę George nosi tylko krótkie spodenki?

czwartek, 3 sierpnia 2017

Podczas wizyty książęcej rodziny w Polsce, zauważyłyśmy, że nurtuje Was pytanie - dlaczego książę George nosi krótkie spodenki, nawet gdy jest zimno? Fakt, tego dnia w Warszawie było chłodno,a mały książę miał na sobie szorty. Choć ja się tego spodziewałam, to nie ukrywam, że gdy zobaczyłam pierwsze zdjęcia z lotniska, przeszły mnie ciarki :), ponieważ ja miałam na sobie sweter i kurtkę.


Nawet zimą... książę George zawsze publicznie nosi krótkie spodenki, dlaczego? 

Pierwsze co przychodzi na myśl - przecież w Anglii dzieci się hartuje... nawet zimą można zobaczyć niemowlaki w wózkach bez skarpetek, czy czapeczki, jednak krótkie spodenki mają inną historię...

Znalezione obrazy dla zapytania prince george

Tak samo nosił je książę William, Harry, wcześniej Karol, Andrzej, Edward itd. okazuje się, że jest to po prostu zwyczaj i tradycja. 

Znalezione obrazy dla zapytania prince george shorts

Mali chłopcy z rodzin szlacheckich zawsze zakładają krótkie spodnie, długie oznaczają przynależność do klasy średniej. Zwyczaj ten praktykowany jest od XVI wieku.

Chłopcy z rodzin szlacheckich zaczynają nosić długie spodnie najczęściej w wieku 8 lat. 

Znalezione obrazy dla zapytania prince george

Widać, że Brytyjska Rodzina Królewska bardzo dba o tę tradycję, a zimą George ubiera dodatkowo długie getry, żeby było mu cieplej.

Znalezione obrazy dla zapytania prince george

Jednak mały książę ubiera szorty tylko podczas oficjalnych wyjść. Kilkakrotnie mogliśmy go zobaczyć na spacerze z mamą czy nianią w długich spodniach. 

Znalezione obrazy dla zapytania prince george natural history

Mamy nadzieję, że rozwiałyśmy wszelkie wątpliwości :) 

11 komentarzy

 1. Dzięki za wyjaśnienia też mnie to zastanawiało dziwny zwyczaj

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy aktualizacja posta K i W w Belgi dzień II ???????

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo wszystko w zimie ubierałabym dziecko w długie spodnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym poczytać u Was (może podsunę pomysł na kolejny wpis) o słowach, jakich nie wypowiada Rodzina Królewska :) Słyszałam w radiu zet, kiedy mówiła o tym dziennikarka, ale niestety radio wyłączyło mi się w najmniej oczekiwanym momencie. Usłyszałam tylko, że nigdy nie użyją słowa "perfumy", bo brzmi to zbyt prostacko, a zamiast tego mówią... Dalszej części niestety nie usłyszałam. Wiecie może coś na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmm jeśli znajdziemy informacje na ten temat, to oczywiście napiszemy o tym :D super pomysł ;)

   Usuń
  2. O to byłby ciekawy wpis! W artykulach o Carol matce Kate pisali zawsze że użyla słowa toaleta (?) w obecności Królowej:)

   Usuń
  3. Znalazłam! :) Post opublikuje się 6.08 :)

   Usuń
 5. Dobrze,że kultywują tradycję. To może nawet lepiej dla dziecka,bo się hartuje. A potem publicznie jako książę,już nigdy nie będzie mógł założyć krótkich spodni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zimno mi nie podoba mi sie to

  OdpowiedzUsuń