Trooping the Colour 2016

sobota, 11 czerwca 2016

Dziś w Londynie miało miejsce kolejne ważne wydarzenie.
Trooping the Colour
Święto obchodzone w Wielkiej Brytanii w czerwcu. Obchodzone są urodziny monarchy, mimo że urodziny Elżbiety II przypadają na 21 kwietnia. Królowa obchodzi urodziny prywatne z rodziną i oficjalne państwowe. Uroczystości transmituje na żywo telewizja BBC.
Od XVII wieku istnieje tradycja obchodzenia urodzin monarchy w czerwcu. Król Jerzy II obchodził urodziny w październiku, ale podczas jego urodzin wypadających w październiku pogoda była nieprzyjemna, dlatego od 1748 roku tradycją stało się, że urodziny monarchy obchodzone są w czerwcu. Dlatego król postanowił „przenieść” swoje urodziny i oficjalnie obchodzić je w cieplejszym miesiącu. 

(wikipedia)

O godzinie 11:15 rozpoczęła się parada z udziałem jednostek wojskowych składających się z 1400 żołnierzy, 200 koni oraz z 400 muzyków. Za nimi  w karocach podążali członkowie rodziny królewskiej.

Księżna Kate, księżna Camilla i książę Harry


Księżniczki Eugenie i Beatrice z ojcem, księciem Andrzejem

Hrabia i Hrabina Wessex z dziećmi

oraz nasza solenizantka, królowa Elżbieta z mężem, księciem Filipem.

Książę Karol, książę William i księżniczka Anna poruszali się na koniach.


Po powrocie przed Pałac Buckingham, królowa dokonała uroczystej inspekcji oddziałów wojskowych, a następnie obejrzała paradę  z ustawionego dla niej podestu.


Następnie, członkowie rodziny królewskiej pojawili się na balkonie Pałacu Buckingham w tym książę George oraz księżniczka Charlotte! Dla małej księżniczki jest to debiut natomiast mały książę na balkonie pojawił się już rok temu. Oczywiście to oni skradli całe,, show''dzisiejszego dnia. :)
Jak można zauważyć, mała księżniczka ząbkuje :)


Co mieli na sobie?

Księżna Catherine:

 Płasczyk - Alexander McQueen ( księżna pojawiła się już w nim na chrzcie swojej córki, który miał miejsce 5 lipca 2015 r)
Kapelusz - Philip Treacy
Kolczyki - (prawdopodobnie) Balenciaga
Naszyjnik - Mappin&Webb

Książę George:
Poniżej przedstawiam wam dwa zdjęcia. Po lewej George na dzisiejszym Trooping the Colour, a po prawej William na chrzcie brata, księcia Harry'ego w 1984 roku. Widzicie podobieństwo? ;)

Już po raz kolejny stylizacja George'a jest bardzo podobna, niemal identyczna do stylizacji jego taty, kiedy ten był jeszcze dzieckiem. Komplet, który miał na sobie dzisiaj mały książę najprawdopodobniej pochodzi od Classical Child.

Księżniczka Charlotte:
Sukienka - najprawdopodobniej pochodzi od Rachel Riley lub od Irulea
Buciki - Early Days
Kokardka - Amaia Kids

Dla nas był to dzień pełen wraźeń. Wreszcie mogliśmy zobaczyć całą rodzinę w komplecie. A wam, jak podobał się dzisiejszy dzień?

Fanka George'a


7 komentarzy

 1. Co myślicie o Williamie?

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy Kate nie miała innego płaszcza na chrzcinach ? Przecież ostatnio na Garden party miała ten z chrzcin a dzisiaj ma inny ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brakuje mi tu Diany :((

  OdpowiedzUsuń
 4. A wy jakie macie wrażenia po dzisiejszym dniu? Według mnie było to jedne z lepszych Trooping the Colour. Chcielibyście zobaczyć ceremonie na żywo, a może już kiedyś widzieliście? Niezapomniana sobota :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate wyglądała cudownie, nie przeszkadzają mi nawet te duże kolczyki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Charlotte podobna do babci Carole a George do dziadka Michaela

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie zobaczyć rodzinkę w komplecie :) Charlotte jest urocza!

  OdpowiedzUsuń