Sobotni wieczór z artykułami: "Szkoły które pasują do przyszłego króla"

sobota, 4 czerwca 2016

Artykuł pochodzi z portalu dailymail.co.uk, został przeze mnie przetłumaczony. Pochodzi on z dnia 19-ego maja 2016r.

Prince William has revealed that he and Kate are already looking at potential schools for George, who currently attends the Westacre Montessori Nursery in Norfolk 

George zaczął dopiero chodzić do przedszkola, a książę William ujawnił, że razem z Kate już szukają potencjalnej szkoły dla George'a.

Doszło do spekulacji, że rodzina na stałe będzie musiała przenieść się do Pałacu Kensington, kiedy George zaczynie szkołę.  Ale księżna woli ich spokojne wiejskie życie w  rodzinnym Anmer Hall w Norfolk.

Prawdopodobnie George pójdzie do szkoły we wrześniu 2017 roku. Mały książę obecnie uczęszcza do przedszkola Westacre Montessori, które znajduje się zaledwie kilka minut od Anmer Hall.

William udał się do Wetherby School w Londynie w wieku czterech lat, później uczęszczał do Ludgrove School w Berkshire, a następnie do Eton College.

William and Harry (pictured in 1990) both attended Wetherby School from the age of four, making it a favourite for George

Tymczasem Kate w wieku czterech lat chodziła do szkoły St Andrew, w pobliżu miejscowości Pangbourne w Berkshire, następnie poszła do Marlborough College.

Ekspert Susan Hamlyn, która jest dyrektorem jednej ze szkół, powiedziała: "Oczywiście, istnieje szereg opcji - bardzo dobrze czułby się, zarówno w szkole państwowej, a także prywatnej.
Para królewska może chce wziąć pod uwagę, że Charlotte niedługo także pójdzie do szkoły, dlatego to też może mieć wpływ na ich wybór, czy chcą aby rodzeństwo chodziło razem do szkoły czy nie, czy wybiorą szkołę tylko dla chłopców, czy mieszaną. Gdziekolwiek pójdzie, George będzie miał lokalnych przyjaciół, ale nie będzie miał łatwo."


WETHERBY SCHOOL
Odległość od Pałacu Kensington: 0,7 mil

The Notting Hill school, which charges £6,540 a term, is just a 15-minute walk from Kensington Palace 

Jest to dawna szkoła Williama i Harry'ego. To zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o potencjalną szkołę dla młodego księcia.
Wetherby kosztuje £ 6540 za semestr. Znajduje się zaledwie 15 minut spacerem od Pałacu Kensington.  Jest to piękny, zabytkowy budynek z widokiem na Pembridge Square Gardens. 
Wetherby School to szkoła dla chłopców; przebywa w niej około 250 uczniów.
Chodzili tam również m.in. Hugh Grant, Andrew Lloyda Webbera i Julian Fellowes.
Mundur składa się z charakterystycznego czerwonego krawatu, szaro-czerwonej marynarki i czapki.


BEESTON HALL
Odległość od Anmer Hall: 33 mile
There has been much speculation that George's first school could be Beeston Hall in Cromer

Odnotowano wiele spekulacji, że pierwszą szkołą George'a może być Beeston Hall w Cromer, która znajduje się na osiedlu National Trust na wybrzeżu Norfolk.
Szkoła kosztuje £ 5535 za semestr. Zapewnia mnóstwo zajęć pozalekcyjnych, m.in. żeglowanie i ogrodnictwo, ze szczególnym naciskiem na "uczenie się" na zewnątrz.
Podobno wiele dzieci przyjaciół Kate i Williama uczęszcza do tej szkoły. Jest koedukacyjna czyli, Charlotte byłyby w stanie pójść tam razem z bratem.
Minusem jest to, że szkoła znajduje się godzinę drogi od ich domu w Anmer Hall.
Uczniowie noszą tradycyjny szary garnitur z granatowym wykończeniem wraz z granatowym swetrem, niebieską koszulą i krawatem.

GARDEN HOUSE SCHOOL
Odległość od Pałacu Kensington: 2,5 mili
Another on the list of contenders in London is the Garden House School in Chelsea

Kolejna szkoła na liście pretendentów to Garden House School w Chelsea.
Chłopcy i dziewczęta uczą się w tej szkole oddzielnie. Kosztuje £ 7000 za semestr. Oferuje "szerokie i ekscytujące nauczanie". Uczyli się tutaj m.in. Lady Helen Windsor i Roman Abramowicz, oraz Tamara Ecclestone. Uczniowie noszą niebieską tweedową marynarkę, błękitną koszulę i krawat, oraz szare spodnie.DOWNHAM PREPARATORY SCHOOL
Odległość od Anmer Hall: 19 mil
Downham Preparatory School is closer to the family's Norfrolk mansion than Beeston Hall

Innym wyborem może być koedukacyjna szkoła, która mieści się w pięknym starym budynku w miejscowości Stow Bardolph. Znajduje się  niedaleko rodzinnej posiadłości w  Norfrolk. Szkoła została oceniona przez Ofsted jako 'znakomita' we wszystkich dziedzinach, w 2014 roku. Szkoła kosztuje £1962 za semestr. Uczniowie noszą tu białe koszule wraz z granatowymi swetrami z czerwonymi wykończeniami.ST MARY ABBOTS PRIMARY SCHOOL
Odległość od Pałacu Kensington: 0,5 mila
William and Kate's status as modern royals could be cemented if they break tradition and enroll George at St Mary Abbot's Primary School

St Mary Abbots Primary School, znajduje się kilka minut spacerem od pałacu Kensington. Szkoła została oceniona jako 'Good' (dobra) w roku 2014. Do tej szkoły wysłali swoje dzieci także David i Samantha Cameron. Kate sama uczestniczyła do kościelnej szkoły, kiedy była mała.
Uczniowie noszą tu granatowy sweter z blado niebieską polówką pod spodem.
SANDRINGHAM AND WEST NEWTON PRIMARY 
SCHOOL
Odległość od Anmer Hall: 3 mile
Sandringham and West Newton Primary School, situated on the Sandringham Estate, could be another option 

Jeśli para zdecyduje się posłać George'a do szkoły państwowej, to może wybiorą szkołę Queen Sandringham Estate, która będzie idealnym rozwiązaniem.
Jest to malutka szkoła, gdzie znajdują się małe klasy. Szkoła została oceniona jako 'Good' (dobra) we wszystkich dziedzinach przez Ofsted w 2014 roku.
Uczniowie noszą niebieski sweter, białą koszulę i szare spodnie.
FLITCHAM PRIMARY SCHOOL  
Odległość od Anmer Hall: 2,5 mile
Another strong contender on the state school front is Flitcham Primary School, which is just down the road from Anmer Hall 

Kolejny silny rywal na froncie to Flitcham Primary School, szkoła, która znajduje się niedaleko ich posiadłości w Norfolk.  Ma motto "'Live Together, Learn Together, Play Together" (żyjemy razem, uczymy się razem, bawimy się razem)
Do szkoły uczestniczy około 55 uczniów, została oceniona jako 'znakomita' przez Ofsted w 2012 roku.
Strój składa się z granatowego swetra, niebieskiego polo i szarych spodni lub szortów.Zuza

3 komentarze

 1. Bardzo ciekawy artykuł :)
  Jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić, że być może w przyszłym roku George pójdzie już do szkoły. Jego narodziny czy pierwszy dzień w przedszkolu pamiętam, jakby to było wczoraj.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zuza twoj artukuł jest mega!! Super dopracowany, bardzo ciekawy na 6 z plusem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obstawiam którąś z mniejszych szkół.

  OdpowiedzUsuń