Wizyta księcia Williama w St. George's Park + Księżna Kate w Royal Surrey County Hospital

środa, 5 października 2022

 Dziś książę Walii odbył kolejne wyjście - tym razem związane z piłką nożną! Otóż złożył wizytę w National Football Centre w St. George's Park, aby uczcić 10.rocznicę tego miejsca jako bazy dla krajowych drużyn (męskich oraz żeńskich) w piłce nożnej, a także dla sportowców poruszających się na wózku inwalidzkim oraz sportowców młodego pokolenia. Natomiast księżna Walii przybyła do oddziału położniczego Royal Surrey County Hospital, aby dowiedzieć się więcej na temat opieki oferowanej przez personel szpitala dla ciężarnych kobiet, kobiet w połogu oraz ich malutkich dzieci. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak jest napisane w oświadczeniu wydanym przez Pałac Kensington:

Od 2012 roku St. George's Park [...] wspiera szeroką gamę działań oddolnych, a także oferuje szkolenia zawodowe, nauki o sporcie oraz ćwiczenia, aby wspierać kwitnącą społeczność piłkarską w całej Anglii. Wizyta księcia Walii jest odzwierciedleniem różnorodności sportu, dlatego Jego Królewska Wysokość spotkał się ze sportowcami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich oraz młodymi piłkarzami z całego regionu, którzy wezmą udział w tegorocznych Street Child World Cup, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie daje piłka nożna.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Książę William miał okazję podziwiać trening z udziałem dziecięcych drużyn piłkarskich oraz dowiedział się więcej na temat zajęć sportowych oferowanych dla dzieci i młodzieży. Celem takich aktywności jest zachęcenie młodego pokolenia do jak najczęstszego wychodzenia na świeże powietrze, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne. Również tematem poruszanych rozmów były przygotowania młodych zawodników do Street Child World Cup, które odbędą się w dniach 8-15 października tego roku w stolicy Kataru, Doha.

Embed from Getty Images


Następnie Jego Królewska Wysokość zamienił kilka słów z Garethem Southgate'em, trenerem narodowej drużyny Anglii w piłce nożnej. Zwieńczeniem wizyty było wykonanie pamiątkowego zdjęcia z udziałem księcia oraz innych zebranych gości.

Embed from Getty Images


Filmik z wizyty:***********************************************************************************


Tymczasem księżna Kate kontynuuje swoją pracę na rzecz zainicjowanego przez nią The Royal Foundation Centre of Childhood. Jej Królewska Wysokość odwiedziła oddział położniczy należący do Royal Surrey County Hospital, aby dowiedzieć się więcej na temat działań opiekuńczych podejmowanych przez położne i innych pracowników szpitala na rzecz ciężarnych kobiet jak i kobiet znajdujących się w połogu.

Embed from Getty Images


W pierwszej kolejności Kate porozmawiała z personelem szpitala, który podzielił się swoimi historiami w zakresie opieki nad pacjentkami. Poruszono również temat zdrowia psychicznego kobiet w czasie połogu m.in. depresję poporodową, która jest dość powszechnym zjawiskiem. Jak pokazują badania przeprowadzone przez inicjatywę księżnej, co piąta kobieta w Wielkiej Brytanii zmaga się z problemami natury psychicznej podczas ciąży lub w pierwszych latach wychowywania dziecka.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


Księżna Walii miała okazję porozmawiać z jedną z pacjentek. Była to Sylvia Novak, która podzieliła się swoimi doświadczeniami z porodu oraz jak ocenia opiekę podejmowaną przez lekarzy i położne. Wraz z nią była malutka córeczka, Bianca, która przyszła na świat kilka dni temu jako wcześniak. Podczas rozmowy z panią Sylvią - trzymając małą Biancę na rękach - księżna Kate powiedziała, że George również przybierał skuloną pozę w ciągu pierwszych kilku dni jego życia. Następnie dodała, że ciężko jej uwierzyć w to, że jej najmłodszy syn, książę Louis, jest już dużym chłopcem.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:

Skupiając się na zdrowiu psychicznym matek […], Royal Surrey County Hospital pomaga kobietom czuć się bezpiecznie; kobiety są wspierane i mają najlepsze szanse na rozwinięcie tych wszystkich ważnych wczesnych przywiązań, które są kluczowe dla zapewnienia rozwoju ich dzieci. Miło było poznać niektóre z matek oraz ich dzieci, które są wspierane przez tak wspaniały zespół.


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Karen Millen

Kolczyki - Emily Mortimer

Kopertówka - Emmy London

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:
7 komentarzy

 1. "Następnie Jej Królewska Wysokość zamienił kilka słów z Garethem Southgate'em, trenerem narodowej drużyny Anglii w piłce nożnej. "
  Czy tam nie powinno być jego zamiast jej? Bo chyba pisze się tak przy kobietach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, chodziło o ,,Jego Królewską Wysokość'' :).

   Usuń
 2. Kate ładnie , ale już niektórzy na pudełku piszą że za jasna sukienka, skoro niedawno odeszła królowa, a żałoba trwa rok

  OdpowiedzUsuń
 3. Załoba trwała do 7 dni od daty pogrzebu i koniec j Wszyscy odczuwają , stratę ale życie pędzi dalej...Te granatowe dodatki mi sie nie zgrały tu z tym żółtym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanko małe u nas żałoba trwa rok lub wnuki pół roku, a jak to bywa w Anglii czy w rodzinie królewskiej?🤔. Kate ładnie wyglądała granat i żółta suknia rzeczywiście nie pasowały tutaj. Pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o taką oficjalną żałobę to w rodzinie królewskiej trwała jeszcze dodatkowo 7 dni po pogrzebie królowej (czyli w sumie 18 dni). Nie wiadomo jak członkowie rodziny królewskiej obchodzą żałobę prywatnie, a tym bardziej nie wiemy, ile czasu chcą na nią poświęcić. W Wielkiej Brytanii raczej nie ma dokładnie określonego czasu żałoby więc to chyba jest kwestia indywidualna :).

   Usuń
 5. Dzięki za odp pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń