Książę Walii na światowym szczycie United for Wildlife w Science Museum w Londynie

wtorek, 4 października 2022

 Dziś książę Walii wziął udział w światowym szczycie United for Wildlife, które odbyło się w Science Museum w Londynie. Na to wydarzenie - oprócz Jego Królewskiej Wysokości - przybyło 300 światowych liderów reprezentujących organy ścigania, organizacje na rzecz środowiska oraz firmy z sektora prywatnego wchodzących w skład United for Wildlife. Podczas tego szczytu oddano również hołd strażnikom, którzy stoją na pierwszej linii frontu przeciwko komercyjnym kłusownikom atakującym najbardziej kultowe gatunki zwierząt na świecie. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/united4wildlife

Książę Walii został powitany przez dyrektor generalną The Royal Foundation, Amandę Berry. Wśród zaproszonych gości także znaleźli się:

  • Stephen Kavanagh (dyrektor wykonawczy Interpolu)
  • Xolisile Chanylie (dyrektor Financial Intelligence Centre oraz były dyrektor prokuratury w Republice Południowej Afryki)
  • Altin Gysman (kierownik Intergrity Area Protected oraz African Field Ranger Training Services w Southern Africa Wildlife College)
  • Raja Kumar (przewodnicząca Financial Action Task Force)

Embed from Getty Images


Podczas tego wydarzenia, swoje przemówienie wygłosił gospodarz szczytu, William Hague, który również pełni funkcję przewodniczącego The Royal Foundation:

To, co nas łączy, to nasze wspólne zobowiązanie do wyeliminowania nielegalnego handlu dziką florą i fauną, aby zapewnić ochronę tych zagrożonych gatunków dla następnych pokoleń.

Embed from Getty Images


Natomiast książę William w swojej przemowie wyznał:

Nasz świat przyrody jest jednym z naszych największych atutów. Jest to lekcja, której nauczyłem się w młodym wieku od mojego ojca i dziadka - obu zaangażowanych przyrodników - a także od mojej niezapomnianej babci, której tak bardzo zależało na świecie przyrody. W tych czasach straty, największym pocieszeniem jest uhonorowanie tych, za którymi tęsknimy dzięki pracy, którą wykonujemy. Bardzo pociesza mnie postęp, jaki robimy, aby zakończyć nielegalny handel dziką florą i fauną. [...] Wciąż jest zbyt wielu przestępców, którzy uważają, że mogą działać bezkarnie, zbyt wiele istnień zostaje zniszczonych, a zbyt wiele gatunków jest na skraju wyginięcia z powodu tej ohydnej zbrodni. Ale jest powód do optymizmu. United for Wildlife postawił sobie za cel zapewnienie, że osoby zaangażowane w przestępstwa przeciwko dzikiej faunie i florze staną w obliczu międzynarodowej reakcji równie silnej i skoordynowanej, jak każda inna poważna i zorganizowana przestępczość; aby wydobyć ich złowrogie operacje z cienia i zapewnić, że społeczności są wystarczająco wyposażone, wzmocnione i wspierane, aby chronić siebie i swój naturalny świat.

Embed from Getty Images


Filmiki z tego wydarzenia:Prześlij komentarz