Wiadomość księżnej Kate dla narodowej drużyny kobiet w rugby + więcej!

niedziela, 9 października 2022

 Dwa dni temu twitterowe konto England Rugby udostępniło nagranie przedstawiające księżną Walii. W nim wyraziła swoje wsparcie kobiecej drużynie rugby z okazji rozpoczęcia sportowych zawodów Women's Rugby World Cup w Auckland w Nowej Zelandii. Oprócz przemówienia księżnej, również w tym poście uwzględniłam krótką wzmiankę na temat przyszłorocznego projektu księcia Williama oraz... halloowenowej kolekcji Party Pieces, której właścicielką jest Carole Middleton. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


England Rugby Twitter

Jej Królewska Wysokość (jako patronka Rugby Football Union oraz Rugby Football League) wystosowała krótką wiadomość dla angielskich rugbystek, w której życzyła powodzenia na tegorocznych zawodach Pucharu Świata w rugby kobiet, które rozpoczęły się 8 października (pierwszy mecz zakończył się dla Anglii powodzeniem, bowiem drużyna pokonała rywalki z Fidżi wynikiem 84-19).


Tak wyglądała reakcja zawodniczek na przemówienie księżnej:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(ta stylizacja nie zostanie uwzględniona w głosowaniu na najlepszą stylizację października)

Marynarka - Zara

Kolczyki - Kiki McDonough


***********************************************************************************


Jak podaje do informacji The Times, The Royal Foundation (prowadzona przez księcia i księżną Walii) rozpocznie wielką inicjatywę na rzecz bezdomności - jednego z najważniejszych obszarów znajdujących się w kręgach zainteresowań księcia Williama. Jak na razie szczegóły tychże działań nie są znane, ale wstępne zaprezentowanie tego projektu nastąpi na początku przyszłego roku!


***********************************************************************************


Halloween coraz bliżej, dlatego firma Party Pieces (prowadzona przez rodziców księżnej Kate, Carole i Michael Middleton) ogłosiła start sprzedaży kolekcji poświęconej temu wydarzeniu. Na Instagramie pojawiła się krótka wiadomość mamy księżnej, w której zdradziła jak spędzała Halloween w dzieciństwie oraz jakie ma plany na tegoroczne świętowanie:

Halloween jest dla mnie jesienną atrakcją. Wciąż pamiętam zabawy i lęki z mojego dzieciństwa: przebieranki, dekorowanie dyń czy zabawa ,,cukierek albo psikus''. W tym roku wyhodowałam nawet własne dynie, więc nie mogę się doczekać, aby udekorować je z moimi bliskimi.


***********************************************************************************


Na koniec - ciekawe zjawisko! Amal Larhlid z Londynu postanowiła w nieco niespotykany sposób upamiętnić dziedzictwo królowej Elżbiety II. Otóż przeprowadziła 150-kilometrowy lot samolotem Piper PA-28 nad Wielką Brytanią, aby z utworzonej trasy przedstawić... wizerunek zmarłej monarchini. Zebrane fundusze z tej wyprawy zostały przekazane organizacji Hospice UK. Coś wspaniałego!


1 komentarz