Co nowego?

poniedziałek, 24 października 2022

Pomimo przerwy od królewskich obowiązków, nie zabrakło kolejnych informacji na temat księcia i księżnej Walii. W ciągu kilku dni pojawił się list księżnej dla drużyny rugby, opublikowano nowe daty oficjalnych wyjść oraz... ogłoszono kolejnego premiera Wielkiej Brytanii! Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta.


twitter.com/KatesPowerSuit

15 października księżna Kate - jako patronka England Rugby League - wystosowała krótki list, w którym życzy narodowej drużynie rugby zwycięstwa podczas tegorocznych zawodów Rugby League World Cup. Można w nim przeczytać:

Chciałabym Wam życzyć powodzenia w zbliżających się turniejach Pucharu Świata. Jestem zaszczycona, że mogłam zostać patronką RFL, nie tylko dlatego, że wiem, jak ważny jest to moment dla Rugby League. [...] Jestem tak bardzo dumna z faktu, że to będzie najbardziej inkluzyjny Puchar Świata w Rugby League, ponieważ po raz pierwszy odbywa się on między drużynami mężczyzn, kobiet oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. [...] Życzę Wam powodzenia! Wiem, że wy sprawicie, że będziemy z Was dumni oraz nie mogę się doczekać, aż zobaczę Was wszystkich w akcji.

twitter.com/England_RL

 

***********************************************************************************


Pałac Kensington ogłosił nowe daty oficjalnych wyjść księcia i księżnej Walii (obecnie para książęca spędza czas ze swoimi dziećmi, które mają jesienną przerwę od nauki). Jak można zauważyć poniżej, początek listopada zapowiada się 


1 listopada - Książę William weźmie udział w Tusk Conservation Awards w Hampton Court Palace, aby uczcić ciężką pracę afrykańskich ekologów w celu zlikwidowania dzikiego handlu florą i fauną.


2 listopada - Książę William będzie uczestniczył w sympozjum dotyczącym organizacji charytatywnej Tusk Trust. Spotkanie odbędzie się w St. James's Palace.


3 listopada - Książę William i księżna Kate odwiedzą Scarborough, aby wziąć udział w oficjalnym uruchomieniu nowych funduszy, które zostaną przeznaczone na wsparcie zdrowia psychicznego młodych ludzi. Ta inicjatywa została podjęta we współpracy z The Royal Foundation.


***********************************************************************************


20 października Liz Truss zrezygnowała z pełnienia funkcji premiera Wielkiej Brytanii. Powodem tejże decyzji jest trwający kryzys gospodarczy i polityczny kraju. Z powodu rezygnacji, Liz Truss stała się najkrócej urzędującym premierem w historii Wielkiej Brytanii (stała na czele Partii Konserwatywnej przez dokładnie 45 dni).


Natomiast od dziś wiadomo, kto ją zastąpi. Nowym premierem został Rishi Sunak - brytyjski polityk indyjskiego pochodzenia. Od 2015 roku związany jest z Partią Konserwatywną, a w latach 2019-2022 pełnił funkcję sekretarza skarbu oraz kanclerza skarbu za rządów Borisa Johnsona.

Embed from Getty Images


Jutro Rishi Sunak ma zostać przyjęty przez króla Karola w Pałacu Buckingham. Nastąpi to tuż po spotkaniu brytyjskiego monarchy z Liz Truss, od której przyjmie oficjalną rezygnację.


1 komentarz

  1. Nowy premier na downing street 10 miejmy nadzieję że poradzi sobie trzymam kciuki ale jest jeszcze jeden mieszkaniec na downing street 10 który ostatnio chyba się nie zmienił chodzi tutaj o kota Larry 🐱 pozdrawiam i czekam na dalsze posty 😉

    OdpowiedzUsuń