Rozmowa z burmistrzynią Bostonu + Data i miejsce koronacji króla Karola III + więcej!

środa, 12 października 2022

Dziś książę William kontynuuje swoją działalność na rzecz ceremonii The Earthshot Prize, która odbędzie się w grudniu tego roku w Stanach Zjednoczonych! W godzinach popołudniowych przeprowadził wideorozmowę z burmistrzynią Bostonu (gospodarza wydarzenia), Michelle Wu. W tym poście również dodałam najnowsze informacje dotyczące koronacji króla Karola III, filmik z wizyty pary książęcej w BBC Radio 1 oraz ich prywatne wyjścia. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/MajestyMagazine

 

Głównym tematem konwersacji były przygotowania do ceremonii wręczenia nagród The Earthshot Prize oraz w jaki sposób władze jak i mieszkańcy Bostonu dbają o środowisko oraz jaką podejmują pracę na rzecz zrównoważonego rozwoju.


***********************************************************************************


Już wiemy kiedy i gdzie odbędzie się koronacja króla Karola III! Jak podał do informacji Pałac Buckingham, to niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce 6 maja 2023 roku, a jako miejsce koronacji podano Opactwo Westminsterskie! Nabożeństwu będzie przewodniczył Justin Welby, arcybiskup Canterbury. Jak można było przeczytać w krótkim oświadczeniu wydanym przez Pałac, wraz Karolem będzie koronowana jego żona, Królowa Camilla. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych w późniejszym czasie.


***********************************************************************************


Na twitterze Pałacu Kensington pojawił się filmik z podcastu, w którym wzięli udział książę William i księżna Kate. Dla przypomnienia - para książęca wraz z młodymi osobami poruszyli kwestię znaczenia zdrowia psychicznego. Rozmowa miała miejsce w studiu BBC Radio 1.


***********************************************************************************


A teraz zestawienie niezapowiedzianych/prywatnych wyjść księcia i księżnej Walii:

10 października - Książę William: Spotkanie z Alastairem Martinem (sekretarzem Księstwa Kornwalii):


11 października - Księżna Kate: Spotkanie z Amandą Berry (dyrektor generalną The Royal Foundation) oraz spotkanie dotyczące działalności na rzecz wczesnego dzieciństwa w Zamku Windsor.


1 komentarz

  1. Chyba maj to szczególny miesiąc dla rodziny królewskiej począwszy od kwietnia 9 ślub Karola i Camili 29 ślub Williama 23 kwiecień narodziny Louis a 2 maj narodziny Charlotte a 19 maj ślub Harry'ego Karol prowadzi Meghan a 6 maj narodziny syna Harry'ego. Tu się pojawia chyba dużo pytań czy Karol zaprosi Harry'ego wraz z rodziną na koronację czy przyjadą i czy chyba najważniejsze czy będzie to przełom w ich relacjach i w którą stronę pogodzenie się czy nie. Pozdrawiam 🤔

    OdpowiedzUsuń