Nowa fotografia króla Karola, królowej Camilli, księcia Williama i księżnej Kate! + więcej

niedziela, 2 października 2022

 Wczoraj po godzinie 22:00 brytyjskiego czasu Pałac Buckingham wydał nową fotografię z udziałem króla, królowej małżonki oraz księcia i księżnej Walii! Jak można było przeczytać w krótkim komunikacie prasowym, zdjęcie zostało wykonane 18 września tuż przed rozpoczęciem przyjęcia z udziałem światowych przywódców, które zostało zorganizowane w Pałacu Buckingham. Autorem zdjęcia jest Chris Jackson.


Photo: Chris Jackson

**********************************************************************************


Pałac Buckingham udostępnił również zdjęcia listów, które zostały wysłane do członków rodziny królewskiej z powodu śmierci królowej Elżbiety II. Do królewskiej rezydencji dotarło około 50 tysięcy listów, ale nie wykluczone, że ich liczba może się zwiększyć. Kto wie - może na tym zdjęciu jest także i mój list, który wysłałam w połowie września ;).


***********************************************************************************


Nowe monety z królem Karolem wkrótce trafią do sprzedaży! Wizerunek nowego monarchy pojawi się na monetach pamiątkowych o nominałach 5 funtów oraz 50 pensów. Podobizna króla została wykonana przez rzeźbiarza Martina Jenningsa oraz została oficjalnie zatwierdzona przez Jego Królewską Mość. Jak można zauważyć na poniższych zdjęciach, jego twarz została ukazana z lewego profilu, a nie z prawego, jak to było w przypadku królowej Elżbiety. 


***********************************************************************************


30 września książę William opublikował krótkie oświadczenie w związku z zakończeniem śledztwa w sprawie samobójstwa 14-letniej Molly Russell, które miało miejsce w 2014 roku. Dziewczyna targnęła się na swoje życie z powodu oglądania treści związanych z samookaleczaniem na różnych mediach społecznościowych oraz inspirowania się nimi.

Żaden rodzic nigdy nie powinien znosić tego, przez co przeszli Ian Russell i jego rodzina. Byli tak niesamowicie odważni. Bezpieczeństwo w sieci dla naszych dzieci i młodzieży musi być warunkiem wstępnym, a nie tylko namysłem. W


***********************************************************************************


29 września księżna Kate - w godzinach popołudniowych - zwołała spotkanie dotyczące jej działalności na rzecz wczesnego dzieciństwa.


1 komentarz

  1. Jakoś tak sztywno Kate i William ... Karol chyba troche się rozluźnił po objeciu tronu .

    OdpowiedzUsuń