Wizyta barona i baronessy Carrickfergus w Irlandii Północnej

czwartek, 6 października 2022

Dziś książę i księżna Walii - jako baron i baronessa Carrickfergus - udali się z oficjalna wizytą do Irlandii Północnej! Ta odbyli szereg ważnych spotkań, w tym spotkanie z mieszkańcami kraju wchodzącego w skład Zjednoczonego Królestwa oraz zapoznanie z działalnością następujących organizacji charytatywnych: Public Initiative for Prevention and Suicide, Trademarket oraz Carrick Connect. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

W pierwszej kolejności para książęca odwiedziła PIPS Charity (Public Initiative for Prevention and Suicide Ireland), której głównym zadaniem jest zapewnienie wsparcia kryzysowego dla osób z myślami samobójczymi oraz samo okaleczających się. Jak można przeczytać w komunikacie wydanym przez Pałac Kensington:

PIPS Charity została założona w 2003 roku po tragicznych śmierci czternastu młodych osób w Belfaście, które nastąpiły w krótkim odstępie czasu w 2002 roku. Zmuszeni do działania po tragicznych wydarzeniach interesariusze z całego miasta zebrali się, aby spróbować rozwiązać ten problem. Ta organizacja charytatywna zapewnia szereg dostosowanych do potrzeb profilaktyk: zapobiegnięciu samobójstw, poradnictwa i wsparcia w żałobie, a także zapewnia szkolenia członkom społeczeństwa, pomagając im zauważyć osoby zagrożone samobójstwem i zaoferować im swoje wsparcie.

Embed from Getty Images
.

Ich Królewskie Wysokości spotkali się z personelem i doradcami organizacji PIPS Charity, aby porozmawiać na temat ich pracy, która ratuje życie tysiącom młodych ludzi. Dowiedzieli się od nich o specjalnych szkoleniach przygotowawczych, przez które musieli przejść, aby podjąć się tego typu działań. Nie zabrakło również rozmów z podopiecznymi, którzy podzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami.

Embed from Getty Images


Ponadto książę William i księżna Kate zapoznali się z technikami stosowanymi w czasie terapii z udziałem młodych osób m.in. arteterapia. Następnie - wraz z wolontariuszami - zajęli się pakowaniem tzw. ,,Little Boxes of Hope''. Są one przekazywane dzieciom po ich czasie spędzonym w organizacji charytatywnej, aby pomóc im w pełni powrócić do zdrowia i zapewnić, że następnym razem rodzice czy ich opiekunowie będą lepiej przygotowani to radzenia sobie w tak kryzysowych sytuacjach.

Embed from Getty Images


Kolejnym przystankiem było Trademarket. Jest to targ uliczny i detaliczny znajdujący się w centrum Belfastu. W nim sprzedawane są różnego rodzaju potrawy, napoje oraz artykuły spożywcze, aby mieszkańcy mogli skorzystać z tych usług w jednym miejscu. W tym tygodniu otwarto kolejne stanowisko - bar, w którym przygotowywane są napoje alkoholowe, w tym drinki.

Embed from Getty Images


Kate i William postanowili skorzystać z okazji i wcielić się w barmanów. Każdy z nich miał przygotować własną kompozycję napoju, aby następnie ją skosztować.

Embed from Getty Images


Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z pracownikami i wolontariuszami należącymi do organizacji ,,Carrick Connect''. Jest to organizacja młodzieżowa, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby młodych osób borykających się z poważnymi problemami życiowymi. Oferowany jest mentoring dla osób w przedziale wiekowym 11-25 lat oraz programy wspierające zdrowie psychiczne i fizyczne.

Embed from Getty Images


Podczas spotkania ze zgromadzonymi, księżna miała okazję wziąć na ręce chłopca o imieniu Isaac. Na widok żony z małym dzieckiem, książę William powiedział: Więcej dzieci... to chyba zaklęcie rzucone na nas.

Embed from Getty Images


Ich Królewskie Wysokości również porozmawiali z zebranymi mieszkańcami Belfastu oraz Carrickfergus, których łączna frekwencja liczyła około 3 tysiące osób!

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - niezidentyfikowany

Bluzka - Winser London

Torebka - DeMellier

Kolczyki - Missoma

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:


1 komentarz

  1. Kate ładnie wyglądała z dzieckiem najlepiej, a co do ubioru widzę że znowu bluzki z wiązaniem pod szyją czy kokardą wracają do mody akurat tak się złożyło że mam prawie identyczną tylko biała od mamy a moja mama dawno w niej chodziła może z około 20 lat temu moda wraca chyba że się mylę 😉😁 pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń