Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - wizyta księcia i księżnej Walii w BBC Radio 1!

poniedziałek, 10 października 2022

 Jak co roku, 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wtedy poruszane są kwestie związane z problemami natury psychicznej oraz piętnowanie wiążących się z nimi chorób czy zaburzeń, aby - zamiast budzić negatywne emocje - wzbudzić w społeczności poczucie empatii i zrozumienia wobec osób, które się z tymi problemami zmagają. Od wielu lat książę i księżna Walii uczestniczą w różnego rodzaju kampaniach na rzecz zdrowia psychicznego więc ich dzisiejsza wizyta w BBC Radio 1 nie jest wielkim zaskoczeniem. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części posta!


twitter.com/KensingtonRoyal

Dziś książę William i księzna Kate odwiedzili siedzibę radia BBC Radio 1, aby wziąć udział w specjalnym programie poświęconemu zdrowiu psychicznym. Podczas nadawania, parze książęcej towarzyszyła czwórka młodych osób, która podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z problemami natury psychicznej. Podczas rozmowy w studiu, Ich Królewskie Wysokości podkreślili wielkie znaczenie zdrowia psychicznego oraz omawiali temat presji mediów społecznościowych oraz jakie są sposoby wyposażenia młodych ludzi w narzędzia, które pozwolą im się otworzyć i powiedzieć bliskim osobom o swoich uczuciach i emocjach.


twitter.com/KensingtonRoyal

Jak można przeczytać na stronie BBC:

Książę powiedział, że on i Kate chcą ,,odbyć sensowną rozmowę na temat zdrowia psychicznego''. Catherine dodała: ,,Pierwszym krokiem dla nas wszystkich jest kontynuowanie tych rozmów i szukanie pomocy''. W zapowiedzi opublikowanej w poniedziałek, księżna powiedziała słuchaczom, że ,,Newsbeat [nazwa studia, w którym prowadzony był program z udziałem pary książęcej] zabrzmi nieco inaczej''. William dodał, że zostanie poruszona kwestia narzędzi zdrowia psychicznego - dostarczaniu ludziom umiejętności radzenia sobie i zasobów w celu złagodzenia lęku i depresji. [...] 


Podcast będziecie mogli posłuchać na stronie BBC Radio 1 o godzinie 13:45 oraz 16:45 polskiego czasu [TUTAJ].


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Zara

Naszyjnik - Laura Lombardi


Prześlij komentarz