Książę i księżna Walii na obchodach 10-lecia działalności Coach Core + Audiencja w Pałacu Buckingham

czwartek, 13 października 2022

 Dziś Coach Core obchodzi swoje 10-lecie działalności! Z tej okazji książę i księżna Walii udali się z wizytą do Copper Box Arena w Queen Elizabeth Olympic Park, aby spotkać się z podopiecznymi organizacji oraz uczestniczyć w różnorodnych, sportowych aktywnościach. Tego samego dnia - ale nieco wcześniej - książę William przewodniczył inwestyturze, która odbyła się w Sali Tronowej Pałacu Buckingham. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!


Photo: Kin Cheung/AP/Shutterstock

Jak można przeczytać na stronie internetowej organizacji Coach Core:

Coach Core to organizacja charytatywna zajmująca się zatrudnieniem i edukacją, która wykorzystuje społecznościowe praktyki sportowe, aby dotrzeć do młodych dorosłych, którzy nie pracują, nie kształcą się ani nie chodzą do szkoły, aby nie tylko zmienili swoje przyszłe ścieżki, ale także mieli pozytywny wpływ na społeczności, które bardzo potrzebują usług sportowych. Chcemy napędzać mobilność społeczną tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna i zwiększać poziom aktywności tam, gdzie jest on najniższy.

Embed from Getty Images


Program Coach Core składa się z pięciu punktów:

 1. Zbieranie funduszy w celu wsparcia i rozwijania młodych dorosłych.
 2. Tworzenie sieci dla pracodawców, którzy mogą podzielić się swoimi zasobami, doświadczeniami i rozwiązaniami.
 3. Współpraca z organizatorami szkoleń, aby rozwijać praktykantów, którzy potem zdobywają akredytowane kwalifikacje, doświadczenie i możliwości.
 4. Stawianie młodej osoby w centrum wszystkiego oferując m.in. osobiste wsparcie i mentoring.
 5. Tworzenie efektu domina poprzez społeczność, gdy praktykanci angażują się i inspirują poprzez sesje coachingowe.

Współzałożycielami tej organizacji są książę i księżna Walii oraz książę Harry.

Embed from Getty Images


Na arenie zorganizowano różnego rodzaju dyscypliny sportu. Książę William skorzystał z gry w piłkę nożną oraz boksu. Natomiast księżna Kate zagrała w grę Boccia.

Embed from Getty Images


Podczas tego wydarzenia, Jego Królewska Wysokość wygłosił swoje przemówienie, w którym powiedział:

Sport wywiera niesamowity sposób na zapewnienie nadziei, więzi i możliwości, a kiedy Coach Core powstał przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2012 roku, został zaprojektowany tak, aby wykorzystać tę moc, aby pomóc zmienić życie młodych ludzi. Wszyscy w życiu napotykamy jakieś bariery i wyzwania, a ich pokonanie może czasami wymagać niesamowitej odwagi. Jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość dla nas wszystkich.

Embed from Getty Images


Pałac Kensington na Twitterze:


CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Chanel

Spodnie - Roland Mouret

Naszyjnik - Astley Clarke

Kolczyki - Spells of Love

Szpilki - Gianvito Rossi

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:
***********************************************************************************


Dziś w Sali Tronowej Pałacu Buckingham odbyła się pierwsza inwestytura księcia Williama od czasu śmierci królowej Elżbiety II. Tym razem Order Imperium Brytyjskiego otrzymały m.in. :


Vanessa Redgrave - brytyjska aktora filmowa, otrzymała tytuł Damy Komandora za zasługi dla sztuki filmowej i teatralnej.


Sierżant Emma Probert - funkcjonariuszka ochrony księcia i księżnej Walii; została mianowana członkiem Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego.


6 komentarzy

 1. Czy dobrze widziałam Kate dotknęła Williama. Nie wiem czy dobrze pamiętam jak Meghan tak zrobiła Harremu to mówiono że złamała protokół, a teraz to nie jest identyczna sytuacja? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samo dotknięcie męża czy żony nie jest czymś kontrowersyjnym, a tym bardziej nie jest to złamanie protokołu. Czasami odruchowo dotyka się partnera po plecach, żeby np. szedł pierwszy więc nie jest nic w tym niestosownego. Natomiast kwestia trzymania się za ręce czy okazywanie bardziej romantycznych gestów podczas ważnych uroczystości/ważnych oficjalnych wyjść to jest jednak temat do dyskusji. Również pozdrawiam ;).

   Usuń
  2. Dzięki za odp rzeczywiście to jest temat do dyskusji dla niektórych jest ok innych nie. A wracając do Harrego mi się wydaje że tak samo prawie zawsze trzymał Meghan za rękę i na pogrzebie również i innych uroczystościach również ale można tak okazywać wsparcie, oznakę jestem tutaj wspieramy się razem, tak samo dla jednych jest to ok dla innych nie. Trudno tutaj pogodzić obie strony pozdrawiam 🤔

   Usuń
  3. Jesli uczestniczyli , w królewskim pogrzebie powinno dostosować sie do protokolu.Nic ich nie tlumaczy.
   Jak sa na galach,imprezach poza królewskich to ich sprawa,skoro opuścili rodzine. .

   Usuń
 2. Oni często się tak dotykają ..i jest to normalne i dozwolone.Protokół zabrania np.trzymania się za ręce - Harry nawet na pogrzebie i każdej uroczystości musi iść za rączkę z żoną ...William też , trzyma za rękę żonę , ale w mniej oficjalnych momentach i chwalą mu (im) za to

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tym dotknięciem to rzeczywiście sprawa dyskusyjna każdy z nas inaczej może to ocenić. Kate super ma marynarkę. Nowy post na: www.opowiadaniadagaitomekswk.blogspot.com link jest również na tej stronie podany w liście blogów za co dziękuję autorkom bloga pozdrawiam😉

  OdpowiedzUsuń