Wizyta księcia Williama w Dockhead Fire Station

czwartek, 9 września 2021

 Dziś książę William odbył pierwsze, oficjalne wyjście po wakacjach! Odwiedził jedną z remiz strażackich znajdujących się na terenie Londynu, aby tam spotkać się ze strażakami oraz ratownikami i medykami. Okazją do spotkania z nimi był obchodzony tego dnia Dzień Służb Ratunkowych. Jest to dzień narodowy w całej Wielkiej Brytanii, którego wsparcie zadeklarowała królowa Elżbieta, premier oraz najwyżsi ministrowie Irlandii Północnej, Szkocji i Walii. Po więcej informacji, zapraszam do dalszej części posta!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

9 września jest szczególnym dniem dla służb ratunkowych - policjantów, strażaków i medyków. To oni stoją na pierwszej linii frontu. Szczególnie przekonali się o tym lekarze oraz ratownicy medyczni, dla których poprzedni rok był bardzo ciężki - ze względu na pandemię koronawirusa. Utworzony hasztag #999Day ma na celu promować pracę służb ratowniczych, odpowiedzialnie korzystać ze służb ratunkowych, edukować ludzi w zakresie przeprowadzenia pierwszej pomocy oraz promować działalność wolontariatu.

Embed from Getty Images

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Emergency Services Day, każdego roku:

  • wyróżnianych jest 999 bohaterów, którzy służą lub służyli w służbie ratunkowej
  • promowana jest możliwość podjęcia kariery lub przystąpienia do wolontariatu służb ratunkowych
  • promowane jest odpowiedzialne korzystanie ze służb ratunkowych
  • organizowane są zajęcia dla społeczeństwa polegające na poprawnym udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej
  • promowane są organizacje charytatywne zarządzane przez służby ratunkowe jak i ich praca na rzecz społeczeństwa
  • promowane są kampanie prowadzone przez służby ratunkowe znajdujące się na pierwszej linii

Embed from Getty Images

Książę William miał okazję spotkać się z 5-letnią Lilą, która zasłabła, a na pomoc jej ruszyła technik pogotowia ratunkowego, Charlotte Speers oraz dwóch strażaków, Marc Rustage oraz James Knight. Również swoją historię opowiedział Ravi - chłopak, który został uratowany przez załogę RNLI Scarborough. Wpadł do wody, ale dzięki wcześniejszym radom udzielonym przez ratowników wodnych, był w stanie utrzymać się na powierzchni wody przez godzinę czyli tak, aby pomoc mogła dotrzeć na czas.

Embed from Getty Images

Wśród obecnych na tym wydarzeniu znaleźli się także komisarz Ryan Legge i komendant Ahmet Mavitunali, którzy uratowali życie 6-letnie dziewczynce o imieniu Noura, która odniosła poważne obrażenia z rąk ojca. Jego Królewska Wysokość wysłuchał również opowieści Mariam, która została uratowana przez strażaków. Udało się ją wydostać z 8 piętra płonącego budynku New Providence Wharf. Pożar ten miał ma miejsce na początku 2021 roku.

Embed from Getty Images

Filmik z wizyty:


Prześlij komentarz