Księżna Kate z wizytą w hrabstwie Kumbria + Filmik z udziałem Charlotte i Louisa!

Dziś księżna Cambridge odwiedziła tereny jeziora Windermere znajdującego się w hrabstwie Kumbria. Tego dnia spotkała się z ofiarami Holokaustu, które opowiedziały jej jak uporały się z tak dużą traumą po spędzeniu kilku lat w obozach koncentracyjnych. Nie zabrakło również spotkań z dziećmi-skautami, podczas których księżna spróbowała różnych zajęć związanych z aktywnością fizyczną. Kate porozmawiała również z członkami rodziny ,,dzieci z Windermere''. Po więcej szczegółów, zapraszam do dalszej części!

twitter.com/KensingtonRoyal

Na początku Jej Królewska Wysokość spotkała się z dziećmi należącymi do brytyjskiej organizacji - RAF Air Cadets. Jest to organizacja, której działania opierają się na organizowaniu zajęć na świeżym powietrzu czyli m.in polowanie, strzelanie z karabinu, latanie szybowcami. Oprócz tego, że Kate jest patronką tej organizacji od 2015 roku, jest także zwolenniczką spędzania jak największej ilości czasu na dworze. Jak podał do informacji Pałac Kensington:

Księżna Cambridge wierzy, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu odgrywa kluczową rolę w przyszłym zdrowiu i szczęściu dzieci i młodzieży, budując fundamenty, które przetrwają przez całe życie, zachęcając do aktywnego poszukiwania i możliwości tworzenia i wzmacniania pozytywnych relacji.

Embed from Getty Images

Wśród zajęć zorganizowanych dla przyszłych kadetów znalazła się przejażdżka na rowerze górskim, wspinaczka oraz spacer po terenach górzystych (z nich skorzystała również księżna Cambridge). Co ciekawe, po przeprowadzonej renowacji, ponownie otwarto specjalne centrum szkoleniowe RAF Air Cadets znajdujące się na terenie Krainy Jezior. Takie rozwiązanie umożliwi przyciągnięcie jak największej liczby osób z całej Wielkiej Brytanii, aby brać udział w różnorodnych aktywnościach na świeżym powietrzu.

Embed from Getty Images

Następnie księżna udała się na spotkanie z osobami, które nazywane są ,,dziećmi z Windermere''. Była to grupa dzieci licząca około 300 osób. Po strasznym bólu i traumie doświadczonej podczas pobytu w gettach i obozach koncentracyjnych w 1945 roku, przybyły na tereny Krainy Jezior, gdzie tam miały okazję odzyskać siły i odbudować swoje życie na nowo. Obóz ten został dla nich zorganizowany na osiedlu mieszkaniowym Calgarth Estate w Troutbeck Bridge - miejscowości znajdującej się w pobliżu jeziora Windermere.

Embed from Getty Images

W czasie podróży łodzią Steam Launch Osprey (która ma obecnie 119 lat!), księżna usłyszała kilka poruszających historii z życia ocalałych. Wśród nich jest Arek Hersh (w czasie II wojny światowej, stracił wszystkich członków rodziny; obecnie mieszka w okolicach Leeds; napisał książkę A Detail of History oraz prowadzi prezentacje na temat swoich doświadczeń w Beth Shalom Holocaust Centre) oraz Ike Alterman (urodził się na południu Polski, był więźniem Auschwitz, Buchenwald i Theresienstandt; obecnie mieszka w Manchesterze, gdzie prowadził salon jubilerski).

Embed from Getty Images

Jak można przeczytać wypowiedź księżnej na twitterze Pałacu Kensington:

Chciałam osobiście poznać niektórych ocalałych, Ike'a i Arka, aby usłyszeć ich historie; o tym, jak utworzyli własne firmy, pisali książki i do dziś grają w golfa. To było tak przejmujące usłyszeć, jak ich czas spędzony w Krainie Jezior, ciesząc się rekreacją na świeżym powietrzu, sportem i arteterapią, pozwolił im zacząć odbudowywać swoje życie, a ostatecznie założenie rodzin tutaj w Wielkiej Brytanii.

twitter.com/KensingtonRoyal

twitter.com/KensingtonRoyal

Potem księżna spotkała się z rodzinami ocalałych z Holokaustu w Jetty Museum. Jak powiedziała Rhian Harris, dyrektor naczelna muzeum:

Byliśmy zachwyceni mogąc powitać księżnę Cambridge w muzeum i zorganizować tak przejmujące spotkanie z ocalałymi z Holokaustu. Księżna mogła usłyszeć niezwykłe historie ocalałych i wsparcie, jakie otrzymali w Kumbrii po wojnie. Dowiedziała się jak Kraina Jezior zapewniała dostęp do wspaniałej przestrzeni na świeżym powietrzu, co pomogło ocalałym w rozpoczęciu leczenia.

Embed from Getty Images

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Really Wild Clothing

Kurtka - Seeland

Top - Boden

Kolczyki - Liv Thurlwell

Botki - See by Chloe

Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:

****************************************************************

Po zakończonej wizycie w hrabstwie Kumbria, księżna wróciła do Pałacu Kensington helikopterem. Jak się okazało - na mamę niecierpliwie czekała księżniczka Charlotte oraz książę Louis. Jedna z internautek pochwaliła się nagraniem, na którym widać książęce rodzeństwo.


4 komentarze:

  1. "obecnie mieszka w Manchesterze, gdzie tam prowadził" - niepotrzebne tam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kate wyglada bardzo ładnie

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię Kate w takim codziennym wydaniu. Widać że spotykając się z dziećmi jest w swoim żywiole.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Cambridge Family , Blogger