Jak wyglądały ostatnie dni wakacji Kate, Williama i ich dzieci? + więcej informacji

piątek, 3 września 2021

 Trochę czasu minęło od opublikowania ostatniego posta na blogu, ale - zgodnie z rozpoczęciem miesiąca wrzesień - bierzemy się do roboty! :) Kolejne informacje na temat rodziny ujrzały światło dzienne dokładnie kilka dni temu. Dotyczą one ostatnich dni wakacji, a także wpisów na oficjalnym twitterowym koncie Pałacu Kensington oraz krótkiej wzmianki o rzekomo planowanej przeprowadzce... Po więcej zapraszam do dalszej części posta!

vanityfair.com

Zaczynamy od jednej z najważniejszych informacji. Jak się okazało, oprócz pobytu na archipelagu Scilly,  rodzina z Cambridge spędziła ostatnie dni wakacji w posiadłości Królowej Elżbiety II w Balmoral. Dla monarchini to pierwsze wakacje bez męża, księcia Philipa, ale przez ten wolny czas towarzyszą jej bliscy członkowie rodziny. W sierpniu postanowił ją odwiedzić wnuk z rodziną. Jak podaje brytyjska strona Daily Mail, Cambridgeowie pobyli tam 7 dni. Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole, do której uczęszczają książę George i księżniczka Charlotte, odbędzie się 9 września

************************************************************

29 sierpnia pojawiła się informacja, że książę i księżna Cambridge ,,poważnie rozważają'' przeprowadzkę do Windsoru, aby być bliżej Królowej. Jak podaje do informacji strona internetowa Royal Central, powodem jest przyjmowanie przez parę książęcą roli starszych członków rodziny królewskiej. Ta decyzja spowodowałaby wyprowadzkę z Anmer Hall w Norfolk. Na razie nie wiadomo czy ta zmiana zostanie potwierdzona, ponieważ dzieci pary książęcej uczęszczają do szkoły i przedszkola w Londynie, a dzielenie obowiązków między stolicą Wielkiej Brytanii a Windsorem jest dosyć skomplikowana. Być może pojawi się niedługo kolejna informacja w tej sprawie...

*****************************************************************

8 sierpnia reprezentantka Wielkiej Brytanii, Lauren Price, zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w boksie. Gratulacje złożył książę William:

Gratulacje dla Lauren Price za zdobycie złota olimpijskiego w boksie. Fantastycznie było usłyszeć Twoją historię jezcze przed rozpoczęciem Igrzysk. Wiem, że Twoja babcia Linda i całe Ystad Mynach będzie tak dumne z Twojego niesamowitego osiągnięcia jak my! W

To właśnie Lauren Price była gościem rozmowy z Jego Królewską Wysokością, która miała miejsce przed jej wyjazdem na zawody do stolicy Japonii. Jeśli ktoś jest zainteresowany wywiadem, możecie go obejrzeć TUTAJ.

*******************************************************

Również 8 sierpnia miała miejsce ceremonia zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z tego powodu Pałac Kensington opublikował trzy krótkie tweety:

Co za niesamowite Igrzyska Olimpijskie. Drużyno Wielkiej Brytanii - wszyscy wykazaliście się taką siłą, pasją i determinacją w trudnych okolicznościach i sprawiliście, że naród jest z Was niesamowicie dumny!

To fantastyczne jest widzieć tak wielu sportowców uczestniczących i stojących na podium, którzy otrzymali wsparcie od SportsAid na pewnym etapie kariery, aż 242 z 398 sportowców było wcześniej wspieranych przez tą organizację charytatywną.

SportsAid odgrywa istotną rolę w pomaganiu młodym sportowcom w przezwyciężaniu trudności finansowych, jakie napotykają w dążeniu do stania się następną generacją olimpijczyków, paraolimpijczyków i mistrzów świata.

*******************************************************

12 sierpnia The Diana Award wprowadziła nową inicjatywę o nazwie Future Forward. Jest to plan, który określa, w jaki sposób młodzi ludzie będą otrzymywać wsparcie od innych w dokonywaniu pozytywnych zmian w swoim życiu w ciągu najbliższych 5 lat. Na Twitterze Pałacu Kensington jest napisane::

Jesteśmy podekscytowani zobaczeniem tego, co Diana Award może zrobić, żeby młodzi ludzie mogli wspólnie dużo osiągnąć. Wspaniałe jest dowiedzieć się więcej o dzisiejszej inicjatywie Future Forward.

Więcej można przeczytać TUTAJ.

**************************************************************

12 sierpnia był również Międzynarodowym Dniem Młodzieży. Pałac Kensington opublikował krótką wiadomość na temat działalności i zaangażowania młodego pokolenia w ochronę środowiska. Nawiązano również do The Earthshot Prize, z którą zaangażowany jest książę Cambridge. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 17 października tego roku.

Młodzi ludzie inspirują nas każdego dnia swoją pomysłowością do wprowadzania zmian i zdolnością do wspólnego działania. Z powodu Międzynarodowego Dnia Młodzieży, poprzez Generation Earthshot, świętujemy zapał i pasję młodych ludzi do pomocy w naprawie naszej planety.

****************************************************

The Royal Foundation powiększyła się o kolejnego pracownika! Na stanowisko dyrektora ds. badań powołano Kully Kaur-Ballagen, która wcześniej pracowała w Ipsos MORI - firmie zajmującej się badaniem rynku w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Swoją pracę w fundacji rozpoczęła na początku września.

**************************************************************

19 sierpnia obchodzony był World Photography Day. Z tej okazji Pałac Kensington podzielił się czterema fotografiami wykonanymi przez najmłodszych finalistów inicjatywy Hold Still, która została zorganizowana przez księżną Cambridge i National Portrait Gallery. Te zdjęcia idealnie pokazują ludzką codzienność w trakcie pandemii, ponieważ, jak napisał Pałac Kensington: Fotografia ma niezwykłą zdolność tworzenia trwałego zapisu tego, czego wszyscy doświadczyliśmy i czego doświadczamy.

******************************************************

Jak podaje do informacji The Telegraph, książę William pomógł afgańskiej rodzinie w ucieczce z ich ojczystego kraju. Chodzi o jednego z oficerów, z którym książę miał okazję się poznać w czasie nauki w Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst. Aby upewnić się, że on i jego rodzina jest bezpieczna, William poprosił Roba Dixona, brytyjskiego komandora porucznika, o wykonanie kilku telefonów w celu przeprowadzenia ewakuacji tejże rodziny. Pomimo wielkiego chaosu panującego na lotnisku w Kabulu, udało się przetransportować znajomego księcia i jego bliskich do bezpiecznego miejsca.

*************************************************

Na koniec dobra wiadomość - na oficjalnej stronie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej powrócił kalendarz wyjść. Z powodu pandemii, ta opcja została usunięta ze strony internetowej, a wyjścia członków rodziny królewskiej były dopiero ogłaszane po ich zakończeniu. Jeśli ktoś jest zainteresowany, kalendarz ten znajduje się TUTAJ. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się w nim nowe wyjścia Kate i Williama. Już nie mogę się doczekać!

Prześlij komentarz