Wizyta księżnej Kate w RAF Brize Norton w Oxfordshire + Książę William na ulicach Londynu + Nowe zdjęcia Kate, George'a i Charlotte! + więcej

środa, 15 września 2021

 Dzisiaj księżna Kate odwiedziła RAF Brize Norton w Oxfordshire, aby dowiedzieć się więcej na temat ewakuacji ludności cywilnej z Afganistanu do Wielkiej Brytanii. Temu procesowi podlegali obywatele Zjednoczonego Królestwa oraz Afgańczycy współpracujący z brytyjskim rządem. 16 sierpnia 2021 roku Talibowie zajęli stolicę Afganistanu, Kabul, a ponieważ to było ostatnie i największe miasto zajęte przez Talibów, wiązało się to z przejęciem całego kraju przez to ugrupowanie islamistyczne. Ze względu na obecne władze, tutejsza ludność cywilna postanowiła ewakuować się za granicę. Po więcej informacji zapraszam do dalszej części posta!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jej Królewska Wysokość dowiedziała się więcej na temat operacji PITTING, której zadaniem była ewakuacja brytyjskiego społeczeństwa oraz osób współpracujących z Wielką Brytanią z terenów Afganistanu. Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Kensington:

Operacja PITTING, największa od ponad 70 lat akcja pomocy humanitarnej, trwała od 14 do 28 sierpnia, podczas której Królewskie Siły Powietrzne przetransportowały z Kabulu 15 tysięcy osób. W ciągu tych dwóch tygodni, do RAF Brize Norton przybyło 850 osób, które otrzymały żywność, odzież, zabawki dla dzieci, pomoc medyczną oraz produkty do pielęgnacji dzieci i higieny, w czasie gdy ich dane osobowe były analizowane.

Embed from Getty Images

W dalszej części można przeczytać:

Operacja PITTING obejmowała każdą jednostkę stacjonującą w RAF Brize Norton, a personel wspierał tę operację wraz z Królewską Marynarką Wojenną, armią brytyjską, władzami lokalnymi i organizacjami pomocowymi w Afganistanie i Wielkiej Brytanii. Pełna flota samolotów transportowych z RAF Brize Norton latała przez całą dobę, aby wesprzeć ewakuację, w tym rekordowy lot samolotem RAF C17 Globemaster, który jednym lotem zabrał 439 pasażerów z Kabulu. Samoloty biorące udział w operacji przewoziły również zaopatrzenie, począwszy od odzieży i żywności dla ewakuowanych.

Embed from Getty Images

Jej Królewska Wysokość spotkała się z personelem wojskowym oraz wolontariuszami Repatrition Centre, który stał się tymczasowym miejscem pobytu dla imigrantów. W nim realizowano klucze dostaw i wsparcie tych, którzy przybyli z Afganistanu do Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również rozmów z cywilami, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w akcję.

Embed from Getty Images

Pod koniec wizyty, księżna wpisała się do księgi pamiątkowej.

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Marynarka - Reiss

Bluzka - Goat

Czółenka - Emmy London

Torebka - Tusting

Kolczyki - All the Falling Stars

Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:***************************************************************

Dziś książę William został zauważony na ulicach Londynu, a dokładnie w okolicach London Eye! Okazją do wizyty w tych okolicach było nakręcenie filmiku, który zostanie zaprezentowany podczas 2021 United Nations Climate Change Conference, które odbędzie się w dniach 1 listopada - 12 listopada tego roku. Pojawiło się kilka zdjęć...

...oraz filmik:

***************************************************************

Wczoraj pojawiły się nowe zdjęcia z udziałem Kate, George'a i Charlotte! Zostały one wykonane w sklepie papierniczym znajdującym się na King's Road w Londynie. Prawdopodobnie były to ostatnie zakupy przed rozpoczęciem edukacji dzieci w Thomas's Battersea School. Jak podają do informacji media, dzieci kupiły dla siebie przybory szkolne za pieniądze z własnego kieszonkowego. Trudno nie zwrócić uwagi na to jak George jest wysoki. Za kilka lat dogoni wzrostem mamę, a kto wie - może będzie wyższy od taty (!).

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

(zastanawiam się właśnie czy tę stylizację umieścić w głosowaniu na stylizację września; w razie czego dajcie znać w komentarzach czy to zrobić czy może bardziej nastawić się na stylizacje z oficjalnych wyjść)

Sukienka - & Other Stories

Sandały - Dune Leonore

twitter.com/middletonbrasil

Znalazłam jeszcze taką perełkę :).

*********************************************************************

Dziś książę Harry obchodzi swoje 37.urodziny! Z tej okazji Pałac Kensington dodał krótką wzmiankę ze zdjęciem księcia Sussex. Wszystkiego najlepszego!

********************************************************************

13 września pojawiła się informacja, że do The Earthshot Prize (zainicjowanej m.in przez księcia Williama) dołączy John F. Kennedy Library Foundation! Jak można przeczytać na oficjalnej stronie The Royal Foundation:

W 59.rocznicę przemówienia, które pobudziło zbiorowe wysiłki związane z misją dotarcia na Księżyc, JFK Library Foundation dołączy do misji The Earthshot Prize, zainicjowanej przez The Royal Foundation, jako partner globalnego sojuszu. 12 września 1962 roku, w przełomowym przemówieniu na Rice University, prezydent Kennedy rzucił USA wyzwanie: wylądować człowiekowi na Księżycu w ciągu dekady i bezpiecznie sprowadzić go z powrotem na Ziemię. [...] Ta definiująca mowa i stworzony przez nią optymizm były inspiracją dla starań The Royal Foundation, aby stawić czoła jednemu z najpoważniejszych wyzwań naszych czasów - zagrożeniu dla naszego środowiska naturalnego. The Earthshot Prize, zapoczątkowana w 2020 roku, ma na celu ukierunkowanie tego samego ducha wspólnego działania i optymizmu w celu odkrywania, świętowania i skalowania najnowocześniejszych rozwiązań największych światowych wyzwań środowiskowych, aby pomóc w poprawie planety do 2030 roku.

5 komentarzy

 1. Kate jakoś przytyła na buzi czy mi się wydaje…

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie Kate nie wyglada zbyt dobrze w tej stylizacji. Długie spodnie sunące się po ziemi, wielka marynarka, wyglada jakby pożyczyła ją od męża. Nie podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S Co do tej drugiej stylizacji to możesz ją dodać do głosowania. Podoba mi się bardziej niż z wizyty w siedzibie RAF :)

   Usuń
  2. Marynarka jest zupełnie w porządku. Spodnie też uważam za długie o 2 cm. Domyślam się, że przez taką ich długość chce zniwelować dysproporcje ciała, ale mogłyby być ciut krótsze. Za to do wyższych butów będą już w porządku. Czytałam kiedyś taką modową radę, aby kupować buty o podobnej wysokości obcasów i wtedy będą pasować do nich wszystkie zakupione spodnie, ale to nierealne:)

   Usuń
 3. Cieszę się że para książęca wraca do obowiązków po wakacjach. Najbardziej ciekawa jestem działaności księcia Williama dotyczącej środowiska. Jest to naprawdę poważna sprawa dlatego mam nadzieje że jego działania nie spełzną na niczym.

  OdpowiedzUsuń