Księżna Kate na spotkaniu z mistrzami US Open + więcej

piątek, 24 września 2021

 Dzisiaj mogliśmy podziwiać księżną Kate w sportowym wydaniu. Tego dnia spotkała się ze zwycięzcami tegorocznego US Open, w tym z Emmą Raducanu - 18-letnią brytyjską tenisistką, która jako pierwsza w historii Wielkiej Brytanii, odniosła sukces w tych międzynarodowych mistrzostwach rozgrywających się w Stanach Zjednoczonych. Kate również miała okazję pokazać swoje umiejętności związane z grą w tenisa. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!

twitter.com/HelloCanada

Jak podał do informacji Pałac Kensington:

Jej Królewska Wysokość jest pasjonatką wspierania tenisa amatorskiego i zachęcania młodych ludzi ze wszystkich środowisk do zaangażowania w ten sport. LTA Youth to innowacyjny program, którego celem jest inspirowanie kolejnego pokolenia graczy w wieku 4-18 lat. Program ten ma na celu pomoc większej liczbie dzieci cieszyć się korzyściami płynącymi z gry i pozostawania w tenisie, niezależnie od wieku, płci, zdolności, niepełnosprawności lub pochodzenia.

Embed from Getty Images

Jak wspomniałam na wstępie posta, Kate porozmawiała z brytyjskimi tenisistami, w tym z  tegorocznymi zwycięzcami zawodów US Open. W 2021 roku zostali nimi:

Gra pojedyncza mężczyzn: Danił Miedwiediew (Rosja)

Gra podwójna mężczyzn: Rajeev Ram (Stany Zjednoczone), Joe Salisbury (Wielka Brytania)

Gra pojedyncza kobiet: Emma Raducanu (Wielka Brytania)

Gra podwójna kobiet: Samantha Stosur (Australia), Zhang Shuai (Chiny)

Gra mieszana: Desirae Krawczyk (Stany Zjednoczone), Joe Salisbury (Wielka Brytania)

Embed from Getty Images

Następnie wszyscy udali się na kort, gdzie rozegrano mecz tenisa. W nich wzięła udział księżna Kate - najpierw w parze z Emmą Raducanu, a następnie z Joem Salisbury. Księżna od wielu lat jest zaangażowana w sprawy związane z tą dyscypliną sportu - od czasów panieńskich jest częstą bywalczynią na zawodach na Wimbledonie, a od 2016 roku pełni rolę patronki All England Lawn Tennis and Croquet Club. 

Embed from Getty Images

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie. Wśród tenisistów, z którymi spotkała się Kate, również znaleźli się: Alfie Hewett (brytyjski tenisista na wózku inwalidzkim; obecnie numer 1 na świecie w deblu) oraz Gordon Reid (brytyjski tenisista na wózku inwalidzkim; obecnie zajmuje 4 miejsce na świecie w grze pojedynczej oraz 1.miejsce w deblu).

Embed from Getty Images

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Kurtka - Poivre Blanc

Spódniczka - Poivre Blanc

Koszulka polo - Poivre Blanc

Buty - The Roger Advantage

Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:


*******************************************************************

Księżna Kate napisała krótką wiadomość na oficjalnym twitterowym koncie Pałacu Kensington. Dotyczy ona kolejnego tragicznego wydarzenia związanego z przemocą wobec kobiet w Wielkiej Brytanii. Ofiarą zbrodni została Sabina Nessa - 28-letnia nauczycielka pochodząca z południowego Londynu. Została zamordowana podczas pięciominutowego spaceru z miejsca zamieszkania do pobliskiego pubu. Londyńska policja aresztowała 38-letniego mężczyznę, który miał się dopuścić tego bestialskiego czynu.

Sabina Nessa; źródło: cnn.com

W krótkim oświadczeniu księżnej Cambridge można przeczytać:
Zasmuca mnie strata kolejnej niewinnej młodej kobiety na naszych ulicach. Moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi Sabiny oraz z wszystkimi tymi, których dotknęło to tragiczne wydarzenie. C

7 komentarzy

 1. To straszne przez co my, kobiety, musimy przechodzić… Aż strach wychodzić z domu, bo wtedy albo ktoś będzie zaczepiał albo będzie składał moralne propozycje lub broń Boże - dopuści się na nas przestępstwa. Ciężkie czasy - podobno XXI wiek a jednak średniowiecze…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *niemoralne miało być

   Usuń
  2. Niestety muszę przyznać Ci rację. Największą rolę odgrywa wychowywanie tych mężczyzn, przekazanie tego, że każdej kobiecie należy się szacunek, a nie traktować je jak zabawki czy worki treningowe. Co za okropne czasy…

   Usuń
 2. Jak myślicie, jaką sukienkę założy Kate na premierę filmu o Bondzie? Coś nowego czy może coś sprzed kilku lat? Ja stawiam na sukienkę z gali BAFTA z 2011 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że jednak wybierze coś nowego

   Usuń
  2. coś nowego, może czymś zaskoczy

   Usuń
 3. Po przerwie w bezpośrednich spotkaniach z ludźmi miłoby zobaczyć coś nowego zwłaszcza w dosyć wyjątkowej sytuacji. Z drugiej strony jak widzę rozrzutność i próżność w dobieraniu garderoby u pewnych osób, napawa mnie to obrzydzeniem.

  OdpowiedzUsuń