Książę William na The Who Cares Wins Awards 2021 w The Roundhouse

wtorek, 14 września 2021

Dziś wieczorem odbyła się gala Sun's Who Cares Wins Awards 2021 w The Roundhouse w Londynie, która została zorganizowana przez znany brytyjski dziennik, The Sun. Jak się okazało - na tym wydarzeniu pojawił się książę William, pomimo tego, że jego obecność na tym wydarzeniu nie była publicznie ogłoszona. Jego udział jest związany z patronatem nad organizacją NHS Together, która ma za zadanie wesprzeć ludzi pracujących na pierwszej linii frontu, a także dbać o ich dobre samopoczucie psychiczne. Po więcej informacji zapraszam do dalszej części posta!

Arthur Edwards/ The Sun

Jak można przeczytać w jednym z artykułów na stronie internetowej The Sun:
Nasza ceremonia nagród, która odbywa się corocznie od 2017 roku, są hołdem dla naszych wspaniałych lekarzy, pielęgniarek, położnych, chirurgów, wolontariuszy, naukowców i pracowników charytatywnych. Nagrody są sponsorowane przez The National Lottery i organizowane we współpracy z NHS Charities Together. [...] Tegoroczne nagrody są szczególnie ważne, ponieważ będą wyrazem podziękowania Brytyjczykom, którzy pomógł przejść Wielkiej Brytanii przez pandemię koronawirusa.
W tym roku wręczano nagrody w kategoriach: Najlepszy Lekarz, Najlepsza Pielęgniarka, Najlepszy Zespół, Niedoceniony Bohater, Najlepsza Położna, Najlepszy Ratownik, Młody Bohater, Przełomowy Pionier, Zdrowie Psychiczne, Nagroda Pamięci Christina Newbury, Najlepsza organizacja charytatywna na rzecz zdrowia psychicznego oraz 999 Hero. 
Embed from Getty Images

Zwycięzcami tej ostatniej zostali Deena Evans oraz Mick Hipgrave - sanitariusze medyczni, którzy cudem uniknęli śmierci podczas ataku nożownika. Dostali wezwanie do domu 53-letniego Martyna Smitha, który nie był widziany przez swoją matkę przez trzy dni. Po wyważeniu drzwi przez gliniarzy, Deena została zaatakowana przez agresywnego mężczyznę - dźgnął ją w klatkę piersiową, tuż obok serca (w wyniku tego miała odcięty nerw i przebite płuco). Na pomoc ruszył Mick, który również został dźgnięty nożem, ale w plecy. Sprawca zdarzenia został skazany na 9 lat więzienia

Paul Edwards/ thesun.co.uk

Tuż przed wręczeniem nagrody dla wolontariuszy medycznych, Jego Królewska Wysokość w swoim przemówieniu powiedział m.in.:
Każdego dnia nasze służby ratunkowe zajmują się pilnymi i wymagającymi sytuacjami. Kiedy większość z nas, całkiem naturalnie, odwróci się i poszuka bezpieczeństwa, nasi ratownicy staną na wysokości zadania - biegną prosto w stronę niebezpieczeństwa, aby zapewnić niezbędne i często ratujące życie wsparcie. Bardzo skromnie powiedzą Ci, że to nie czyni ich bohaterami, robią to wszystko w imię obowiązku. Ale czasami wystąpi sytuacja, która testuje determinację nawet najbardziej doświadczonego respondenta. W takich czasach muszą stawić czoła swoim najgłębszym lękom i znaleźć najbardziej zdumiewający poziom odwagi, aby pokonać przeszkody, które przed nimi stoją. A to jest naprawdę heroiczne. Zwycięzcy tej nagrody znaleźli się właśnie w takiej sytuacji, ale z wielką radością mogę powiedzieć, że przeżyli i są tu dziś wieczorem z nami.
W czasie wydarzenia, książę William miał okazję porozmawiać m.in z premierem Wielkiej Brytanii, Borisem Johnsonem, Davidem Beckhamem oraz jego mamą, Sandrą oraz 9-letnią Phoebe Sinclair, która zmaga się z protezą lewej ręki.
Embed from Getty Images

Filmiki z wydarzenia:4 komentarze

 1. William jaki elegancki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze jakby dobrał spodnie do marynarki to by było idealnie

   Usuń
  2. To jest przerażające przez co oni przeszli. Udali się na normalną wizytę, żeby sprawdzić czy ten człowiek żyje, a ten im się ,,odwdzięczył'' w tak brutalny sposób. Smutne...

   Usuń
 2. Will prezentuje się świetnie 😊

  OdpowiedzUsuń