Księżna Kate z wizytą w Henry Fawcett Children's Centre

wtorek, 12 marca 2019

Dziś księżna Kate odbyła kolejne oficjalne wyjście. Tym razem udała się do Henry Fawcett Children's Centre, aby dowiedzieć się więcej na temat prac lokalnych organizacji Lambeth, która ma na celu wsparcie małych dzieci i rodzin. Również nie zabrakło spotkań z najmłodszymi podopiecznymi centrum oraz ich rodzicami. Jak można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w notce, widać, że księżna czuje się jak w swoim żywiole. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Henry Fawcett Children's Centre zapewnia szereg usług wsparcia, informacji, porad, a także możliwości zabawy i nauki dla dzieci od pierwszych miesięcy życia aż do 5.roku życia. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie centrum: Mamy fantastyczne udogodnienia, które mają zapewnić rozrywkę, bezpieczeństwo, zabawę i miejsce do nauki dla wszystkich dzieci w przedziale wiekowym 0-5 lat i ich rodzin. Posiadamy 2 duże sale zabaw, pokój, w którym prowadzone są zajęcia na temat rodzicielstwa. Również dysponujemy dużą salą z miękkimi urządzeniami do zabawy, salą sensoryczną oraz salą, w której można uzyskać porady od pracownika służby zdrowia.

Embed from Getty Images

Henry Fawcett Children's Centre również organizuje różne zajęcia edukacyjne, aby dzieci mogły rozwijać się prawidłowo. Oto kilka z nich:

 • Chatterbox (zajęcia polegające na rozwijaniu umiejętności mowy i języka)
 • Confident Mums (zajęcia prowadzone przez kobiety dla rodziców, które oferują porady dotyczące budowania zdrowych relacji z dzieckiem)
 • Intro To Solids (zajęcia, w czasie których oferowane są porady dotyczące odstawiania dziecka od karmienia piersią)
 • ESOL (warsztaty dla dzieci, podczas gdy rodzice korzystają z lekcji języka angielskiego)

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jej Królewska Wysokość dowiedziała się więcej na temat Lambeth Early Action Partnership. Organizacja LEAP ma na celu przekształcenie życia niemowląt, małych dzieci i ich rodzin. Posiada ona 4 oddziały w Lambeth (jednej z 32 gmin Wielkiego Londynu): na ulicach Coldharbour, Stockwell, Tulse Hill oraz Vassall. Celem LEAP jest uczynienie Lambeth najlepszym miejscem do narodzin i dorastania małych dzieci. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji: Dzięki funduszom z Big Lottery Fund, LEAP jest częścią inicjatywy ,,Better Start'' dla rodzin, począwszy od poczęcia aż do ukończenia przez dziecko 4.roku życia. Natomiast A Better Start opiera się na badaniach, które jasno wskazują, że wczesne dzieciństwo może stworzyć podstawy do przyszłego przyswajania nauki, zachowania oraz zdrowia (zarówno fizycznego jak i psychicznego). Księżna miała okazję spotkać się z osobami zaangażowanymi we współpracę z programem A Better Start.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

W skład LEAP wchodzi również Parent and Infant Relationship Service. Na stronie można przeczytać: Kiedy stajesz się rodzicem, może to być ekscytujący i cudowny czas, ale każda relacja z dzieckiem może być trudna, złożona i wymagająca pracy. Bycie rodzicem nie zawsze jest naturalne dla wszystkich. Rodzice często czują się przytłoczeni, czują się niepewnie, ponieważ zmagają się z nowymi obowiązkami. Rodziców czasami mogą dotykać trudne wyzwania dotyczące samego siebie, swojego partnera, a nawet dziecka lub malucha.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jak skomentował Pałac Kensington, Jej Królewska Wysokość chce przede wszystkim skupić się na rozwoju dzieci od ich wczesnych lat życia. Dlatego udała się do jednej z sal zabaw, aby porozmawiać z rodzicami korzystającymi z usług organizacji i programów wspierających rodzicielstwo. Nie zabrakło również zabaw z najmłodszymi podopiecznymi. Miała okazję przyglądać się zajęciom zorganizowanym przez Circle of Security (program, który pomaga rodzicom i opiekunom lepiej zrozumieć emocje swojego dziecka, a także wspiera zdolność dziecka do radzenia sobie ze swoimi emocjami oraz poprawy rozwoju poczucia własnej wartości.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kolejny program, który wspiera małe dzieci i ich rodziców to Together Time. Wspiera ona przywiązanie i więź między rodzicami, a niemowlętami. Dlatego organizowane są zajęcia dla rodziców i ich dzieci takie jak: śpiewanie piosenek, wspólne zabawy i interakcje. Ten program ma na celu wsparcie zdolności rodziców do zrozumienia wskazówek dziecka, poczucia pewności siebie w rodzicielstwie oraz wzmocnienia relacji z dzieckiem. Podczas rozmowy z rodzicami, księżna Kate powiedziała: Mój Louis to cały czas chce się podciągać. Ma specjalny chodzik, z którym bombarduje wszystko, co się znajduje na podłodze.

https://twitter.com/RoyalFamily

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Koszula - Gucci
Spodnie - Jigsaw
Torebka - Aspinal of London
Szpilki - Gianvito Rossi
Kolczyki - Links of London

Embed from Getty Images


Filmiki z wizyty:39 komentarzy

 1. O kurcze czemu tak rzadko zakłada spodnie! Podoba mi się i lubię na nią patrzeć jak jest z dziećmi. Zresztą pewnie po porodzie z Meghan tez tak będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Meghan ma patronaty związane ze Wspólnotą Narodów, Teatrem Narodowym, kobietami i wyższą edukacją (uczelnie).

   Usuń
  2. Mnie się bardzo podobają Meghan patronaty, bo to obszary, które mnie również bardzo interesują... Ciekawa jestem w jakie dziedziny jeszcze "wejdzie" z czasem...
   Osobiście myślę, że dzieci odpuści , żeby nie odbierać Kate "chleba" :-D...

   Usuń
  3. Sądzę, że Kate, jako przyszła królowa, jakość by to przeżyła :)

   Usuń
  4. 18;10 - królową nigdy nie będzie lecz w najlepszym przypadku żoną króla. A współmałżonek władcy też ma oficjalne obowiązki!
   Przypomnę tylko że Filip, mąż królowej był patronem, prezydentem lub członkiem ponad 780 organizacji.
   Nawet staruszka Camilla, żona przyszłego króla ma pod swoim patronatem ponad 90 organizacji, w tym słynne Barnardo's oraz hospicjum dla dzieci. Osobiście jestem pełna podziwu.

   Usuń
  5. Jak to nie będzie królową? Oczywiście, że nią będzie :D
   W języku polskim nie ma za bardzo rozgraniczenia na "królową panującą" i "królową małzonkę", więc mówi się po prostu "królowa" (tak zresztą mówi też sjp). Ale to nie zmienia faktu, ze Kate królową będzie (o ile oczywiście William zostanie królem). W Wielkiej Brytanii odpowiada temu tytuł The Queen Consort.
   Co oczywiście nie zmienia faktu, że rzeczywiście obowiązków tylko jej przybędzie ;)

   Usuń
 2. Na połączenie Kate+dzieciaki mogę patrzeć cały czas! Mam nadzieję, że kiedyś Meghan też będzie swobodniejsza w kontaktach z dziećmi...

  P.S Kate cudownie wygląda we wszystkim co fioletowe! Bardzo podoba mi się ta bluzka. Spodnie akurat na niej wyglądają bardzo dobrze bo jest wysoka, choć same w sobie mi się nie podobają.
  Nie mogę się doczekać dzisiejszej gali!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety na gali wyglądała strasznie. Sukienka brzydka i znowu wyeksponowała brak bioder, co jest poważnym defektem jej figury. No widać, że dzieci ją rajcują. Kate to trochę taka matka Polka. Wszystkie jej zainteresowania zaczynają i kończą się na rodzeniu i opowiadaniu o dzieciach. Niestety na inne tematy nie ma nic do powiedzenia.

   Usuń
  2. Oddaje się temu co najbardziej lubi i co jest jej najbliższe. Meghan cały czas mówi o prawach kobiet, feminizmie, a więc wszystko kręci się wokół jednego tematu. Czy ktoś ma z tym jakiś problem? Nie, bo przecież jest odważna i nowoczesna. Każdy ma swoje priorytety i sposób wyrażania swoich opinii.
   Kate nie potrzebuje krzyczeć i wygłaszać mądrości na temat zdrowia psychicznego dzieci. Ale robi to z pasją i sercem.

   Usuń
  3. Z tym zgodzić się nie mogę. Przecież księżna prężnie działa w temacie zdrowia psychicznego. Zna się również na sztuce. To że jako jedyna z rodziny królewskiej chce docierać do dzieci, które przecież również należą do społeczności brytyjskiej, tylko jej się chwali. Nie widzę powodu by umniejszać jej działania. Każdy w rodzinie królewskiej ma własny zakres działań i zainteresować i trzeba się z tym pogodzić.

   Usuń
  4. Katarzyna zgadzam się. Poza tym pamiętajmy dzieci to przyszłość. One kiedyś dorosną będą sprawować różne urzędy, kiedyś to one będą pomagać nam (kiedy bedziemy juz starzy). Więc nalezy dbać o nie teraz żeby widzieć w przyszłości efekty.

   Usuń
  5. Dokładnie. Poza tym kiedy te dzieci dorosną Kate prawdopodobnie będzie już wtedy królową (oczywiście nie odmawiam długiego życia królowej Elżbiecie i księciu Karolowi)

   Usuń
  6. Zgadzam się z wypowiedzią anonimowego z 13 marca 10:13 oraz Katarzyny. Poza tym pięknie w tym odcieniu fioletu i ogólnie pięknie. Nie zgodzę się, że źle się czuje w spodniach. Na pewno chodzi w spodniach non stop a w sukienkach okazjonalnie. Pięknie wygląda właśnie w spodniach.

   Usuń
  7. Katarzyna 13 marca 2019 10:24, ale nikt nie deprecjonuje działań Kate, ale jest to dość mało rozwojowe, według mnie...

   Usuń
  8. Podejście prezentowane w powyższych komentarzach, jest dla mnie zbyt patetyczne i idealistyczne, np. "dzieci to przyszłość". Poza tym moim zdaniem Kate interesuje teraz ta tematyka, bo sama ma dzieci, a później może być różnie. I wcale nie oznacza to, ze zajmuję się dziećmi, żeby pomagały jej jak będzie leciwą staruszką. W tej chwile jest na takim etapie swojego życia, ze rodzi i wychowuje swoje dzieci i to jej pasuje, bo nie musi się specjalnie przygotowywać do wystąpień: idzie, pokiwa głową (proponuje filmik, na którym nie powiedziała ani słowa, siedząc przy stole), pobawi się z dziećmi, powie jaką książeczkę czyta swoim dzieciom i idzie do domu. A licznik bije...

   Usuń
  9. Dzieci to jest przyszłość i chyba dobrze, że zajmuje się tym co ja interesuje i na czym się zna.
   Czasem też lepiej po prostu wysłuchał innych niż na siłę starać się skupiać uwagę na sobie.
   Na kolejnych etapach życia księżnej Kate to jej dzieci będą bardziej samodzielne, a samej księżnej, a potem królowej przybędzie obowiązków

   Usuń
  10. Spotykanie się z dziećmi to mało ambitne zajęcie, zwłaszcza kiedy są w wieku jej najmłodszego dziecka i żadne tłumaczenie tego nie zmieni.

   Usuń
  11. DW 17:50 - tu się całkowicie zgadzam. Chodzi tam, gdzie jest pięknie i wszystko jest gotowe i przygotowane.
   A są dzieci, których nikt nie zaprowadzi do takiego pięknego ośrodka.
   I tu zaczyna się działka Zofii i Camillii, które angażują się w prawdziwą pomoc dzieciom, które rzeczywiście tej pomocy potrzebują. Ale do tego potrzeba być doświadczonym rodzicem a nie początkującym...

   Usuń
  12. Równie dobrze ktoś może powiedzieć, że Meghan zajmuje się tematami, które już są rozwałkowane wzdłuż i wszerz - feminizm to nie jest już ta sama walka, co kiedyś; organizacji feministycznych jest dużo, w wielu firmach i innych dziedzinach życia równouprawnienie ma się dobrze (nie we wszystkich, oczywiście) - więc też można skrytykować Meg, że bierze się za temat oklepany, w którym można nagadać się po wsze czasy, ale zrobić już nie tak dużo. I to samo dotyczy się Kate - dla jednych to będzie "matka Polka", która bawi się z dziećmi i przez to udaje, że cokolwiek robi, a dla innych księżna zwracająca uwagę na psychikę dzieci, ich wychowanie - temat równie oklepany jak feminizm, tak samo dużo już zrobiono i tak samo można jeszcze coś zrobić/podyskutować.
   Jak się nad tym głębiej zastanowić to za chwilę nie znajdzie się żadna kwestia, którą księżne mogłyby się zająć bez gadania, że temat już nieaktualny, albo wyczerpany. Cieszmy się, że obie mają swoje zainteresowania i obie te zainteresowania traktują jako swoisty klucz do patronatów i tematów, którymi chcą się zająć. Mogłyby nie robić nic, ale robią coś. Według mnie warto się cieszyć, że przychodzą, zwracają uwagę na pewne kwestie, być może kogoś w ten sposób skłonią również do altruistycznych gestów i pomocy. Bo równie dobrze można krytykować wszystko i wszystkich, ale trochę smutno żyć w takim szarym świecie ;).

   Usuń
  13. Anonimowy 13 marca 2019 21:12, czasami tak, lepiej posłuchać, ale cały czas słuchać i nie mieć nic do powiedzenia to już jawi się słabo...

   Usuń
  14. Anonimowy 14 marca 2019 04:02, a poza tym takie cukierkowe spotkania z rozkosznymi maluchami są bardzo medialne...

   Usuń
 3. Wow! Jednak kobieta w spodniach (zwłaszcza eleganckich) od razu wygląda bardziej dynamicznie, bije od niej siła, klasa, moc! Więcej Kate w spodniach, więcej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Prezentuje się cudownie!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kate wygląda cudownie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam, gdy Kate zaskakuje mnie swoimi stylizacjami. Kto by się spodziewał, że założy spodnie? Ja nie! Do twarzy jej w tym fiolecie. Stylizacja trochę w stylu królowej Ranii/ królowej Letycji... chociaż gdzieś na instagramie zauważyłam, że koszula chyba tył na przód założona... No cóż, może tak wygodniej.
  Bardzo miło patrzy się na nią z dziećmi, a już z takimi maluszkami najbardziej.
  Niedługo święty Patryk i zobaczymy Kate w zieleni. Już się nie mogę doczekać. Z tego co widziałam 19 marca, oprócz wyjścia z królową, Kate ma jeszcze jedno. Rozpieszcza nas tymi wyjsciami. Oby jej tak zostało już.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No rzeczywiście. Na modelce guziki są z tyłu. Może można na dwa sposoby, bo bluzka nie ma zaszewek na biust ani z przodu ani z tyłu. Może się zasugerowałam modelką, ale chyba ciekawiej byłoby z guzikami z tyłu. Choć to oczywiście drobnostka. Kate lubi w stroju zrobić zmianę w stosunku do oryginału. Wyobrażam sobie też, że spostrzeże, że popełniła małą gafę i będą mieli z Williamem powód do śmiechu i żartów, jako że mają do siebie dystans.😊

   Usuń
 7. Zdjęcia Kate z dziećmi roztapiają serce-bije od nich taka radość,troska,czułość.Widać,że praca z dziećmi jest jej najważniejszym celem obowiązków królewskich i czymś,czym się pasjonuje.
  W spodniach i liliowej bluzce prezentuje się obłędnie-profesjonalnie,klasycznie, a jednocześnie nowocześnie i tak świeżo,żywo.Moją uwagę zwróciły też dawno niewidziane śliczne kolczyki z oficjalnego zdjęcia zaręczynowego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyglada cudownie, lubie na nia patrzeć z dziecmi, widać jak bardzo jest nimi zainteresowana. Bluzka przepiekna :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piekna bluzka. Lubie Kate z dziecmi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale super wygląda, tak inaczej. Bluzka bardzo mi się podoba, sama mam podobną i jeszcze ten kolor, super jej w fiolecie. W połączeniu ze spodniami świetny oufit, elegancko, kobieco i z klasą, oby więcej takich stylizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. piękna bluzka sama bym taka chciała

  OdpowiedzUsuń
 12. Kate wyglądała świetnie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękna bluzka, fajne spodnie. Kate od dawna nie miała tak dobrej stylizacji. Super. Nowocześnie i elegancko.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kate wygląda rewelacyjnie super bluzka

  OdpowiedzUsuń
 15. Wygląda pięknie, tylko rękawy lekko za krótkie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale na modelce te rękawy też mają taką długość 😊

   Usuń
 16. Dzisiaj Kate trafiła w mój styl l, Kate wyglada nowocześnie, elegancko i stylowo. Powinna częściej występować w takim wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 17. widać że księżna kocha prace z dziećmi a w tej stylizacji wygląda cudownie

  OdpowiedzUsuń