Biuro księcia i księżnej Sussex przenosi się do Pałacu Buckingham! + więcej informacji

niedziela, 17 marca 2019

W ciągu kilkunastu dni pojawiło się dużo informacji na temat księcia i księżnej Sussex, a także księcia i księżnej Cambridge. Wśród nich są nieoficjalne wyjścia, a także wypowiedzi na temat organizacji charytatywnych. Lecz zacznijmy od tej najważniejszej - dwa dni temu Królowa Elżbieta oficjalnie potwierdziła, iż biuro Meghan i Harry'ego zostanie przeniesione do Pałacu Buckingham. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

Travel + Leisure

Poniżej znajduje się oryginalna treść oświadczenia Jej Królewskiej Mości:
Królowa wyraziła zgodę na utworzenie nowego biura dla księcia i księżnej Sussex po ich ich ślubie w maju ubiegłego roku. Nowe biuro, które powstanie przy wsparciu Królowej i Księcia Walii, zostanie utworzone wiosną tego roku. Książę Sussex ma obecnie swoje prywatne biuro, które wspierało księżną od czasu zaręczyn Ich Królewskich Wysokości w listopadzie 2017 roku. Ten długotrwały plan zapewni stałe wsparcie dla pracy księcia i księżnej, ze względu na to, że oczekują narodzin dziecka oraz przeprowadzają się do oficjalnej rezydencji Frogmore Cottage. Królowa udzieliła zgodę księciu i księżnej Sussex na założenie swojego biura w Pałacu Buckingham. Ich Królewskie Wysokości wyznaczą nowych pracowników ds. Komunikacji, którzy będą stanowić część zespołu komunikacyjnego Pałacu Buckingham i zdadzą raport Sekretarzowi Królowej ds. Komunikacji, Donalowi McCabe. Pałac Kensington nadal będzie wspierał Ich Królewskich Wysokości, dopóki ich zespół nie przeniesie się do nowej siedziby. 
https://twitter.com/scobie

Również nastąpiły zmiany w personelu księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussex. Jason Knauf awansował na stanowisko doradcy księcia i księżnej Cambridge, a sekretarzem ds. Komunikacji został Christian Jones. Natomiast do personelu Meghan i Harry'eg dołączy Sara Latham, która kiedyś pracowała dla byłego prezydenta, Billa Clintona w Białym Domu. Teraz będzie sprawować funkcję szefa zespołu ds. Komunikacji. Również jak podaje strona The Telegraph, książę William i książę Harry raz ze swoimi żonami chcą iść własną drogą. Dlatego podjęli decyzję o podzieleniu swoich biur oraz personelu. Na jednej z brytyjskich źródeł można przeczytać: Decyzja ta daje wyraźny sygnał, że książę i księżna Sussex chcą bardziej budować swój własny wizerunek i ścieżkę życiową poprzez angażowanie się w sprawy bliskie ich sercu.

Sky News

A wy co o tym sądzicie?

******************************************************************

A teraz nieco przykra informacja, która płynie w Nowej Zelandii - 15 marca, w Christchurch, miał miejsce atak terrorystyczny na dwa meczety. W wyniku zamachu, śmierć poniosło 50 osób, a 49 zostało rannych. Ale nieoficjalnie mówi się o tym, że liczba ofiar może wzrosnąć. Z tego powodu Pałac Kensington wydał oświadczenie księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussex.
Nasze serca łączą się z rodzinami i przyjaciółmi ludzi, którzy stracili życie podczas makabrycznego ataku w Christchurch. Wszyscy mieliśmy okazję spędzić czas w Christchurch. Czuliśmy to ciepło, otwartość i hojność mieszkańców. Nikt nie powinien nigdy bać się uczestniczyć w świętym miejscu kultu. Ten bezsensowny atak jest obrazą dla ludzi zamieszkujących Christchurch i Nowej Zelandii oraz szerszej społeczności muzułmańskiej. To przerażający atak na sposób życia, który uosabia przyzwoitość, wspólnotę oraz tolerancję. Wiemy, że z tej dewastacji i głębokiej żałoby, ludzie z Nowej Zelandii zjednoczą się, by pokazać, że takie zło nigdy nie pokona współczucia i tolerancji. Dziś nasze myśli i modlitwy są ze wszystkimi mieszkańcami Nowej Zelandii.
https://twitter.com/scobie

********************************************************************

A teraz czas na zestawienie niezapowiedzianych wyjść Kate i Williama oraz Meghan i Harry'ego, począwszy od końca lutego:

 • 28 lutego - Książę i księżna Sussex uczestniczyli w spotkaniu z członkami Chatham House, czyli instytutu zajmującego się badaniem stosunków międzynarodowych. Spotkanie odbyło się w Pałacu Kensington.
 • 1 marca - Książę William, jako patron The Royal Foundation, spotkał się z Sir'em Keithem Millsem (przewodniczącym organizacji). Jeszcze wcześniej miał okazję spotkać się z księciem koronnym Jordanii, Husseinem
 • 1 marca - Książę Harry jako patron Invictus Games Foundation, uczestniczył w posiedzeniu zarządu na 190 Great Dover Street w Londynie.
 • 2 marca - Książę i księżna Sussex byli obecni na pokazie musicalu Tina opowiadającym o życiorysie i twórczości znanej piosenkarki, Tiny Turner.
 • 7 marca - Księżna Sussex, jako patronka Mayhew, odbyła spotkanie Caroline Yates (dyrektorem generalnym organizacji).
 • 7 marca - Książę William uczestniczył w spotkaniu z członkami Księstwa Kornwalii w Pałacu Kensington. Tego samego dnia uczestniczył w briefingu Wildlife IWT Transport and Financial Taksforces.
 • 8 marca - Książę i księżna Cambridge spotkali się z Lorraine Heggessey (przewodniczącą organizacji The Royal Foundation)
 • 11 marca - Książę Harry, jako prezes organizacji African Parks, odbył spotkanie z Peterem Fearnheadem (dyrektorem naczelnym)
 • 12 marca - Książę William, jako naczelny dowódca okrętów podwodnych, spotkał się z kontradmirałem Johnem Wealem (flagmanem floty Szkocji i Północnej Irlandii). Tego samego dnia spotkał się z Lynne Owens (dyrektorem generalnym National Crime Agency)
 • 12 marca - Księżna Meghan, jako patronka Association of Commonwealth Universities, odbyła spotkanie z Joanną Newman (dyrektorem naczelnym i sekretarzem generalnym organizacji).
 • 13 marca - Księżna Meghan, jako patronka National Theatre, spotkała się z Lisą Burger (dyrektor zarządzającym) oraz Rufusem Norrisem (dyrektorem artystycznym).
 • 13 marca - Książę William i księżna Kate uczestniczyli w spotkaniu z członkami zarządu The Royal Foundation.

popsugar.com.au

*************************************************************

5 marca swoją oficjalną wizytę w Wielkiej Brytanii odbył prezydent Cypru, Nicos Anastasiades. W Pałacu Buckingham powitali go książę Karol oraz książę William.

https://twitter.com/UKCypriotFed

https://twitter.com/UKCypriotFed

*********************************************************************

6 marca książę Harry udał się z niezapowiedzianą wizytą do Berlina! Jak informują brytyjskie źródła, celem tej podróży było uczestnictwo Jego Królewskiej Wysokości na konferencji ITB Berlin (The World's Leading Travel Trade Show). Podczas tego wydarzenia omawiane są kwestie dotyczące turystyki oraz zrównoważonego rozwoju. Na tej konferencji książę Harry reprezentował The Royal Foundation. Ponadto pojawiło się jedno zdjęcie:

ET Canada

****************************************************************

Kilka dni temu Pałac Kensington opublikował filmik z udziałem księcia Harry'ego. Jego Królewska Wysokość porozmawiał z Lee Spencerem - byłym żołnierzem Royal Marine, który podczas misji stracił jedną nogę. Mając amputowaną nogę nie poddał się, dlatego postanowił brać udział w zawodach wioślarskich. Celem tej rozmowy przez wideo czat było pogratulowanie mu drugiego (z rzędu) rekordu świata w wioślarstwie.


**********************************************************************

15 marca księżna Meghan napisała oświadczenie dotyczące jej patronatu nad organizacją Association of Commonwealth Universities. Jak się okazało, Jej Królewska Wysokość miała zaszczyt przygotować z innymi przedstawicielami organizacji raport The Road to 2030. W nim zawarte są informacje na temat większego dostępu do edukacji oraz budowania lepszego świata poprzez działalność szkolnictwa wyższego, które ma nastąpić dokładnie za 11 lat.https://twitter.com/The_ACU


2 komentarze

 1. Dobrze postąpili oddzielając swoje biura ,dzięki temu w przyszłości będzie więcej wyjść , i każdy będzie miał swoją działkę do wykonania jak to się mówi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tym ,teraz każdy ma swoją rodzinę , i na niej się skupia :)

   Usuń