Inwestytura w Pałacu Buckingham

czwartek, 28 marca 2019

Dziś książę William ponownie przewodniczył inwestyturze w Sali Tronowej w Pałacu Buckingham. Tym razem Jego Królewska Wysokość odznaczył  8 osób, w tym znanego piłkarza reprezentacji Anglii. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!

Evening Standard
Tego dnia zostali odznaczeni:

  • Iman Mohamed Mahmoud - otrzymał tytuł Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego za ujęcie napastnika podczas zamachu na ludność muzułmańską w pobliżu meczetu w dzielnicy Finsbury Park na Wschodnim Londynie. Zdarzenie te miało miejsce w nocy z 18 na 19 czerwca 2017 roku.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Filmik z wręczenia orderu:


  • Harry Kane - brytyjski piłkarz, kapitan reprezentacji Anglii w piłce nożnej oraz drużyny Tottenham Hotspur. Otrzymał tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za działalność na rzecz piłki nożnej.
Evening Standard

Filmik z wręczania orderu:  • Vera Schaufeld - kobieta, która poświęciła swoje życie na nauczanie dorosłych i dzieci z niewielką znajomością języka angielskiego. Udało jej się uciec do Anglii w 1939 roku korzystając z akcji ratunkowej Kindertransport - polegała ona na przewożeniu żydowskich dzieci z hitlerowskich Niemiec, Austrii, Czechosłowacji oraz Polski. Otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za usługi na rzecz edukacji o Holokauście.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

  • Elaine Wyllie - założycielka programu Daily Mile, w którym uczniowie biegają lub chodzą jedną milę każdego dnia w celu zlikwidowania otyłości w szkołach. Dzięki tej akcji, dzieci uczą się znaczenia bycia aktywnym fizycznie oraz jak ta aktywność przekłada się na zdrowie psychiczne.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

  • Dr. Saroj Dugga - otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za usługi dla kobiet z mniejszości azjatyckich i etnicznych.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

  • Thomasina Miers - kuchmistrzyni, współwłaścicielka Wahaca - sieci restauracji z kuchnią meksykańską. Otrzymała tytuł Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego za jej wkład w rozwój gastronomii.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

  • Joanna Coles - jest ona pierwszą osobą, która zajmuje stanowisko Chief Content Officer w czasopiśmie Hearst, wcześniej pracowała jako redaktor naczelny czasopisma Cosmopolitan. Otrzymała tytuł Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego za słynną pracę w dziedzinie dziennikarstwa.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

  • Andria Zafirakou - zwyciężczyni Global Teacher Prize 2018, wicedyrektor Alperton Community School. Otrzymała tytuł Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego za usługi dla młodzieży i edukacji.
Parikiaki


Prześlij komentarz