Wizyta księcia Williama w Foreign Office

poniedziałek, 4 marca 2019

Dziś książę William udał się do budynku Foreign Office (po polsku: Biuro Ministerstwa Spraw Zagranicznych) - jednego z departamentów rządu Wielkiej Brytanii, który jest odpowiedzialny za promocję interesów państwa za granicą. Głównym celem wizyty w tym miejscu była oficjalna inauguracja The Mayhew Theatre - nowego ośrodka nauczania. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Książę William przybył na miejsce w godzinach popołudniowych. The Mayhew Theatre jest nową placówką edukacyjną, której siedziba będzie się znajdować w Akademii Dyplomatycznej w Londynie. Nowa placówka nosi nazwę Lady Cicely Mayhew czyli pochodzi od imienia jednej z pierwszych kobiet, które zostały powołane do Brytyjskiej Służby Dyplomatycznej. Jego Królewska Wysokość miał okazję spotkać się z jej trójką dzieci: Davidem, Tessą i Judy, a także jej wnuczką, Emily.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Podczas rozmowy z nimi, książę powiedział: Czytałem o niej. Była niezwykłą kobietą. To ciekawe jak czasy się zmieniły, prawda? Czytałem o tym, że dla małżeństwa musiała zrezygnować z dotychczasowej roli. To musiało być dla niej dość trudne, szczególnie, że ciężko pracowała żeby osiągnąć tak wielki sukces zawodowy. Jak można przeczytać na Twitterze Pałacu Kensington, Lady Cicely ukończyła Oxford University. W czasie studiów nauczyła się mówić biegle w języku niemieckim i języku francuskim. W czasie trwania II wojny światowej, pracowała w Bletchley Park jako tłumaczka. Pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych rozpoczęła w 1947 roku.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Jego Królewskiej Wysokości towarzyszył minister spraw zagranicznych, Jeremy Hunt. Nie zabrakło również spotkania z architektami i wykonawcami, którzy zajmowali się projektem budynku.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Następnie miała miejsce oficjalna inauguracja ośrodka naukowego. W czasie swojego krótkiego przemówienia, William powiedział: Inwestowanie w ludzi, którzy chcą się angażować w służbę dyplomatyczną, ma kluczowe znaczenie. Dlatego cieszę się, że jestem tutaj, aby uczcić kolejny krok związany z nauczaniem - jego przykładem jest ta niezwykła inwestycja. Następnie książę William przewodniczył oficjalnemu odsłonięciu pamiątkowej tablicy.

https://twitter.com/KensingtonRoyal5 komentarzy

 1. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jutrzejsze przyjęciu bo pytałam czy będą tiary i ktoś odpowiedział tak że będą (chyba pytała na insta) a to jest przyjęcie wczesne nie wieczorowe i z tego co ja wiem zgodnie z protokołem nie nosi się rano tiary
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jutrzejsze przyjęcie obowiązuje white tie czyli panowie muszą założyć frak, a panie - długie suknie. Lecz ze względu na to, że to przyjęcie odbędzie się w godzinach popołudniowych, tiary raczej nie wchodzą w grę ;).

   Usuń
  2. Ja czytałam, że white tie nie wchodzi w grę. Panowie mają wystąpić w garniturach, a panie w sukienkach koktajlowych. Ktoś upominał Omida na Twitterze, że podał błędne informacje.

   Usuń
 2. Miło, że William zaczął się angażować w takie wyjścia. Ani babcia ani ojciec nie są już pierwszej młodości i na pewno przyda się im pomoc.:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna biografia dyplomatki. Niewiele kobiet z tamtych lat może pochwalić się takim wykształceniem, umiejętnościami i karierą. Musiały to być jednostki wybitne, ale też z darem szczęcia od losu. Podziwiam i zazdroszczę 😊.

  OdpowiedzUsuń