Wizyta księcia Williama w Walii

sobota, 16 marca 2019

Dziś książę William udał się z oficjalną wizytą do Północnej Walii. Powodem tej podróży była obecność na finale Pucharu Sześciu Narodów 2019 oraz otwarcie nowej fabryki produkującej Brains - regionalny browar, który jest sponsorem Welsh Rugby Union. Ponadto Jego Królewska Wysokość miał okazję wręczyć trofeum zwycięskiej drużynie. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części posta!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na początku książę William udał się do fabryki, w której jest produkowany Brains - browar produkowany na terenie Walii. Firma została założona w 1882 roku w Cardiff, stolicy Walii przez Samuela Arthura Braina. Współpracuje ona z 250 pubami znajdującymi się w Południowej Walii, gdzie tam dostarczane jest piwo. Produkowane są również piwa o nazwie Buckley's oraz Hancock's. Brains Brewery stał się sponsorem walijskiej drużyny rugby (logo firmy można dostrzec na koszulkach sportowców).

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Następnie Jego Królewska Wysokość miał okazję odsłonić tablicę pamiątkową.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kolejnym punktem programu było przybycie na stadion Twickenham w Cardiff, gdzie tam rozegrał się finał Pucharu Sześciu Narodów 2019. O zwycięstwo walczyły dwie reprezentacje rugby - Walia i Irlandia. Tuż przed rozpoczęciem spotkania, William spotkał się ze zwolennikami i beneficjentami Welsh Rugby Union Charitable Trust - organizacji charytatywnej, której głównym zadaniem jest wsparcie ciężko rannych graczy pochodzących z Walii.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Dla przypomnienia - Puchar Sześciu Narodów jest rozgrywany pomiędzy sześcioma najlepszymi europejskimi zespołami narodowymi: Anglią, Francja, Irlandią, Szkocją, Walią oraz Włochami. Walkę o pierwsze miejsce toczyły dwie drużyny: Walia i Irlandia. Ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna Warrena Gatlanda pokonując swoich przeciwników 25 do 7. Książę William miał okazję wręczył Puchar Sześciu Narodów dla kapitana walijskiej drużyny, Aluna Wyna Jonesa.

Sporting Life

Filmik z wręczania trofeum:


Po meczu, Jego Królewska Wysokość udzielił krótkiego wywiadu dla BBC Sport:


Nie zabrakło też zdjęć z szatni:

WalesOnline

WalesOnline


3 komentarze

  1. to niesamowita - dzieję sie ważne rzeczy u książąt , a tu ani słowa :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyżby piwo sobie nalewał? Hehe

    OdpowiedzUsuń
  3. William ma szlachetne regularne rysy twarzy. Przystojniak 😉.

    OdpowiedzUsuń