Wizyta Meghan i Harry'ego w Canada House z okazji Dnia Wspólnoty Narodów

poniedziałek, 11 marca 2019

Dziś w Wielkiej Brytanii jest obchodzony Dzień Wspólnoty Narodów. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Wielkiej Brytanii. Na parę dni do stolicy Anglii, zjeżdżają się przedstawiciele 53 państw należących do Wspólnoty Narodów, aby móc uczestniczyć w oficjalnych obchodach. W godzinach porannych książę i księżna Sussex udali się do siedziby jednego z krajów członkowskich - Kanady. Tam spotkali się z młodymi Kanadyjczykami mieszkającymi w Zjednoczonym Królestwie. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

https://twitter.com/CanadianUK

Canada House jest obecnie siedzibą Wysokiej Komisji Kanady w Wielkiej Brytanii, która jest położona na Trafalgar Square. W niej znajdują się placówki konsularne, gdzie tam Kanadyjczycy mogą skorzystać z takich usług jak: odnowienie paszportu lub ubieganie się o pomoc w nagłych wypadkach, ubieganie się o wizę oraz usługi imigracyjne. Również tam mieści się Wojskowe Biuro Łącznikowe oraz Instytut Spraw Publicznych. Pracują tam urzędnicy ds.handlu oraz urzędnicy polityczni. Canada House również służy do organizacji specjalnych wydarzeń, konferencji, przyjęć, wykładów oraz lunchów. W skład tego budynku wchodzi The Canada House Gallery, w której prezentowane są wystawy sztuki historycznej i współczesnej.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Oficjalne otwarcie budynku odbyło się 1827 roku. Jego oficjalnej inauguracji przewodniczył ówczesny władca Zjednoczonego Królestwa, Jerzy IV Hanowerski (panował w latach 1820-1830). Podczas tego wydarzenia wygłosił przemowę, w której powiedział m.in. Kanada jest wspaniałym krajem: przede wszystkim cechuje się ogromnym zasięgiem ,,od morza do morza'', wielkimi osiągnięciami i obietnicami. Jest to słuszne i konieczne, że przedstawiciele tego kraju będą tutaj mile widziani i traktowani z godnością, aby mogli rozwiązać stale rosnące i ważne obowiązki. W 1993 roku Canada House został zamknięty przez kanadyjski rząd. Ponownie wznowiono działalność w maju 1998 roku (w jej otwarciu uczestniczyła Królowa Elżbieta II).

Embed from Getty Images

Książę i księżna Sussex zostali powitani przez Wysokiego Komisarza Kanady w Wielkiej Brytanii, Janice Charette. Następnie mieli okazję porozmawiać z młodymi Kanadyjczykami zajmującymi się różnymi modą, sztuką, biznesem i nauką. Potem odbyło się krótkie spotkanie, podczas którego dzielono się swoimi doświadczeniami związanymi z życiem w Wielkiej Brytanii. Ponadto wszyscy zgromadzeni (w tym para książęca) dyskutowali o możliwościach dla młodych ludzi, którzy uczą się pracują w krajach Wspólnoty Narodów.

https://twitter.com/CanadianUK

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kanada dla Meghan i Harry'ego jest niezwykłym miejscem. Jeszcze zanim Meghan wyszła za Harry'ego, przez kilka lat mieszkała w Toronto, bo tam były kręcone zdjęcia do serialu The Suits. Również w Kanadzie miało miejsce pierwsze spotkanie pary książęcej, a w 2017 roku - już jako para - pojawili się na Invictus Games, które odbyły się w Toronto. Ponadto od paru tygodni krążą plotki, że wkrótce pojawi się oświadczenie dotyczące kolejnego Royal Tour księcia i księżnej Sussex do Ameryki Północnej. Mówi się, że odbędzie się jesienią tego roku, a program ma nie tylko opierać się na zwiedzaniu Kanady, ale również Stanów Zjednoczonych. Jednak na potwierdzenie tej informacji trzeba będzie jeszcze poczekać.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Warto też dodać, że para książęca chętnie angażuje się w sprawy młodzieży zamieszkującej kraje Wspólnoty Narodów. Kilka dni temu księżna objęła stanowisko wiceprezesa Queen's Commonwealth Trust, a książę Harry od dawna sprawuje funkcję prezesa tej organizacji. Do ich patronatów również należy: Association of Commonwealth Universities (organizacja zrzeszająca 500 uniwersytetów znajdujących się w krajach Wspólnoty Narodów, jej celem jest organizacja wymian studenckich młodych ludzi) oraz Commnowealth Youth Ambassadors Network (zrzeszanie młodych ludzi zamieszkujących kraje Wspólnoty Narodów w celu promowania ich opinii, zdań na arenie międzynarodowej). Wyjście pary książęcej skomentował również Pałac Kensington: W Wielkiej Brytanii mieszka dynamiczna i tętniąca życiem społeczność kanadyjskich emigrantów. Obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka nawet 500 tysięcy Kanadyjczyków, co odzwierciedla silną, historyczną i trwałą więź między tymi dwoma krajami. 

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Kolejnym punktem programu było spotkanie z kolejnymi młodymi ludźmi, którzy specjalnie dla Ich Królewskich Wysokości wykonali tzw. maple taffy. Jest to cukierek o smaku syropu klonowego. Jego wykonanie rozpoczyna się od gotowania syropu klonowego. Następnie syrop klonowy wylewa się na czysty biały śnieg tworząc miękki cukierek klonowy. 

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Na koniec wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz Meghan i Harry wpisali się do Księgi Gości. Wychodząc z Canada House, otrzymali prezent dla swojego dziecka w postaci śpioszków (na którym znajduje się symbol Kanady - liść klonu) oraz mokasynów.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/CanadianUK

https://twitter.com/CanadianUK

CO MEGHAN MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka i płaszcz - Erdem
Szpilki - Aquazzura
Kopertówka - Givenchy
Kolczyki - Opal & Gold
Bransoletka - Milka

Embed from Getty Images

Filmiki z wizyty:

23 komentarze

 1. Stylówka na nie

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ja też jestem na nie

  OdpowiedzUsuń
 3. Meghan i Harry zajmuja 3 miejsce lod względem najlepszych małżeństw w BRK.
  I MIEJSCE - EII & filip
  II - Kate i William
  III - H&M
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy 11 marca 2019 17:15, to jakiś żart??? Skąd ten ranking??? Małżeństwo Elżbiety i Filipa to najgorsze małżeństwo jakie widziałam...

   Usuń
  2. Alez Dorotko! Ja czytalam biografie : prawdziwa krolowa i mój maz i ja i jasno z nich wynika, ze Elzunia i Filip się szczerze kochali. Podobno Filip uwielbiał ją przytulać i nazywał ją sowim skarbem. I NAPEWNO JEJ NIE ZDRADZIL I ONA GO TEZ. Takze no.

   Usuń
  3. Anonimowy 11 marca 2019 20:47, zapewne była to biografia autoryzowana przez BRK, a więc nieprawdziwa. A a propos - jaka? Ja natomiast swoją wiedzę opieram na książkach i artykułach Marka Rybarczyka (pisze m.in. w Newsweeku), który przez wiele lat był dziennikarzem BBC i zajmował się stricte pisaniem o BRK. Prawdą jest, że to Elżbieta zakochała się w Filipie. On miał wtedy 18 lat, a ona 13. On nie był zainteresowany dzieckiem przecież jeszcze, ale wuj Mountbatten kazał mu pisać listy do niej i utrzymywać to jej zakochanie, a potem parł na małżeństwo, a następnie po ślubie (juz razem z Filipem) na zmianę nazwiska na Mountbatten, bo jego marzeniem było, aby jego nazwisko miała dynastia. Nawet Filip groził wtedy królowej nawet rozwodem, a wiadomo jaki stosunek ma Elżbieta do rozwodów. Ostatecznie skończyło się na zmianie nazwiska na podwójne Mountbatten-Windsor. Filip jeszcze przed ślubem zdradzał Elżbietę na prawo i lewo. A Elżbieta godziła się na to, raz po raz blokując publikacje na ten temat w prasie. Bardzo szybko mieli także oddzielne sypialnie. Filip imprezował z kolegami z marynarki w męskim klubie czwartkowym, zabawiając sie z różnymi kobietami, a do Włoch jeździł na orgie itp. itd. Poczytaj - moja droga - wiarygone żródła a nie cukierkowe biografie rodziny królewskiej, które kreślą cudowny obrazek BRK polany lukrem...

   Usuń
  4. No niestety, prawdziwe biografie to się pisze 50 lat po śmierci osób zainteresowanych.
   A i tak podejrzewam, że prawda zostanie skutecznie ukryta, tak jak niektóre fakty dotyczące stryja Elżbiety,króla Edwarda. Wszyscy wiedzą, że "królowa matka" kochała się w Edwardzie lecz dostała kosza, dlatego mściła się okrutnie na nim i jego amerykańskiej żonie.

   A gołodupiec Filip ożenił się z Elżbietą wyłącznie dla "królewskiej posady".
   Zresztą pamiętam jego publiczne, czesto niesmaczne wypowiedzi na temat królowej, np.: "...ona przez 4 dni nie wypuszczała mnie z łóżka..."
   Bo o królowej mówił zawsze "ona".

   Usuń
  5. Zgadzam się z tym co Pani napisała. Małżeństwo Elżbiety i Filipa nigdy nie było sielanką, było pełne kłótni, zdrad i szantaży emocjonalnych. O dziwo bardzo dobrze prawdziwą historię małżeństwa Elżbiety II i całej rodziny królewskiej przedstawia serial The Crown- aż mnie dziwi, że pozwolono pokazać tak prawdziwy i daleki od ideału obraz BRK.

   Usuń
  6. Anonimowy 12 marca 2019 07:16, szczerze mnie też dziwiło, że w "The Crown" pewne fakty ujrzały światło dzienne. Ale myślę, że Netflix (firma amerykańska) nieszczególnie się pytał o pozwolenie...

   Usuń
  7. Anonimowy 12 marca 2019 06:11, to prawda, choć ja bym powiedziała, że wraz z upływającym czasem są one coraz bardziej szczegółowe. Ale już teraz pojawiają się prawdziwe, zweryfikowane fakty, tylko trzeba wiedzieć gdzie je szukać i na pewno nie są to biografie autoryzowane przez królową, która jest zwolenniczką obrazu idealnej rodziny królewskiej, a ideały jak wiemy nie istnieją...

   Usuń
  8. Księżna Meghan jest bardzo kobieca.

   Usuń
 4. Dziwny ten płaszcz i sukienka,ale...podoba mi się. Meghan wygląda w szmaragdzie ślicznie,a przede wszystkim to zasługa dobrego makijażu i twarzowego uczesania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo piękna ciążowa stylizacja. Zielenie, granaty i czernie to są "jej kolory", w których wygląda bardzo korzystnie.
   To chyba pierwszy zestaw Meghan, uszyty specjalnie na czas ciąży, bo wszystkie inne dotychczasowe sukienki i płaszcze były bardzo uniwersalne, które będzie mogła założyć nawet za pół roku albo rok.

   Usuń
 5. Wygląda na płaszcz wyjety z szafy starszej pani

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolor ladany sukienka ok ale ten plaszczyk nie wyglada nia nie dobrze

  OdpowiedzUsuń
 7. a mi sie bardzo podoba

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ogromną nadzieję, że plotki o tegorocznym royal tour do Kanady i Usa okażą się prawdziwe. Oficjalna wizyta w Kanadzie, myślę że byłaby dla nich obojga, a zwłaszcza Meghan, niezapomnianym przeżyciem, zważając na to, że bywa tam prywatnie i połowa jej życia właśnie tam się kręci.

  https://ksieznasussex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro mają wszystkie patronaty dot. Wspólnoty Narodów, to z pewnością tam pojadą.
   Ma to merytoryczne uzasadnienie.
   Oboje też mają wielu przyjaciół w Kanadzie i USA, np. byłego premiera Kanady czy Obamów, u których często goszczą prywatnie.

   Usuń
 9. Jeżeli mam szukać pozytywów tej stylizacji to wydaje mi się, że kolor bardzo pasuje do księżnej. Natomiast materiał i krój jest bardzo ciężki i jak ktoś trafnie zauważył - nie do końca zgrywał się z butami.
  Co to za plotki o Royal Tour do Kanady? Nie wiem o co chodzi!

  OdpowiedzUsuń
 10. To tak jak mi prawie nigdy stylizacje Meghan się nie podobają, to ta wręcz przeciwnie :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Meghan jest śliczną, filigranową kobietką.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wzruszył mnie kolejna raz Harry kiedy pokazał swojej ukochanej żonie, że przed nią jest krawężnik. I pomyśleć, że ten mężczyzna wychowany bez matki i ojca, który nie okazywał uczuć będzie miał w sobie tyle miłości. No ale jak widać miłość czyni cuda. Meghan ma wielkie szczęście, na które chyba czymś sobie zasłużyła.

  OdpowiedzUsuń