Wizyta Kate i Williama w Irlandii Północnej - Dzień II

czwartek, 28 lutego 2019

Dziś książę i księżna Cambridge rozpoczęli drugi, a zarazem ostatni dzień w Irlandii Północnej! Plan dzisiejszego dnia prezentował się następująco: spotkanie z członkami służby policyjnej oraz mieszkańcami miasta Ballymena, wizyta w Braids Arts Centre oraz w siedzibie organizacji Ballymena and Little Steps Sure Start. Ponadto podczas spotkania ze zgromadzonym tłumem, księżna zdradziła informację na temat księżniczki Charlotte. Po więcej szczegółów zapraszam do dalszej części!

Elle


Ostatni dzień oficjalnej podróży po Irlandii Północnej rozpoczęli od spotkania z przedstawicielami lokalnej służby policyjnej. Mieli okazję dowiedzieć się od policjantów w jaki sposób zostali dotknięci problemami zdrowia psychicznego. Następnie omówili wyzwania i mechanizmy wsparcia, które pomogą policjantom w wykonywaniu swojej pracy.

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov
Jak można było przeczytać na stronie internetowej The Mirror:
Ich Królewskie Wysokości poprosili o spotkanie z policjantami i pracownikami Police Service Northern Ireland (PSNI) w celu omówienia prac wykonanych w celu zapewnienia psychicznego wsparcia dla osób pracujących w służbie kraju. Książę William szczerze wypowiedział się na temat tego, w jaki sposób otrzymał wsparcie podczas pilotowania ambulansu lotniczego i był bardzo zainteresowany koncepcją dzielenia się pomysłami i doświadczeniami pomiędzy wszystkimi służbami ratowniczymi i siłami zbrojnymi, aby uzyskać najlepsze efekty.
https://twitter.com/NIOgov

https://www.dailymail.co.uk

Następnym punktem programu była wizyta w mieście Ballymena położonym w hrabstwie Antrim. Liczy on ponad 30 tysięcy mieszkańców. Tam zostali ciepło powitani przez wyczekujący na nich tłum. W czasie rozmowy ze zgromadzonymi, księżna zdradziła, że w domu nazywają księżniczkę Charlotte Lottie. Ponadto spotkała się z dziewczynką o imieniu Hannah Richie, która pisze o niej biografię do szkoły. Na pytanie jak to jest być członkiem rodziny królewskiej, Kate odpowiedziała: Przede wszystkim uwielbiam pracować z młodymi ludźmi. W czasie spotkań z nimi, wszyscy się czują tak silni i odważni. Naprawdę miło Cię poznać. Życzę Ci powodzenia w pisaniu biografii.  

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

https://www.dailymail.co.uk

https://www.dailymail.co.uk

Również księżna spotkała 5-miesięcznego chłopczyka o imieniu James. Podczas rozmowy z jego tatem, Alanem, Jej Królewska Wysokość wyznała: On jest wspaniały. On sprawia, że zaczynam myśleć o kolejnym dziecku. Następnie odezwał się pan Alan: Czyżby czwarte dziecko?. Na to księżna odparła żartobliwie: Myślę, że William byłby nieco zmartwiony tym faktem. Filmik z tej rozmowy znajduje się na końcu posta.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

www.dailymail.co.uk

/www.dailymail.co.uk

Potem udali się do The Braid - Ballymena Town Hall Museum & Arts Centre. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie muzeum: Nazwa ''The Braid'' wywodzi się od nazwy rzeki, która przepływa przez miasto Ballymena. Ta nazwa splata razem historię, sztukę i kulturę wraz ze współczesnymi konferencjami, turystyką i udogodnieniami obywatelskimi w miejscu, które od wieków stanowi centrum lokalnego życia obywateli. Począwszy od zajęć rodzinnych aż kończąc na przyjęciach specjalnych - każdy znajdzie coś dla siebie. Na początku Kate i William zapoznali się z misją organizacji charytatywnej Cinemagic.

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

Cinemagic to wielokrotnie nagradzana organizacja charytatywna, której siedziba znajduje się w Irlandii Północnej. Jest to jeden z największych festiwalów filmowych i telewizyjnych przeznaczony dla młodych dzieci w Irlandii, jak i w Wielkiej Brytanii. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji: Uwielbiamy magię filmu i telewizji oraz uznajemy jej siłę do wychowywania, motywowania i inspirowania młodych ludzi. Do tej pory współpracowaliśmy z ponad 500 000 młodych ludzi, wyświetliliśmy ponad 3 000 filmów i przeprowadziliśmy ponad 500 kursów, warsztatów i innych specjalnych wydarzeń. Nasze projekty zyskały międzynarodowe uznanie ze względu na ich ambicję, jakość i zasięg.

https://twitter.com/NIOgov

https://twitter.com/NIOgov

Warto też dodać, że organizacja ta wykorzystuje sztuki wizualne, aby zwiększyć możliwość i rozwinąć umiejętności młodych ludzi pochodzących ze wszystkich środowisk. Patronami tej organizacji są m.in Pierce Brosnan, Liam Neeson, Saoirse Ronan oraz Colin Farrell. Na początku księżna Kate, wraz z uczniami Malvern Primary School uczestniczyli w zajęciach z charakteryzacji oraz storyboardu. W tym samym czasie, książę William przygotowywał dekoracje do scenografii. Następnie przyglądali się młodym uczestników, którzy mieli okazję wypowiedzieć parę zdań o sobie wprost do kamery.

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Również mieli okazję spotkać się z podopiecznymi Cinemagic, aby dowiedzieć się więcej na temat krótkiego filmu A Stone's Throw, którego premiera odbyła się 15 października 2018 roku w Australii. Kate i William mieli okazję obejrzeć 10-minutową ekranizację.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/NIOgov

Natomiast ostatnim przystankiem była wizyta w siedzibie organizacji Ballymena and Little Steps Sure Start. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie instytucji charytatywnej:
Ballymena and Little Steps Sure Start jest finansowany przez Departmen of Education [...], zapewnia szeroki zakres usług dla dzieci i ich rodzin: począwszy od ich urodzenia do czwartego roku życia. Usługi obejmują zarówno indywidualne jak i grupowe wsparcie dla mieszkańców miasta Ballymena jak i całego hrabstwa Antrim. Organizacja ta zapewnia m.in. zajęcia z pływania oraz zajęcia muzyczne dla niemowląt i małych dzieci, programy przedporodowe i  poporodowe (w tym joga i hydroterapia), refleksologia, zajęcia kulinarne, masaże dla dzieci itp.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Kate i William spotkali się z dziećmi i ich rodzinami. Podczas rozmowy z opiekunami, dowiedzieli się więcej na temat różnych programów oferowanych przez tą organizację. Omówili także sposoby organizacji wsparcia rodziców oraz zapewnienia najlepszych praktyk w początkowej fazie macierzyństwa.

https://twitter.com/NIOgov

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

https://www.dailymail.co.uk/

I tak oto zakończyła się podróż księcia i księżnej Cambridge do Irlandii Północnej!

https://twitter.com/KensingtonRoyal

CO KATE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Mulberry
Sukienka - Jenny Packham
Szpilki - Rupert Sanderson
Kopertówka - Jimmy Choo
Kolczyki - należące do księżnej Diany

Zdjęcia: Yahoo Finance, Hello Magazine

Filmiki z wizyty:

>

13 komentarzy

 1. Kate chyba miała na sobie to sukienke czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten niebieski płaszcz wygląda jak pancerz, piekna sukienka

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate pierwszy płaszczyk jak Sherlock holmes

  OdpowiedzUsuń
 4. Super płaszczyk wreszcie stary fason ale jendnka w lekko zmienionym wydaniu, Kate wogle bardzo ładnie wyglada :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy William na grupowym zdjęciu naprawdę nie może przepuścić Kate do przodu? Nie wiem, dlaczego nie ma w nich takiego „partnerskiego” myślenia? Zasłonił ją i stoi król, patrzcie na niego. To samo wczoraj z tym odepchnięciem na boisku, No naprawdę, aż czasami czuję sie niekomfortowo oglądając ich, albo jakieś głupie teksty ze żona robi za choinkę, albo jakieś dziwne ruchy, żeby sie nie mógł na te pare godzin ogarnąć, to już wstyd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grali w piłkę nożną i mieli ubaw! Kate ma do siebie dystans i jednocześnie jest żoną swojego męża, a więc wie kiedy i co może zrobić pierwsza. Przynajmniej nie traktuje Willa jak chłopaczka do towarzystwa.

   Usuń
  2. Kiedyś Kate powiedziała, że na oficjalnych wyjściach rządzi William a ona w domu wiec kto wie :D

   Usuń
 6. Specyficzne rękawy:)Świetnie wygląda zestawienie jaśniejszego płaszcza i ciemniejszej sukienki w tym samym kolorze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba należy uznać wizytę w Irlandii Północnej za udaną. Kate i William wyglądali na szczęśliwych i zrelaksowanych. Udało im się połączyć spotkania związane z działalnością/zainteresowaniami zarówno księcia jak i księżnej, a dodatkowo spędzić czas w bardziej rozrywkowy sposób.
  Stylizacje księżnej niemal wszystkie przypadły mi do gustu. Nie jestem może fanką tego swetra, który Kate założyła pierwszego dnia, ale za to zakochałam się w tym błękitnym płaszczu. Moje serce skradły także granatowe szpilki.
  Jakie to urocze, że nazywają księżniczkę "Lottie". Chociaż dla mnie zawsze pozostanie Szarlotką ;) Czwarte dziecko przeraża Williama? No w sumie się nie dziwię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można gdzieś usłyszeć,że nazywają księżniczkę Lottie?

   Usuń
 8. Jak sądzicie faktycznie będzie 4 dziecko wydaje mi się że moze pod koniec roku albo następnym ....
  Wydaje mi sie ze Kate poważnie mówiła(wspominala o wiekszej ilosci dzieci),jak ostatnio przed ciaza z Luisem tylko jeszczza wczesnie dlatego mowila o strachu Willego...
  A wy jak sądzicie bedzie czwarte dziecko ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie ze względu na to ze maja 3 dzieci i sa przed 40. Aczkolwiek czas pokaże :)

   Usuń