Podsumowanie 2018 roku

poniedziałek, 31 grudnia 2018

W Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej rok 2018 obfitował w różne, ciekawe wydarzenia - począwszy od ważnych przyjęć, urodzin, a kończąc na ślubach czy narodzinach kolejnych członków słynnej rodziny Windsorów. Tak stało się w przypadku rodziny z Cambridge, która powiększyła się o kolejne dziecko! Zapraszamy do dalszej części!

PS. Jeśli chodzi o Meghan i Harry'ego - w podsumowaniu uwzględniłyśmy tylko dwa najważniejsze wydarzenia - ślub i ogłoszenie ciąży.

Zdjęcia w kolażu: twitter,com/KensingtonRoyal, cnn.com, popsugar,com

Najpierw zacznijmy od informacji, która pojawiła się na początku Nowego Roku. 8 stycznia księżniczka Charlotte rozpoczęła oficjalnie naukę w przedszkolu Willcocks Nursery School. Z tej okazji wykonano dwie oficjalne fotografie, którego autorką jest dumna mama małej księżniczki, księżna Kate.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

9 stycznia księżna Kate obchodziła 36.urodziny. Pałac Kensington nie opublikował żadnego oficjalnego zdjęcia Jej Królewskiej Wysokości, ale za to Zuza wykonała notkę tematyczną na temat tego jak księżna Kate zmieniała się w ciągu tych 17 lat (2001-2018r.).

hellomagazine.com
W dniach 30-31 stycznia Kate i William odbyli oficjalną wizytę do Szwecji! Pierwszego dnia odwiedzili Vasaparken, a następnie spotkali się z parą królewską, królem Carlem Gustafem i królową Silvią. Później, wraz z następczynią tronu Szwecji i jej mężem czyli księżniczką Victorią i księciem Danielem, udali się na zwiedzanie Nobel Museum, a następnie - już bez szwedzkiej pary książęcej - przybyli do ArkDes. Wieczorem odbył się bankiet wydany przez ambasadora Wielkiej Brytanii w Szwecji.

dailymail.co.uk

Drugiego jak i ostatniego dnia podróży do Szwecji, zwiedzili Karolinska Institute w Solnej oraz szkołę Matteusskolan. Mieli okazję zobaczyć wystawę z brytyjskimi meblami w domu towarowym NK, a następnie - spotkać się z dziećmi księżniczki Victorii i księcia Daniela, księżniczką Estelle i księciem Oscarem w Pałacu Haga - oficjalnej posiadłości następczyni tronu Szwecji. Ostatnim punktem programu było obejrzenie wystawy w Fotografiska Gallery.

twitter.com

W dniach 1-2 lutego Ich Królewskie Wysokości odbyli dwudniową wizytę do Norwegii. Program ich pierwszego dnia prezentował się następująco: powitanie przez członków Norweskiej Rodziny Królewskiej, spotkanie ze zgromadzonymi fanami pod Pałacem Królewskim w Oslo, wizyta w Princess Ingrid Alexandra Sculpture Park, spotkanie z członkami organizacji MESH oraz uroczysta kolacja wydana przez króla Haralda i królową Sonję.


Ostatniego dnia podróży po krajach skandynawskich, para książęca rozpoczęła od wizyty w Hartvig Nissen School. Następnie udali się na spotkanie z księciem Haakonem i księżną Mette-Marit w Skaugum - oficjalnej posiadłości norweskiej pary książęcej. Na koniec udali się na zwiedzanie skoczni narciarskiej Holmenkollen.


5 lutego ukazał się filmik księżnej Kate związany z rozpoczęciem Children's Mental Health Week, który w tym roku wypadał w dniach 6-12 lutego. W ramach patronatu nad organizacją Place2Be, Jej Królewska Wysokość co roku bierze udział w nagraniu, w którym opowiada o pracy z dziećmi oraz jakie działania zostaną zastosowane w Nowym Roku.


28 lutego odbyło pierwsze forum The Royal Foundation z udziałem Meghan Markle (wtedy narzeczonej księcia Harry'wgo), podczas którego uruchomiono nowy program pt. Making a difference together. Głównym celem organizacji założonej przez księcia Williama i księcia Harry'ego jest zjednoczenie ludzi w uporaniu się z najważniejszymi wyzwaniami, które przed nimi stoją.


12 marca w Wielkiej Brytanii był obchodzony Commonwealth Day (po polsku: Dzień Wspólnoty Narodów). Z tej okazji w Westminster Abbey odbyło się nabożeństwo, na którym byli obecni niektórzy członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Następnie - w związku z uroczystościami - zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad z przedstawicielami krajów Wspólnoty.

dailymail.co.uk

17 marca w Wielkiej Brytanii obchodzono kolejne ważne święto - Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji Kate i William udali się do siedziby Pierwszego Batalionu Irish Guards w Hounslow, aby uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach. Tak jak co roku, księżna Kate wręczała żołnierzom pęki koniczyn.26 marca podano dwie ważne informacje dotyczące pary książęcej. Pierwsza z nich była związana z tym, że księżna Kate objęła patronat nad Victoria & Albert Museum. A druga - już nieco smutniejsza - Miguel Head, prywatny sekretarz księcia Williama, zrezygnował z pracy po 10 latach współpracy z rodziną królewską. Książę William uszanował decyzję swojego współpracownika dlatego wyznaczył na jego stanowisko Simona Case'a.

https://www.hellomagazine.com

Pod koniec marca w krajach chrześcijańskich obchodzono Dzień Wielkanocny. 1 kwietnia w Kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor odbyło się nabożeństwo, w którym uczestniczyli członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Nie zabrakło na nim księcia Williama i księżnej Kate, która wtedy rozpoczęła 9.miesiąc ciąży!23 kwietnia miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w rodzinie królewskiej - rodzina Kate i Williama powiększyła się o kolejne dziecko! Dokładnie o godzinie 11:01 brytyjskiego czasu w St.Mary's Hospital przyszedł na świat Jego Królewska Wysokość Louis Arthur Charles o wadze 3800 gramów. W oficjalnym oświadczeniu podano do informacji, że mama i dziecko czują się dobrze oraz rodzina królewska jak i rodzina Middletonów zostały jako pierwsze poinformowane o narodzinach małego księcia.Nie zabrakło również wizyty starszego rodzeństwa - księcia George'a i księżniczki Charlotte. A tuż przed godziną 18:00 brytyjskiego czasu dumni rodzice pokazali noworodka całemu światu. Z tej okazji prowadziłyśmy Live Bloga. Jeśli jesteście nim zainteresowani lub chcecie odnowić swoje wrażenia z tego dnia to zapraszamy <TUTAJ>.29 kwietnia Kate i William obchodzili 7.rocznicę ślubu. Z tej okazji Zuza wykonała notkę, w której zawarte są wypowiedzi pary książęcej oraz zestawienie najważniejszych wydarzeń z ich życia.

hellomagazine.com

5 maja pojawiły się dwa oficjalne zdjęcia księcia Louisa. Na jednym z nich towarzyszy mu starsza siostra, księżniczka Charlotte. Zdjęcia te zostały wykonane w związku z 3.urodzinami księżniczki Charlotte. Autorką fotografii jest nie kto inny jak księżna Kate.Dwa tygodnie później, czyli 19 maja, odbył się ślub młodszego brata księcia Williama, księcia Harry'ego i jego wybranki, Meghan Markle. Uroczystość odbyła się w Kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor. Tego dnia książę George i księżniczka Charlotte pełnili bardzo ważną rolę - George był paziem, a Charlotte - druhenką. Nie zabrakło też oficjalnych zdjęć z udziałem rodziny z Cambridge (zdjęcia oficjalne znajdują się w specjalnie wydzielonej sekcji na samym dole posta).

The Independent

10 czerwca w Londynie odbyły się coroczne uroczystości obchodów urodzin Królowej czyli tzw. Trooping The Colour. Tak jak co roku, rodzina królewska udała się na przejażdżkę powozami, Królowa obejrzała paradę z udziałem wojsk, a na sam koniec - na balkonie Pałacu Buckingham - wszyscy członkowie rodziny królewskiej obejrzeli pokaz samolotów Royal Air Force.

https://twitter.com/RoyalFamily

18 czerwca na Zamku Windsor odbyły się uroczystości Dnia Orderu Podwiązki. Rozpoczęły się one nabożeństwem w kaplicy św. Jerzego, a następnie - kilkuminutową procesją. Rodzinę z Cambridge reprezentował książę William.

https://twitter.com/KensingtonRoyal

21 czerwca książę William obchodził 36.urodziny! Również Pałac Kensington nie opublikował żadnych oficjalnych zdjęć jubilata. Ale z tej okazji ja (Julia) wykonałam notkę, w której zawarte są śmieszne wypowiedzi Jego Królewskiej Wysokości.

Chris Jackson - WPA Pool/Getty

W dniach 24-28 czerwca książę William odbył podróż do Izraela, Jordanii i Palestyny! Pierwszego dnia udał się do Ammanu, stolicy Jordanii, aby tam spotkać się z księciem Husseinem - syna króla Abdullaha i królowej Ranii. Ich pierwszym przystankiem była wizyta w Fablab, a następnie udali się na przyjęcie wydane przez ambasadora Wielkiej Brytanii w Jordanii. Po przyjęciu, jak się okazało, książę William i książę Hussein mieli okazję obejrzeć mecz Anglii z Panamą w walce o Mistrzostwo Świata.Drugiego dnia w Jordanii, wraz z księciem Husseinem odwiedził Jerash - miasto odległe od Ammanu 50 kilometrów na północ. Tam zwiedzili ruiny miasta, które również zwiedziła księżna Kate 30 lat temu. Nie zabrakło spotkania z syryjskimi uchodźcami oraz dziećmi objętymi programem Makani, który został zorganizowany przez UNICEF. Również książę miał okazję odwiedzić Quick Reaction Force, Da Na'mah Centre, Al Quds College oraz spotkać się z jordańską załogą ambulansów powietrznych East Anglian Air AmbulanceTrzeci dzień rozpoczął już w Jerozolimie, mieście znajdującym się w Izraelu. Na początku odwiedził Yad Vashem (Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu), a następnie spotkał się z premierem Izraela, Benjaminem Netanyahu i jego żoną, Sarą. Również nie zabrakło rozmów z prezydentem Izraela, Reuvena Rivlina. Następnie przybył do Jaffa, aby spotkać się z członkami organizacji The Equalizer i Peres Center For Peace & Innovation. Następnie udał się na plażę w Tel Aviv, a wieczorem - wygłosił przemówienie na przyjęciu wydanym przez ambasadora Wielkiej Brytanii w Izraelu.

twitter.com

Czwartego dnia spotkał się z tegoroczną zwyciężczynią Eurowizji, Nettą Barzilai. Następnie udał się do miasta Ramallah w Palestynie, aby tam spotkać się z prezydentem kraju. Później odwiedził obóz uchodźców, a potem miał okazję zapoznać się z kulturą i tradycjami Palestyny podczas Festiwalu Kultury. Ostatnim punktem programu była wizyta w Ramallah Friends School.

twitter.com

Ostatniego dnia podróży po krajach Bliskiego Wschodu książę ponownie wrócił do Izraela, aby tam udać się na Górę Oliwną. Ciekawostką jest to, że tam spoczywa prababka księcia, a matka księcia Filipa - księżniczka Alice. Następnie zwiedził Kopułę na Skale, zobaczył Ścianę Płaczu, a na koniec - odwiedził Bazylikę Grobu Świętego

twitter.com

9 lipca w Pałacu Świętego Jakuba odbył się chrzest trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama, Jego Królewskiej Wysokości Louisa Arthura Charlesa, księcia Cambridge. Na uroczystości chrzcin pojawiła się tylko najbliższa rodzina pary książęcej oraz rodzice chrzestni: Lucy Middleton, Hannah Carter, Harry Aubrey-Fletcher, Nicholas van Cutsem, Lucy Made oraz Guy Pelly. Kilka dni później pojawiły się oficjalne zdjęcia z tego wydarzenia.10 lipca obchodzono 100.rocznicę założenia Royal Air Force (Królewskich Sił Powietrznych). Z tej okazji odbyło się nabożeństwo w Westminster Abbey, na którym byli obecni książę i księżna Cambridge oraz książę i księżna Sussex.12 lipca na blogu wybił kolejny milion wyświetleń (łącznie w ciągu 3 lat - 3 miliony wyświetleń)!22 lipca książę George świętował swoje 5.urodziny! Z tej okazji opublikowano jedno oficjalne zdjęcie jubilata. Autorem zdjęcia jest Matt Porteous, a sesja zdjęciowa odbyła się w ogrodach Clarence House.

twitter.com

8 sierpnia książę William, reprezentujący Jej Królewską Mość, przybył do Francji, aby uczestniczyć w oficjalnych obchodach 100.rocznicy bitwy pod Amiens.

twitter.com

W dniach 24-30 września książę William udał się z kilkudniową wizytą do Afryki! Jeszcze przed wylotem, pojawiły się zdjęcia Jego Królewskiej Wysokości z załogą samolotu linii lotniczych British Airways. Książę wyleciał wczoraj wieczorem z lotniska Heathrow w Londynie.

Zimbio

Drugiego dnia podróży po krajach afrykańskich, udał się do Namibii, gdzie tam spotkał się z wiceprezydentem państwa, Nangolo Mbumbą. Następnie odbył szereg spotkań, z których nie pojawiły się żadne zdjęcia.

twitter.com

Trzeciego dnia spotkał się z zespołem wolontariuszy, którzy popierają walkę z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami na granicy Namibii i Tanzanii. Również miał okazję do rozmowy z pracownikami Kunene People Park. Wieczorem udał się do Tanzanii na przyjęcie wydane przez Ambasadora Wielkiej Brytanii.

twitter.com

Czwartego dnia podróży spotkał się z prezydentem Tanzanii, Johnem Magufulim. Następnie udał się do portu Dar es Salaam, aby zobaczyć jak przebiega kontrola statków, okrętów w celu zwalczania nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami. Ostatnim punktem programu było spotkanie z przedstawicielką organizacji PAMS, Krissie Clarke.

twitter.com

Kolejnego dnia zwiedził Mkomazi National Park, gdzie miał okazję zobaczyć czarnego nosorożca. Następnie pomagał innym w budowie nowego ogrodzenia, które znajdowałoby się wokół Rhino Sanctuary. Potem dowiedział się więcej na temat nowego programu edukacji na temat ekologii, który nazwano Rafiki Wa Faru, a później - odwiedził African Wildlife Management.

twitter.com

Ostatniego dnia w Afryce William udał się do Kenii na spotkanie z żołnierzami Irish Guards, a następnie na spotkanie z lokalnymi mieszkańcami Kinamba. Ponadto książę sprawił niespodziankę najmłodszym mieszkańcom. Podarował im piłki nożne, które zostały specjalnie dla nich sprowadzone z Londynu. Ostatnim punktem programu była rozmowa z prezydentem Kenii, Uhuru Kenyatta.

twitter.com

11 października obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w Londynie (dwa dni wcześniej czyli 9 października) odbył się Pierwszy Globalny Ministerialny Szczyt Zdrowia Psychicznego, na którym byli obecni książę i księżna Cambridge.

RegalFille

10 października książę William uruchomił nowy projekt związany z walką z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami. Dotyczył on zjednoczenia banków i innych instytucji finansowych w celu wsparcia organizacji United for Wildlife.

twitter.com

12 października w Kaplicy Św. Jerzego na Zamku Windsor odbył się ślub księżniczki Eugenie (córki księcia Andrzeja i Sarah Ferguson) oraz Jacka Brooksbanka. Ponownie mogliśmy zobaczyć George'a i Charlotte w roli pazia i druhenki. Również z tej okazji opublikowano oficjalne fotografie z udziałem dzieci księcia i księżnej Cambridge (znajdują się poniżej).

Town & Country Magazine

15 października Pałac Kensington wydał oświadczenie:
,,Ich Królewskie Wysokości książę i księżna Sussex z przyjemnością pragną ogłosić, iż księżna Sussex spodziewa się dziecka na wiosnę 2019 roku. Ich Królewskie Wysokości doceniają wsparcie, jakie otrzymali od ludzi z całego świata od czasu ich ślubu w maju oraz cieszą się, że mogą podzielić się tą radosną nowiną ze wszystkimi''.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

23 października z dwudniową wizytą do Wielkiej Brytanii udała się holenderska para królewska, Król Willem Alexander oraz Królowa Maxima. Z tej okazji odbył się bankiet wydany przez Królową Elżbietę II, na którym byli obecni członkowie Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, w tym książę William i księżna Kate.

https://dailymail.co.uk

W dniach 11-12 listopada w Wielkiej Brytanii był obchodzony Dzień Pamięci. Z tej okazji odbył się coroczny Festival of Remembrance w Royal Albert Hall. Natomiast kolejnego dnia, w godzinach porannych, odbyły się oficjalne uroczystości pod pomnikiem Cenotaph. W tym roku do rodziny królewskiej dołączyła para prezydencka Niemiec, Frank-Walter Steinmeier oraz jego małżonka, Elke Büdenbender.

dailymail.co.uk

Natomiast w godzinach wieczornych (również 12 listopada) w Westminster Abbey, odbyło się nabożeństwo upamiętniające bohaterów, którzy walczyli podczas I wojny światowej. Na tym wydarzeniu byli obecni książę i księżna Cambridge, a także książę i księżna Sussex.14 listopada książę Karol obchodził 70.urodziny! Z tej okazji wydano kilkanaście oficjalnych fotografii jubilata (w tym sześć z udziałem rodziny z Cambridge oraz Meghan i Harry'ego). Natomiast wieczorem odbyło się przyjęcie w Pałacu Buckingham. Pojawiła się na nim nie tylko Brytyjska Rodzina Królewska, ale także przedstawiciele innych dynastii panujących na świecie.

Oficjalne zdjęcie księcia Karola i księżnej Camilli tuż przed rozpoczęciem bankietu / https://twitter.com

4 grudnia Kate i William byli gospodarzami przyjęcia świątecznego dla dzieci, których rodzice obecnie przebywają za granicą, ponieważ odbywają szkolenia wojskowe. Wiąże się to z tym, że w tym roku nie spędzą z nimi świąt Bożego Narodzenia. Aby zadbać o świąteczny nastrój, nie zabrakło atrakcji takich jak Święty Mikołaj czy sztuczny śnieg.

Tatler

Natomiast w godzinach wieczornych w Pałacu Buckingham odbyło się coroczne przyjęcie dyplomatyczne.

dailymail.co.uk

Następnego dnia (5 grudnia) udali się na Cypr, aby tam spotkać się z brytyjskimi żołnierzami. Mieli okazję wręczyć im osobiście prezenty i liściki, które zostały wykonane przez ich rodziny. Również mieli okazję porozmawiać z innymi, którzy obecnie zamieszkują na terenie bazy wojskowej.

dailymail.co.uk

14 grudnia Pałac Kensington wydał oficjalne zdjęcia rodziny z Cambridge oraz księcia i księżnej Sussex z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcie Kate, Williama, George'a, Charlotte i Louisa zostało wykonane prawdopodobnie we wrześniu lub październiku w ogrodach Anmer Hall, a fotografia Meghan i Harry'ego - podczas przyjęcia weselnego w dniu 19 maja 2018 roku (zdjęcie Meghan i Harry'ego znajduje się na samym końcu posta).

https://twitter.com/KensingtonRoyal

Oficjalne zdjęcia opublikowane w 2018 roku:

8 stycznia - Rozpoczęcie nauki księżniczki Charlotte w Willcocks Nursery School:

https://twitter.com/KensingtonRoyal

https://twitter.com/KensingtonRoyal

5 maja - 3.urodziny księżniczki Charlotte i zdjęcia księcia Louisa:
19 maja - Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle:

Glamour

https://twitter.com/

https://twitter.com/

9 lipca - Chrzest księcia Louisa Arthura Charlesa:


22 lipca - 5.urodziny księcia George'a:

twitter.com

12 października - Oficjalne zdjęcia z okazji ślubu księżniczki Eugenie i Jacka Brooksbanka (z udziałem księcia George'a i księżniczki Charlotte):

South China Morning Post

MSN.com

People

14 listopada - Oficjalne zdjęcia z okazji 70.urodzin księcia Karola:

https://twitter.com/KensingtonRoyal/

https://twitter.com/KensingtonRoyal/

https://twitter.com

https://twitter.com

https://twitter.com

https://twitter.com

(Zdjęcie z chrztu księcia George'a z 2013 roku):

https://twitter.com

14 grudnia - Zdjęcie księcia i księżnej Cambridge z rodziną, a także księcia i księżnej Sussex z okazji świąt Bożego Narodzenia:

https://twitter.com/KensingtonRoyal

***************************************************************************

29 grudnia Pałac Kensington upublicznił filmik podsumowujący cały 2018 rok.


************************************************************************

Korzystając z okazji, że już za parę godzin powitamy Nowy Rok, chciałybyśmy Wam - czytelnikom -złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, aby zbliżający się Nowy Rok przynosił Wam same sukcesy, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Życzymy także, aby 2019 rok był dla Was pełen optymizmu, radości, szczęścia, powodzenia oraz szampańskiej zabawy!

https://twitter.com/KensingtonRoyal


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Zuza i Julia, autorki bloga The Cambridge and Sussex Family

41 komentarzy

 1. Ten rok był niezapomniany z racji narodzin Louisa i wyjątkowy,bo po raz pierwszy od siedmiu lat i może już po raz ostatni w tym pokoleniu odbyły się dwa królewskie śluby!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej zapadł mi w pamięć ślub H&M. PS. Szczęśliwego Nowego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo ile wyjść w tym roku mieli członkowie BRK ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyjątkowo obfity w radosne wydarzenia rok. Oby 2019 również taki był. Dla wszystkich czytelników, rodziny królewskiej oraz autorek bloga Do siego roku !

  OdpowiedzUsuń
 5. szkoda, że nie pisałyście nic o wyjściach Kate, ale w sumie czemu się tu dziwić skoro już od dawna macie nieciekawe notatki, a na samym blogu panuje nieprzyjemna atmosfera, gdzie każdy każdego może obrzucać błotem. Jest to przykre, że dopuściłyście do takiej sytuacji. Kiedyś Wasz blog był moim ulubionym, ale obecnie jest do niczego głównie z uwagi na atmosferę.
  Może kiedyś zadbacie o odpowiednią atmosferę na blogu. Kiedyś nawet był o tym post, żeby nie było afer, ale widać, że Wam to nie przeszkadza, może się cieszycie, że jest o nim przez to głośno. Niekoniecznie w pozytywnym sensie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram! Od pewnego czasu ten blog, niestety, prezentuje poziom brukowca. Do profesjonalizmu daleko...

   Usuń
  2. Hmm a kto wprowadza taka atmosferę? Chyba Wy takimi komentarzami...

   Usuń
 6. Ten rok obfitował w wiele wielkich wydarzeń: narodziny księcia Louisa, Leny Tindall, ślub Harrego, Eugenii, 70 urodziny księcia Walii, ciąża księżnej Meghan, duże Royal Tour H&M... Jestem bardzo ciekawa, co przyniesie nam rok 2019 oprócz oczekiwanego przyjścia na świat baby Sussex. Bardzo liczę na jakieś Royal Tour Williama i Kate - myślicie, że jest to możliwe?

  Dziś wysłałam kartkę z życzeniami urodzinowymi do księżnej Kate. Jak myślicie, dziewczyny, jakiego zdjęcia można się spodziewać na kartce z odpowiedzią. Przez ostatnie dwa lata było to samo zdjęcie, więc bardzo liczę na coś nowego. Może Kate zostało zrobione jakieś zdjęcie podczas jesiennej sesji?

  ~ KM 👸

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudne jest to zdjęcie ze ślubu Eugenii, kiedy siedzą w otoczeniu dzieciaków. Prześliczne!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. za to na tych oficjalnych dzieci skwaszone, w ogóle nie uśmiechnięte

   Usuń
  2. Rzeczywiście jakby trochę bardziej poważne, ale możne taki był zamysł fotografa i / lub nowożeńców :-). BRK (w sensie królowa zwłaszcza)jednak preferuje powagę...

   Usuń
 8. Naliczyłam ,że w tym roku Kate miała 60 oficjalnych wyjść, chyba że było ich więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Omid podsumował Meghan i miała 105 wyjść - więc Kate chyba ciut więcej, miała macierzyński, ale Meg liczono je od ślubu, wiec K. chyba musiała mieć ich więcej

   ale pytanie jak liczyć wyjścia podczas RT?

   Usuń
  2. Czyli średnio wypada... jedno wyjście na tydzień. To dopiero się napracowała

   Usuń
  3. Meghan miała wszystkich wyjść w kraju i za granicą łącznie 96, a Kate 87. No i zacznie się że Kate jest leniwa bo ma najmniej wyjść, że już nawet Meghan ja przebija, a przecież dopiero niedawno weszła do rodziny królewskiej itd. Oby w następnym roku Kate miała więcej wyjść :)

   Usuń
  4. https://mobile.twitter.com/cepesmith

   Tutaj naliczyl Kate 87,a Meghan 96 jeśli się nie pomyliłem w obliczeniach

   Usuń
  5. Nie wiem jak to było w poprzednich latach, ale w 2018 Kate była na macierzyńskim, więc siłą rzeczy nie mogła mieć wielu wyjść. Więc moim zdaniem, ciężko je obie porównywać.

   Usuń
  6. ale wyjścia Meg liczą od 19 maja, czyli 7 miesięcy

   Usuń
  7. Kate była na macierzyńskim, ale Meghan dopiero w połowie roku dołączyła do rodziny, i nadal jest na etapie "szkolenia"

   Usuń
 9. Najwięcej wyjść miała Anna (518), Karol (507)i Edward (463). Naprawdę jestem pod wrażeniem Anny. Niesamowita kobieta, zwłaszcza, że przecież ona jest po siedemdziesiątkę... Naprawdę SZACUN!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Doroto księżniczka Anna nie może być po 70 jeśli Karol jest od niej straszy i na teraz 70 lat tak a propo

   Usuń
  2. Księżniczka Anna ,urodziła się 15 sierpnia 1950 więc ma 68 lat :)

   Usuń
  3. Dokładnie chciałam napisać przed siedemdziesiątką... Zastanawiałam się właśnie ile ona jest młodsza, bo między nimi z tego, co pamiętam nie jest duża różnica wieku. Dopiero później była dłuższa przerwa i Andrzej w 1960 roku...

   Usuń
  4. Dzięki Anonimowy 31 grudnia 2018 23:31, nie chciało mi się szukać... Ale tak czy inaczej zdrowie ma, chyba po matce, bo Karol też jest naprawdę niezły. Jestem też pod wrażeniem Ryszarda (6. miejsce), a on jest dopiero na 26 miejscu w kwestii sukcesji, więc dość daleko... Jest wyżej niż William (jest 8). Na innych - co po niektórych - spuszczam "zasłonę milczenia" :-).

   Usuń
  5. Meghan w 7 miesięcy miała 105 wyjść, wiec jak na świeżynkę w rodzinie to też nieźle

   Usuń
  6. Według zestawienia (https://mobile.twitter.com/cepesmith) miała 96, ale to naprawdę niezły wynik za 7 pierwszych miesięcy przynależności do BRK. Według mnie, żeby nie było :-)!!!

   Usuń
  7. Dorota, zgadzam się, Meg zrobiła dobre wrażenie po ślubie. W zasadzie odpuściła dopiero w listopadzie/grudniu, ale podobno miała sporo prywatnych inicjatyw. Zresztą sporo o nich wiemy. Przed ślubem tez nie próżnowała, naliczono jej w 4 miesiące 28 wyjść (a nie była jeszcze członkiem rodziny)

   Usuń
 10. Zuziu na jakim profilu w liecum jesteś/byłas?

  OdpowiedzUsuń
 11. W tym roku dużo się wydarzyło w BRK mam nadzieję że 2019 rok będzie podobny

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak czytałam w biografii Williama i Kate oni przez 2 pierwsze lata małżeństwa w ogóle nie podjęli obowiązków publicznych, cyt.: "Po ślubie William wynegocjował u babci dwa lata wakacji od obowiązków publicznych dla siebie i dla żony. Zamieszkali w północnej Walii, na wyspie Anglesey, gdzie książę pracował jako pilot dla RAF, a Kate zajmowała się ich wynajętym domem, robiła zakupy w miejscowych sklepach i namiętnie gotowała...".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O bardzo ciekawe. Ciekawe czy mozna dotrzeć do statystyk wyjść z tych lat i czy widnieją tam wielkie zera. Swoją drogą nawet potrafię to zrozumieć. William zdawał sobie sprawę, że z każdym rokiem będzie przybywać im obowiązków, aż w końcu pewnego dnia zostaną królem i królową. Pewnie chciał przedłużyć dni normalnosci póki było to jeszczenie mozliwe.

   Usuń
  2. Jednak nie do końca, chyba te biografie sa takie wiarygodne, bo znalazłąm takie informację, ze jednak Kate i William w 2011 odbyli odpowiednio: 34 i 90 wyjść, a w 2012: 111 i 88 wyjść. I komu tu wierzyć???

   Usuń
  3. 0 nie będzie, kilka wyjść w roku mieli.

   Usuń
  4. Przecież Kate i Will w 2011 po ślubie odbyli Royal Tour po Kanadzie i USA, więc jakie zero wyjść?? Oprócz tego brali udział w najważniejszych wydarzeniach jak Trooping the Colour, Święto Orderu Podwiązki, Niedziela Pamięci, 90 urodziny księcia Filipa. W maju spotkali się z prezydentem Obamą i jego żoną w Londynie, a w listopadzie byli w Danii na przyjęciu zorganizowanym przez UNICEF gdzie spotkali się z Frederikiem i Mary.

   Usuń
 13. Dziewczyny orientujecie się lub możecie się dowiedzieć czy biografia Meghan będzie tłumaczona na j.polski w najbliższym czasie ?

  https://www.empik.com/meghan-a-hollywood-princess-morton-andrew,p1196673717,ksiazka-p

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak, można znależć takie statystyki od wielu lat... W 2011 i 2012 w ogóle Cambridges nie byli uwzględniani... Być może, ale teraz po 6 latach, biorąc pod uwagę 2 miejsce w kwestii sukcesji maja bardzo mało wyjść w porównaniu np. z hrabiną i hrabiną Wessex, gdzie Edward jest 10. Nie mówiąc już o księciu Gloucester, który więcej robi niż William, a jest 26... To dopiero SZOK!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziewczyny jak to jest z tymi portalami społecznościowymi? Np. Książe Andrzej ma Facebooka, Eugenia Instagram, to nie rozumiem czemu np. Meghan nie może.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wynika to z tego, że Meghan cieszy się obecnie dużą popularnością w rodzinie królewskiej. Ponadto Harry jest wyżej w kolejce do tronu niż książę Andrzej czy księżniczka Eugenie. Myślę, że posiadają konta na portalach społecznościowych, ale pewnie są tak ustawione, że nikt raczej ich nie odkryje :D.

   Usuń
 16. Bardzo ciekawy rok dla W&K oraz H&M.

  OdpowiedzUsuń