Inwestytura w Pałacu Buckingham + więcej

sobota, 1 grudnia 2018

Dziś kolejna garstka informacji na temat rodziny z Cambridge. Zacznijmy najpierw od jednego z najważniejszych wydarzeń dla księcia Williama. 29 listopada po raz kolejny przewodniczył inwestyturze, która odbyła się w Sali Tronowej w Pałacu Buckingham. Zapraszam do dalszej części!

Zdjęcie z inwestytury z 2013 roku / https://eu.usatoday.com

Tego dnia zostali odznaczeni:

 • Kathryn Halford - obecnie pracuje jako pielęgniarka w jednym z londyńskich szpitali. Opiekowała się rannymi osobami, które ucierpiały podczas ataku terrorystycznego, który miał miejsce 7 lipca 2005 roku. Pomimo wielkiego ryzyka, chętnie zajmowała się osobami zmagającymi się z AIDS i wirusem HIV.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

 • Gary Wilmot
  - znany brytyjski aktor. W latach siedemdziesiątych prowadził program telewizyjny New Faces, który był nadawany na kanale ITV do 1988 roku.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

 • Kanya King
  - businesswoman. Została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w muzyce i kulturze. Obecnie jest dyrektorem generalnym MOBO Awards.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

 • Abigail Morgan - pracuje jako scenarzystka. Znana jest ze współpracy nad filmem Iron Lady. Otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za zasługi związane z teatrem oraz pisanie scen filmowych.
https://twitter.com/KensingtonRoyal

 • Mike Haines - otrzymał Order Imperium Brytyjskiego za założenie w 2014 roku organizacji Global Acts of Unity. Jej głównym celem jest promowanie jedności, tolerancji i zrozumienia w szkołach.

 • John Moore i Teresy Cosgrove - otrzymali Order Imperium Brytyjskiego za pomoc poszkodowanym w wypadku, który miał miejsce 10 kwietnia 2014 roku w Elstree.

******************************************************************

27 listopada książę William odbył niespodziewane wyjście. Jak można przeczytać na jednym ze źródeł na Twitterze, Jego Królewska Wysokość uczestniczył w spotkaniu związanym z Księstwem Kornwalii w 10 Buckingham Gate w Londynie.

******************************************************************

Na koniec nieznane, nieoficjalne zdjęcie Królowej Elżbiety II i Księcia Filipa ze swoimi prawnukami, które zostało dziś opublikowane w mediach społecznościowych. Można na nim dostrzec córki Petera i Autumn Philips - Savannah i Islę, córkę Zary i Mike'a Tindall - Mię oraz George'a i Charlotte.

https://twitter.com/Gertsroyals


7 komentarzy

 1. Odpowiedzi
  1. Tak, od dziś oficjalnie wróciłam ;)

   Usuń
  2. Jak super trochę mi ciebie tu brakowało i mam pytanko wysyłałaś jakieś listy ostatnio

   Usuń
  3. Niestety nie miałam zbyt dużo czasu żeby zająć się pisaniem listów do rodzin królewskich, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na święta postaram się parę listów wysłać ;).

   Usuń
 2. To bardziej wygląda na zdjęcie Charlesa i Camilli niż królowej

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ bym chciała zobaczyć to zdjęcie w dobrej jakości,bo na tym widać znośnie tylko Mię i odrobinę Charlotte.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie że blog wraca do swojej dawnej pracy aż fajnie jest tu zajrzeć jak tyle notek będzie i wgl

  OdpowiedzUsuń